Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hét + 3napra született...

35 hét + 3napra született babák anyukái? Mi történt a picivel azóta

Figyelt kérdés
Szules után sajnos még éretlen tüdő miatt legzestamogatast kapott. 1 nap után jó lett a légzése. Lekerult a gépről, úgy volt jöhet mellem a szobára. Most, a 3. Napon még szüksége volt (nem gépi) legzestamogatasra, mert a belbolyhokat tágítani kell( ha jól magyarázom) szóval eléggé elkenodtem, bár a doktornő azt mondta ettől nem lehet maradandó károsodása. Egyenlent 2800 gramm 52 cm. Most hordom at neki a tejet, amit egyenlore nem én adok neki, talán majd ma.
2021. szept. 20. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

35+2 életmentő császárral délután 2kor született 2300grammal és 44cmel. Aznap nem láttam csak kiemelés után egy puszira hozták oda hozzám. Felsírt de elfáradt így 2órára légzéstámogatást kapott. Testhőt sem bírta megtartani így másnap reggelig inkubátorban volt, és a cukra esett le.

Reggel mehettem érte.

Azóta 8 hónapos nagylány. Nincs emaradva, sőt. Bőven előrébb van a koránál. 6hónapos kora után 1 héttel felállt. Kerek 6hónaposan mászott és ült. Hálistennek nincs problémánk:)

2021. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaa 1es vagyok

Másnap már szoptattam több kevesebb sikerrel. 0 szopóreflexel rendelkezett így az szenvedés volt, pedig rengeteg tejem volt már akkor is. Talán 3. napon sikerült szépen szopiznia

2021. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont 35+3 napra született a nagyobbik kislányom 2750 grammal és 55 cmvel. Ennek már 4 éve és szerencsére minden rendben van vele, olyan mint egy átlagos eleven 4 éves. Kicsit később kezdett el beszélni( majdnem 2 évesen), de az orvos szerint ez azért van így, mert én is és az apja is más nyelven beszélünk hozzá, de azóta folyamatosan beszél bármelyik nyelven és már nem keveri a szavakat 1 mondatban.

A kisebbik kislányom is előbb érkezett 35+1 napra 2500 grammal és 50 cmvel, Ő most 11 hónapos , szerencsére Ő is nagyon jól fejlődik.

Nagyon szeretnénk 3. esetleg 4. gyereket, de mivel mindkettő korábban érkezett, bennem van egy félsz, hogy mi van ha esetleg a következő is korábban érkezik és vele lesz valami baj.

Próbálj meg ne nagyon stresszelni rajta, mert a baba érzi minden rezdülésedet és most neki kell a nyugi. Ne aggódj minden rendben lesz és hamarosan elkezdheted élvezni a babázós időszakot.

Jobbulást és sok kitartást kívánok!

2021. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
35 plusz 6, semmi gond nem volt, pic-re sem került, talán az a szerencsénk, hogy már a 29. héttől kaptam a tüdöérlelöt, császár után 3 nappal mehettünk haza, 2600 gramm, 49 centivel született, később sem lett a koraszülöttség miatt semmi baj, már 4 és fél éves.
2021. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Mert 36.hét előtt születik,attol nem lesz agy meg oxigén minden károsodása.akkor kap oxigén elátást mindent és semmi baja nem lesz.olyan lesz mitn 1 időre szüeltett
2021. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azóta már elvégezte az egyetemet is.
2021. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatást
2021. szept. 20. 19:28
 8/8 anonim ***** válasza:
34+2-re született. 1400 gramm sem volt, bő 5 hetes lemaradással született. Semmilyen beavatkozásra nem volt szüksége, csak híznia kellett. Azóta 3 éves. Pont olyan mint bármelyik 3 éves.
2021. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!