Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Babona és hiedelem az, hogy...

Babona és hiedelem az, hogy terheségek szülések minden öröklödik anyárol lányára?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 12:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy öröklődik, anyám két terhessége alatt egyszer hányt, valami vírust összeszedett, én szülésig hánytam napi tízszer, úgy, hogy egyébként egyáltalán nem vagyok hányós alkat, viszont a menstruációnk mindkettőnknek fájdalommentes, de ez inkább szerencse lehet és nem öröklődés.
2021. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ezt nem arra értem, hogy pl. milyenek az arcvonásaid, hanem hogy milyen a testfelépítésed, milyen széles a medencecsontod, mennyire vagy érzékeny, milyen a fájdalomküszöböd…stb.
2021. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább pszichésen "öröklődik", ha anyukád százszor elmesélte, hogy így meg úgy volt a születésed vagy testvéredé és most anyaként az ő szerepére készülsz (vagy félsz tőle). Már a testalkat sem tutira öröklődik vagy hajszín, akkor miért pont ez öröklődne, amikor a gyerekük is egy másik gyerek. Tehát biztos valamilyen szinten van esélye annak, hogy befolyásolja, de csak esély és nem tudhatod, mennyire tőle vagy valamelyik más felmenődtől leszel befolyásolva ebben, vagy csak szimplán a saját környezeti ártalmaidtól, életviteledtől...stb. Egyébként a babáknál meg azt figyelték meg, hogy gyakoribb, hogy az apjuk születési súlya körül vannak.
2021. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én bízom benne, hogy könnyen szülök majd, mert a nagymamámra hasonlítok.

Anyukámnak keskeny, kislányos csípője volt mindig, eleve nehezen esett teherbe, és a szülést is megszenvedte órákon keresztül. Nálam, és a húgomnál is.

A nagymamámnak széles csípője van, és gyakorlatilag egymás után született 4 gyereke úgy, hogy alig érezte.

2021. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Anyukám hányt mint a lakodalmas kutya mind a hármunkkal, majd átlag 2 óra alatt megszült bennünket a 37. hét környékén.

Én soha nem hánytam, sosem voltam rosszul egy minimálisan sem és indítani kellett mind a két terhességem végén a szülést, ami átlag 10 óra után zárult sikerrel.

Az egyetlen ami stimmel az gyerekek nemei, a hízás, egyikünk sem hított 10kg-nál többet egyik alkalommal sem és komplikációk sem adódtak, mint pl terhességi diabétesz stb.

2021. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Semmi köze..



Amúgy mind a terhességeim, mind a szülésem az apai nagymamàméhoz hasonlított a családban, de ez is csak véletlen, amiatt van, mert a nagy számok alapján valakire hasonlít.

2021. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Anyukam csak qx hanyt reggel 12.hetig,mimt a filmekben. En 11.hetig hetente kb 3-4 napot nonstop hanytam,szo szerint,korhaz+infuzio is megvolt. Anyukam egybol epit kapott/kert,de amugy termeszetesen szult. En epi nelkul termeszetesen. A noveret viszont mindketszer csaszarozni kellett,mert nem tagult. Mama (az anyukajuk) szinten mindkettejuket termeszetes uton mindenfele erzestelenito nelkul szult. Szerintem semmi osszefugges.
2021. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
1x*
2021. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Anyukámnak 3 jó terhessége és 3 hüvelyi, gyors szülése volt. Testvéremnek 1 jó, 1 nehéz terhessége és 2 császára volt. Nekem viszont anyukáméhoz hasonló terhességeim és szüléseim voltak (az én habitusom is jobban hasonlít anyukáméra, mint a tesómé, ha esetleg számít).
2021. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Anyámnak két könnyű terhessége volt. Jól érezte magát végig és imádta. Természetesen úton szült mindkettőnket gond nélkül.

Nekem ellenben problémás, vérzős, toxémiával végződő terhességem volt amit 6 héttel korábban be is kellett fejezni.

2021. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!