Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük az első közös babánkat, neki már van egy kislánya az előző kapcsolatából. Egyéb okokból ők sajnos a terhességből nem éltek meg együtt sokat, valamint sajnos a kislány becsúszott baba volt egy alapból nem túl jól működő kapcsolatba, emiatt nagyon hamar már az egy éves születésnapja előtt különmentek, azóta is tisztességesen nevelik a gyermeket. Elvetetni sajnos már nem volt lehetőség. A párom bent volt a szülésen.


Most ,hogy tervezzük a babát sokszor megfordul a fejemben ,hogy a páromnak már van egy szülésélménye mással, nagyjából tudja mire kell számítani a szülőszobán mi ,hogyan zajlik. Néha van bennem egy aggódás ,hogy vajon a mi szülés élményünk is egy csoda lesz neki, fogja e ugyanúgy várni a második gyermekét?

A környezetemben mindenki azt mondja erre a gondolatomra ,hogy minden terhesség és minden szülés más élmény, még egy férfinek is. Illetve beszélgettünk már erről a párommal is aki mindig megnyugtat ,hogy ő mindenképp jelen szeretne lenni a szülésen és szeretné minden pillanatát megélni közös gyermekünk születésének. Nagyon jó apuka és ő vágyik már leginkább egy kisbabára a kapcsolatunkba. :)

Természetesen ez egy jól megfontolt döntés, több év együtt élés és eljegyzés után.


Nők és férfiak, kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is. Nők, nektek megfordultak hasonló gondolatok ha voltatok már ilyen helyzetben?

Férfiak, ti hogy álltatok hozzá ehhez a témához egy második kapcsolatnál/házasságnál? :) Szerintetek is feleslegesen aggódnak a nők ilyen dolgokon? Ez amolyan női gondolkodás... :D



2021. okt. 14. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azon jobban aggódnék, ha a párom azt írná a mástól született gyermekemre, hogy sajnos már nem volt lehetőség elvetetni.

És igen, feleslegesen aggódsz. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy problémáznál-e ugyanezen a második közös gyereketek születésekor.

2021. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Hasznos volt számomra.

Bocsánat, abszolút nem rosszból írtam azt a mondatot amit kiemeltél. Inkább megelőzni szerettem volna a kérdéseket ,hogy "miért nem vetették el ha nem volt jól működő a kapcsolat?" Erre írtam ,hogy sajnos már nem volt rá lehetőség. Bár így utólag valóban furán hangzik.

A kislánnyal jó a kapcsolatom, kedveljük egymást. :) Nem vagyok gonosz mostoha nyugi!

2021. okt. 14. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj

Nekem 2 szülésem volt a férjemmel

Össze sem hasonlítható a 2

2021. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel félévente megkérdezed ezt, ezért javaslom, hogy keress egy gyerektelen pasit.
2021. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölöslegesen kattogsz. :)
2021. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azon a véleményen vagyok, hogy ez az, amiről hadd döntsön már a férfi. Mondjuk én császárt szeretnék és egyáltalán nem zavar, ha nem lesz bent a férjem, de aki meg mindenáron bent akar lenni, az is az ő döntése. Egy abszolút egészségügyi és magánéleti kérdés ez, minden család más, szerintem fölösleges is tanácsot adni, mert annyira különbözőek vagyunk.
2021. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!