Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szulesed alatt volt valami...

A szulesed alatt volt valami idegesito kulso tenyezo?

Figyelt kérdés

Nekem a vajudotarsam.

ketszer inditottak a szulest,eloszor nem volt semmi gond.

masodszor bejott egy no.Mar javaban vajudtam amikor is elkezdett ugy visitozni meg ordibalni,vagdosta magat az agyhoz.

bepanikoltam,hiaba mondtak hogy ne figyeljek ra,meg neki ugyanugy faj mint nekem(ctg alapjan)

Mivel a pulzusom nagyon kezdett felmenni,fenekbe kaptam nyugtato injekciot,na onnatol kezdve tollem lancfurezhettek volna melletem.

amugy nagyon aranyos csajszi volt,kesobb egy szobaba kerultunk es jokat beszelgettunk.


2010. szept. 2. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiabálásról:

Amikor a lányom született nem volt rajtunk kivül csak egy lány / asszony akit monitoroztak még nem szült. Nem volt kiabálhatnékom igy nem is tettem de nem akartam őt se megijeszteni meg a férjemet se paráztatni hogy üvöltözök.


Idegesitő tényező?


nem volt elég levegő a szülőszobán nagyon rossz volt az idő kinnt és igy nem nyitottak ablakot. Hideg volt ennek ellenére.

Ez zavart mert csak egy hálóing volt rajtam.

2010. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a nagy lányomat szültem, volt :))) Én már bent voltam a szülőszobán egy ideje, mikor a mentő behozott egy cigány nőt. már messziről hallatszott, hogy hozzák, mert végig üvöltötte a folyosót. A mellettem lévő szülőszobába viték, de így is minden áthallatszott. Borzalmas volt hallgatni!!! Az orvos, aszülésznő ott kiabáltak vele, hogy jó lenne, ha abbahagyná, mert mindenkit megijeszt... , de ő csak óbégatott folyamatosan. Nem úgy, mint akinek néhány percenként fájásai vannak, hanem állandóan. Szerencsére én eddigre már kitágultam, jöttek a tolófájások, így nem rá figyeltem. Meg is szültem. Másnap mondták a nővérek, hogy az éjjel behozott másik nő nem szült, csak jóslói voltak.... Minket az 5. napon engedtek haza, a nőt még "egészben" hagytam ott...ő addigra se szült meg. Ja4 Ez volt a 9. babája.....
2010. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A vajudotarsamnak is mondtak hogy fogja vissza magat mert halalra remit,dehat nem tudta(kesobb bocsanatot kert hogy ramijesztett).

melletem fekudt az agyon,egy meterre volt tollem.

Ami meg zavart kicsit az az hogy beontes utan a wc ajtot nem lehetett becsukni,kicsit ciki volt.


utolso azert az nem semmi,en ugy be voltam tojva hogy nyikkanni nem mertem,allandoan azt soroltak hogy gyujtogessem az erom.

2010. szept. 2. 08:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű szülésem volt. Vajúdni is az egy ágyas szülőszobán vajúdtam.

Csak egy problémám volt, mégpedig az, hogy ömlött belőlem a magzatvíz, fájások sehol, az nst rajtam, majd oxitocint kaptam.

Ezek mind azt vonzották maguk után, hogy ahogy felfeküdtem a szülőágyra, onnantól kezdve nem jöhettem le onnan. Rossz volt, hogy majdhogynem mozdulatlanul kellett ott vajúdnom. Amint kicsit oldalra fordultam a tappancsok már el is csúsztak. Négykézláb nagyon jól esett volna lennem. Na meg ugye az ágytálazás. 5 percenként kértem. Mert ahogy haladt a Kicsikém a szülőcsatornában úgy kellett egyik percben pisilnem, másikban nagy wc-znem.

De mivel gyors szülésem volt, így csak 9,5 órát töltöttem a szülőágyon. Ebből csak 3 óra volt az ami a fájásokat és a kitolási szakaszt lefedte. Az előtte levő 6,5 óra vigyorogva telt 0, vagy 20-as összehúzódásokkal.

Első Babám, és mindenki lesett, hogy ilyen könnyen meglett. 3. nyomásra meg is lett.

2010. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
rajtam is vegig rajtam volt a ctg,jo lett volna feallni de nem lehetett.
2010. szept. 2. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk 40 fok volt kint, az osztályon volt légkondi, de rámcsukták az összes ajtót. Könyörögtem egy vizes rongyért, ahogy azért is, hogy végre vizsgáljanak már meg, mert szeretnék fájdalomcsillapítást. Mire voltak szívesek ezt megtenni, már nem volt értelme...

40 órája nem aludtam, ebből 20-at a vajúdóban töltöttem, tök egyedül, férjem csak a látogatási 1 órában jöhetett az ajtóig. Hulla voltam.


És a hab a tortán, mikor kislányom "e világ kapujában" topogott, megjelent 3 hölgy, akiket előtte nem láttam, és beálltak velem szembe "mozizni". A nyelvem hegyén volt, hogy ez most komoly??? Aztán szerencsére nem tettem, mert az nagy hirtelen nem jutott eszembe, hogy ők a gyereket várják...

Annál a dokinál szültem, akinél a legjobban nem akartam, az én dokim lagziban volt, de szerencsére egész hétvégén senki nem kiabált mellettem, egyedül szültem:)

Nem volt könnyű, és azt sem mondom, hogy most azonnal újrakezdeném, de megérte:)

2010. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az egész szülés idegesítő volt. Én nagyon császárpárti vagyok, de sajna nem tudtam elintézni ezért tiszta ideg voltam. 5 óra alatt lezavartuk kaptam edá-t. Semmit nem éreztem belőle. Utána pedig az a szoptatási mizéria egyszerűen egy vetítő vászonnak éreztem magam akit fejnek borzasztó volt. Soha többet így nem akarom átélni.
2010. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szülésznő!!! Még akkora bunkó nőt nem hordott a hátán a föld mint akit én kikaptam. Ha ezt tudom akkor nem csak orvost fogadok fel.
2010. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

13:31 es vagyok hogy érthetőbb legyek.

szülés inditás előtti nap találkoztam oxitocin terhelésen a "szülésznőmmel" a babám rosszul reagált az oxitocinra és a szíve neki állt szórakozni. Kiborultam mert megijedtem elkezdtem sírni hogy egyszer 76 egyszer 0 egyszer 210 et mutatott az nst gép erre megszólal hogy most már nem kell sírni a baj már megtörtént de összevakarták a fiamat és az én vénám is megmaradt. Szóltam az orvosomnak hogy ezt a nőt vigye ki a szobából takarítsa el nekem jó a tanuló is de ő nem legyen bent. (az osztályvezető volt a dokim)

másnap Burok repesztés után (persze pont éjszakás volt ez a nő és az én szülésemet kikapta.

Megkérdeztem a nőt hogy kimehetnék egy kicsit esetleg a folyosóra hogy ne csak a szülőszobán mászkáljak körbe-körbe? Erre oda büfögte hogy mit gondol megyek maga után én egy centit is??? A másik problémám rám rakott egy nst gépet amit sikeresen elszakított és a fájás mérőt fogni kellett felül a szívhangot alul. KÖZBEN vegyem ÁT a hálóinget és toljam le a bugyit hogy megtudja nézni hogy haladok a tágulással. Szóltam hogy csak két kezem van erre meghúzta a vállát. első idegből leb@sztam magamról a mérőket ha nem lett volna rövid a zsinórja a földön koppan erre elkezdet sipákolni hogy ez egy 2 millió forintos gép. Elkapott a harci ideg és mondtam hogy pont 2 milliószor sz@rok a gépére.

2010. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen.

Második szülésem indított volt. Pont karantén volt a nőgyógy osztályon, ahol feküdtem. H1N1 volt a közeli szobában, így maszkban kellett léteznünk, ha kimentünk a szobánkból. Plusz dokikon, ápolókon is maszk.

Amikor szültem, egy külön szoba volt kijelölve azoknak a kismamáknak, akik már az osztályon feküdtek. Aki az utcáról esett be szülni, az más teremben szült.

Na, lényeg a lényeg, hogy egész szülés/vajúdás alatt kötelező volt a védőmaszk használata! Nekem is, szülésznőnek, dokinak is. Bár nekik nem volt annyira rossz, nekem annál inkább, hisz nehéz volt úgy lélegezni, hogy rajtam a maszk. Szerencsére 45 perc volt az egész, utána varrásnál már nem volt gond, könnyebb volt levegőhöz jutni:)

2010. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!