Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyire normális...

Szülés után mennyire normális az össze vissza ciklus, illetve aki Pfizert kapott, mennyire kavart be?

Figyelt kérdés
Elég összetett a problémám...februárban szültem, 6 hetes kontrollon a dokim felírta az Azalia fogamzásgátlót, amit el is kezdtem egyből szedni. Kisfiam 2 hónapos volt, mikor megjött az első menzeszem, utána megkaptam az első Pfizert. Ezután a következő ciklusom késett 3 hetet. Miután megjött, 1 hétig tartott mint szokott, egy szerdai napon múlt el, ezen a napon kaptam meg a 2.adag Pfizert. Rá 3 napra újra megjött a menzeszem, és tartott majdnem 2 hétig. Ezt követő megint késett kb 2 hetet. Most cseréltem fogamzásgátlót, Velgyn-t kaptam, mikor elkezdtem szedni ugye eleve menstruáltam, elmúlt, aztán megint megjött hó közben. Most van 4 placebo napom, elvileg most kellene megjönnie, kiváncsi leszek. Ha nem áll be a következő levéllel, akkor vissza megyek az orvoshoz. Valakinek van ilyesmi tapasztalata? Szülészet, gyógyszerrel vagy oltással kötnétek össze? Megmondom őszintén, én az oltásra gyanakszom. Tudom hogy itt senki nem orvos, nem diagnosztikát várok, hanem esetleges tapasztalatokat :)

2021. aug. 30. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nehéz kérdés.

Nekem szimplán az azalia hazavágta a hormonrendszerem.

Nem mind1 szoptatsz-e. Amíg akár napi 1x igen, addig tök normális még az is, ha nem jön meg.

13 honapig szoptattam, 1 évig totál nem volt vérzésem.

Az oltás meg alapba bezavarhat...


Szóval bármi lehet a háttérben 🤷‍♀️

2021. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Gyanakodhatsz az oltásra, és örülhetsz, ha neked csak ennyi problémád lett tőle.
2021. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Szülés után, hormontabletta, szoptatás és pfizer, nyilván a pfizer a hibás!


Ezek közül bármelyik önmagában elég lehet.


Én is posztpartum vagyok, oltás után, de nem szoptattam és gyógyszert sem szedtem, tűpontos a menzeszem a gyerek háromhónapos kora óta.

2021. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Lépjetek be a Pfizer mellékhatások csoportba, elég durva dolgok vannak, igen. Meglepő, hogy ennyien ezt bevették.
2021. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Május közepén kaptam az első pfizert, kicsit több, mint egy hónappal később a másodikat. Május óta még nem állt helyre a ciklusom.
2021. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezek közül bármelyik lehet, ami okozza és teljesen egyéni kire mi és hogyan hat. Én szoptattam, nem szedtem semmit, oltást se kaptam, és csak a gyerekek 1-2 éves korában jött meg először és olyan fél év kellett, mire beállt. És ez is normális. Most viszont az oltásom már nem kavart be semmit, de volt barátnőm, akinek igen (általában csak az első csúszott ide vagy oda pár napot).
2021. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Most szültél , szoptatsz és második fogamzásgátlót próbálod és még oltást is kaptál . Ez mind külön külön is megzavarja a vérzést nem , hogy egyben !
2021. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az oltástól nem volt semmi, de többektől (már nőgyógyászoktól is) hallani, hogy bekavarhat a ciklusba.

Viszont az Azaliara is mondta nekem a doki, hogy az első 3 hónapban vérezhetek/pecsételhetek tőle. Végül nem szedtem be, mert a visszajelzések alapján elég sokaknál előfordult.

2021. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem szülések után fogamzásgátló nélkül is összevissza jött meg. Késett, kimaradt egy hónap. Hamarabb jött. 2 hétre jött. 46 napra jött meg.

És akkor is felborult a ciklusom, amikor nem védekeztünk. Most az oltással egy időben hagytuk abba a védekezést. Volt egy nagy zavar, most viszont kiszámítható 28 napos ciklusaim vannak. Soha életemben nem volt ilyen pontos, rövid, kiszámítható.

2021. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Szülés után kaptam meg mind a két Pfizer oltást. Szoptatok, 11 hetes a kicsi, szülés után 6 héttel megjött az első menstruációm es nem szedek fogamzásgátlót. A cikluson pillanatra pontosan jött meg, 5 napig tart, tankönyvi. Sok kismamával beszéltem, akikkel kb egy időben kaptuk az oltást, csak azoknál van átlagban ciklus zavar akik rögtön el is kezdték szedni a fogamzásgátlót
2021. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!