Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha gyorsan indul meg a szülés,...

Ha gyorsan indul meg a szülés, ilyenkor mi a teendö?

Figyelt kérdés

tehát mi van akkor, ha tegyük fel, nem ismerem fel a fájásokat idöben, és nagyon gyorsan lezajlik a szülés, mondjuk itthon az ágyon fekve már látszik a baba feje... már nincs idö orvost hívni, ilyenkor mit lehet tenni?

38 hetes vagyok és csak érdeklödöm...


2010. szept. 1. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, fel fogod ismerni:DDD

de ha észrevétlenül kitágulsz 10 centire, plusz elfolyik kb 1,5 liter magzatvíz teljesen nyomok nélkül, akkor lábat fel, tolni, közben mentőt hívni. Ha baba kibújt, akkor meleg plédbe csavarni és várni a mentőket.

2010. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg jó kérdés de!


- nem ismerem fel a fájásokat?

Fel fogod mert nagyon fáj nem lehet nem elmenni felettük és első gyermekkel azért vajúdik az ember lánya ált. fél napot minimum szóval nem úgy megy...


ha valóban előfordulna akkor a mentőorvos elmondaná hogy kell a gátat védeni - nem magadnak nyilván- és a mentő bevinne a kórházba benneteket.


A kismamában volt pár ilyen történet és hallani is lehet róla évente kb. egyszer. Ebből is látható hogy mennyire nem gyakori jelenség, még nemigen fordult elő első gyermekesekkel.

2010. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, jó tudni!:)
2010. szept. 1. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Kivételek vannak,és van ilyen eset! Én is ezen izgultam az első gyerekemmel,és nem is ismertem fel a fájásokat,mert azok voltak, jöttek de nem éreztem semmit belőlük. Úgy tágultam végig. Majd a párom azt mondta lecsúszott a hasam, és azt vette észre hogy néha sóhajtok főzés közben, és észrevette hogy ezek 5 percenként jönnek, mire beértünk a kórházba rá fél órára kint volt a kislányom. Szerencse, hoy időben beértünk. A 2. kislányommal rá kellett tenni érzékeny műszerre ahhoz, hogy a dokim lássa, hol tart a tágulás 3 ujjnyi után,mert nem éreztem és azt mondta így nem lehet szülni, mert nem tudja mikor hol tartunk.Szóval én is ettől féltem, így vannak ilyen esetek, hogy nem ismered fel, mert nincs mit először.Ugyanezt kérdeztem pár éve én is:)

Könnyű szülést kívánok neked:)

2010. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!