Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha nem tudok...

Mi van akkor ha nem tudok erősen nyomni szülés közben? NEM pattan el ér a fejben az erőlködéstől??

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
orvos és szülésznő mondja majd mikor ne nyomj,mikor nyomj és hogyan nyomj. eddig nem pattant el senkinek szüléskor
2021. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
1-es, Ha valakinek aneurizmaja van, bizony elpattan az ér a fejében...
2021. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Ne az orvosra meg a szülésznőre hallgass, csakis a testedre. A tested fogja leginkább tudni mikor és hogyan nyomj, gyakorlatilag ösztönszerűen préseli ki magából a babát.
2021. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a hajszálerek elpattantak a fejemen is és a testemen is, tiszta pöttyös voltam utána hetekig de nem kell így csinálni, meg szerintem nem is ilyen szerencsétlen alkat mindenki. A személyzet mondani fogja mikor hogyan nyomj, ne nyomj, lélegezd el stb, erőd meg hidd el, hogy lesz, olyankor mindenkinek jön valahonnan akkor is ha 2 napja nem aludtál, pedig van olyan szaka a szülésnek, amikor szerintem majdnem mindenki azt érzi, hogy én ezt nem tudom megcsinálni, szedjék ki azonnal.
2021. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
A szeme van, hogy bevérzik az embernek. De ha egészséges vagy, annyira nem tudsz erőlködni, hogy a fejedben elpattanjon valami. Ahhoz valami problémának kell lennie, és lenne róla papírod, ha csak úgy elpattanhatna az agyadban egy ér.
2021. aug. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
3 ennél nagyobb, hülyeséget nem is mondhattál volna. A szülész és az orvos azért van ott, hogy "megkönnyítse" a szülést, nem véletlenül mondják, hogy mikor mit csinál, mert ha nem jókor nyomsz, vagy nem nyomsz amikor kéne, nagy baj is történhet. Te vagy nem szültél még, vagy az a fajta anyuka voltál akitől a szülészeknek rendszerint ki van a t*kük, mert ordítanak, hogy mennyire fáj, de még véletlenül se csinálja azt amit a szülésznő mond, neki. Ha meg a szülész mondja, hogy úgy csinálja ahogy ő mondja, mert úgy könnyebb lesz és ő csak segíteni akar akkor még el is küldi az anyjába.
2021. aug. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Kedves 6-os. Bár semmi közöd hozzá, de kétszer szültem, az első irányított, protokoll szerinti borzasztó szülés volt, hiába követtem a szülésznő és az orvos utasításait. A második teljesen az ellenkezője. Senki nem akarta megmondani,hogy mit csináljak,mert rajtam kívül senki más nem tudja, hogy mikor és hogyan kell,hogy nyomjak. Ez a szülés fantasztikus, gyors, szuper volt. Sajnálom,ha te ezt nem élhetted át, sokat veszítettél vele.
2021. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Én megpróbáltam a szülésznőre hallgatni tényleg, amikor mondta, hogy mikor ne nyomjak, mikor lélegezzem el, de egyszerűen nem tudtam nem nyomni. Sőt, inkább nem is azt mondom, hogy nem nyomni nem tudtam, mert amúgy én nem csináltam semmit, nem nyomtam, de éreztem, hogy az izmok a testemben teljesen maguktól összehúzódnak és tolják kifelé a gyereket, az égegyadtavilágon semmi ráhatásom nem volt azon a ponton már. A szülésznő mondta, hogy lélegezzem el, de én nem igazán tudtam, hogy mégis mit vár tőlem, hogyan akadályozzam ezt meg, teljesen tőlem függetlenül folytak ott már a dolgok. Én becsszó nem akartam szembeszállni a szülésznő javaslatával, de ha egyszer a testem másképp gondolta :D


Amúgy nekem is egy barátnőm annyira erőlködött, hogy az arcában szétpattogtak az erek, de neki arccal előre jött a baba, szóval azért szerintem nem az az általános, hogy ennyire erőlködni kelljen. De úgy tudom, hogy ha valakinek problémái vannak az érrendszerével, fennáll annak az esélye, hogy esetleg agyvérzést kapjon, akkor nem engedik természetes úton szülni hanem császározzák.

2021. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanígy voltam mint a 8as. Mondták, hogy ne nyomjak, de ott akkor már nem én irányítottam.
2021. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondják mikor nyomj.

Amikor rossz helyen nyomtam vörösödött a fejem akkor rám szóltak h nem jó.

Nem fejből es nem gyomorbol kell nyomni hanem alulról mintha (bocsánat) de szorulásod lenne, alhasból.

2021. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!