Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben volt más a második...

Miben volt más a második szülésed az elsőhöz képest? Mikor indult, hogyan? Hogyan szültél? Meddig tartott? Felépülés? Baba súlya? Stb...

Figyelt kérdés
Bármi ami eszedbe jut :)

2021. szept. 9. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

10 órával rövidebb lett, így "csak" 25 óra volt a vajúdás.

Ugyanúgy jóslókból alakult ki a valódi vajúdás, mint elsőre.

Végül mindkettő császár lett, mert 8cm-nél megállt a tágulás.

A felépülés... pfff... évek óta tart, és sosem lesz a régi.

Baba súlya mindkét esetben 3500-3600 között.

Ami eszembe jut? Lutri az élet, lesz ami lesz! :)))

2021. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A második szülésemet indították 40+1 hetesen, az első magától indult 39+3 hetesen. Mindkettő hüvelyi szülés volt, az első 6 óra alatt lett meg, a második 2 óra alatt. Az elsőnél volt gátmetszésem, a másodiknál nem. 8 év van a két gyerek között. A fiam (ő volt az első) 3900 grammal és 55 cm-el született, a lányom 3700 grammal és 54 cm-el. Mindkettőből könnyen felépültem, igazából a lányomnál 4 órával a szülés után már törökülésben üldögéltem az ágyon.
2021. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Indították, 1 órával rövidebb volt, de sokkal jobban fájt. A felépülés gyorsabb volt, gondolom azért, mert az elsőnél akkor kezdtünk költözni, amikor hazaértünk a kórházból
2021. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Mind2 indított. Az első 9 óra alatt lett meg 4050 grammal, itt vágtak és nehezen, lassan épültem fel. A vajúdás keményebb volt, a kitolasi szakaszt megkönnyebbülésnek éreztem. Második 3900 grammal született 4 óra alatt. Nem vágtak de végül repedtem. Sokkal könnyebb és gyorsabb volt a regenerálódás. A vajúdást szinte észre se vettem a kitolás nagyon brutál volt.
2021. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. Tegnap megszuletett a masodik kislanyom :) az elso szulesem 27 ora volt es fajdalmas, oxyval mert nehezen tagultam. Most csak 10 ora volt az elso fajastol, oxy es fajdalomcsillapito nelkul. A vajudas birhato volt, burokrepesztes utan 1 oraval megszuletett. A kitolas viszont brutal volt, az nagyon fajt. Gatvedelemmel szultem, egy picit kellett varrni de nem is erzem. Osszessegeben a masodik szuper szules volt nekem :)
2021. okt. 4. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a picihez es a pozitív szülésélményhez! :)

#4

2021. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok kérdező. majdnem 1 honap mulva szültél,kérdésedhez viszonyitva
2021. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!