Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kitolásnál úgy kell nyomni...

Kitolásnál úgy kell nyomni mint mikor kakilunk? Azt az izmot kell használni? Kaphatnék tippeket tapasztalt anyukáktól, hogyan tudnám megkönnyíteni a szülésem?

Figyelt kérdés

2021. okt. 4. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az izom magától fogja tudni mit kell csinálni de igen, úgy kell nyomni. Ezzel nem könnyíted meg mert ezt alapból így kell csinálni. Máshogy nem is tudnád annyira ösztönös.
2021. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Hasba kell nyomni lefelé a fenékbe minden létező erőddel (kivéve ha mondják, hogy NE nyomj fájásnál, akkor tényleg nem szabad csak elpihegni !) de hidd el, hogy érezni fogod meg segítenek is.
2021. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják. De tényleg annyira ösztönös, hogy nekem sokkal nehezebb volt éppen elsóhjatani a fájást, mint nyomni.
2021. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy, de sokkal erősebben, mintha nem lenne holnap :D Valaki azt mondja, hogy a kitolás már nem fájt, nekem nagyon fájt, emiatt kevésbé éreztem, hogy ,,hová" kell nyomni. Ami segített: figyeltem az orvos és a szülésznő visszajelzéseit, hogy mikor csináltam jól, és a következő fájásnál megpróbáltam ugyanúgy. Igyekeztem fejben ott lenni, mert a végére a fáradtságtól és fájdalomtól transzszerű állapotba kerültem, de tudtam, hogyha nem koncentrálok, csak a saját dolgom nehezítem. A vajúdás alatt a légzőgyakorlatok rengeteget segítettek, illetve az is, hogy olyan pózban vajúdhattam, ami jól esett. Lehet, hogy ez is küzrejátszott, de összességében gyors szülésem volt.
2021. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kitolás már szinte megkönnyebbülés volt. A vajúdás jobban fájt. Könnyíteni max a légzéstechnikàval tudsz.
2021. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ahogy írják előttem, ez menni fog ösztönből. Az érzés nagyon hasonló a székelési ingerhez, a kitolásnál csak jönni fog, vissza tartani nem lehet. Második gyerek nagyon hamar jött, elmentem vajúdás alatt a mosdóba, de már fél perces fájásaim voltak, azt hittem ott szülök meg a mosdóban. Nagy nehezen kitámolyogtam, a nővér akkor jött oda, én meg már nem tudtam gyakorlatilag vissza tartani, erre rám szólt, hogy ne nyomjam (vajúdás alatt valóban nem lehet akármikor nyomni), mikor rájött, hogy ez már szülés, és nem tudom vissza fogni. Szóval ez magától fog jönni, szerintem nem lehet teljesen felkészülni rá, minden szülés más. És persze ott lesz az orvos, szülésznő is. Amúgy nekem is sokkal rosszabb volt mindkét terhességnél a vajúdás (főleg az elsőnél 8-9 óráig), már szinte vártam, hogy szüljek. Ott maga a szülés szinte semmi volt. Másodiknál már jobban fájt (nagyobb gyerek volt), de még mindig inkább azt választanám, mint a vajúdást.
2021. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Én is nagyon féltem attól, hogy nem tudom majd, hogy mit kell csinálni. De tényleg érezni fogod, és figyelj arra amit a doki és a szülésznő mond. Nekem sokkal rosszabb volt nem nyomni, amikor azt mondták, hogy “lélegezzem el” a fájást.
2021. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ösztönböl menni fog,baba szülés nyomásk inyomás,télelg kakiláshoz hasonlithato.szülséznő és az orvos modnja ki mikor nyomj,ha nem szabad nyomnod akkor légzés technika
2021. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen úgy kell, de ha nem jól csinálod mondani fogják. Nekem vörös volt a fejem mondták h nem jól nyomok ne fejből, ne hasból hanem le nyomjam a combomhoz :)


Második szülésnél meg jöttek az emlékek egyből úgy nyomtam és mondták is hogy ezaz így a jó

2021. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt mondja az orvos vagy a szülésznő, ne nyomj, hanem lélegezz, akkor mi történik pontosan? A baba helyezkedésétől függ?
2021. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!