Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem adtok hálapénzt és tényleg...

Nem adtok hálapénzt és tényleg nem is várják már el?

Figyelt kérdés

Novemberben fogok szülni és tudom, hogy már január óta tilos hálapénzt adni, de nem tudom, hogy mi is valójában(!) a helyzet?! Őszintén leírnátok, kérlek, akik mostanában szültek, tényleg nem ad már senki hálapénzt és a dokik tényleg nem fogadják el? Nehéz elhinni...


Bocsánat a kérdésért, de nyilván ezt nem kérdezi meg az ember a kórházban, ez pedig egy anonim oldal és jó lenne tudni, hogy mi a helyzet a valóságban!



2021. okt. 19. 18:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, erre nem tudok nem reagálni:


"remélhetőleg tudja mikor mit kell tennie mert már tudja mi várható, és akkor majd gyozkodhetek egy ugyeletest szülés alatt, mert az meg nem ismer"


Ez így mi?:D Elnézést, de szerintem egy szülész pontosan tudja, hogy mi várható. Nem egy majmot raknak oda, hanem nőgyógyászokat basszus.

És miről kellene győzködni? Meg tud vizsgáléni, el tudja olvasni a leleteid, ki is tud kérdezni.

Ha annyira akut a helyzet, akkor meg kb. 3 releváns kérdést kell feltenni és az első az életmentés. Pl. ha valaki bejön egy lepényleválással és dől belőle a vér, akkor annyit kérdezek, hogy hány hetes, van-e gyógyszerérzékenysége meg betegsége, és tolom a műtőbe. Pont le se kakálom, hogy a 24. héten milyen lett a 120. perces cukra...

2021. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
42%

5 vagyok,

Nem kell bunkonak lenni 10es. Nem fog kipottyanni... :( másból sem hiszem, hogy valaha is kipottyant volna.


7es, igazából mindkettőt úgy szültem, hogy az orvosom alapból benn volt aznap és dolgozott. Ez teljesen véletlenül alakult így, de nem kellett beugrasztanom, szerencsére éppen ott volt és szólt neki a szülésznő, hogy szül egy kismamaja (én) és akkor nálam is ő volt az orvos, de amúgy a szomszéd szuloszobaban lévő asszonynál is meg gondolom másoknál is akik aznap szültek. Lehet amúgy, ha nem délelőtt szülők meg és beugrasztom éjjel a saját családja mellől, akkor elfogad pénzt, kitudja... Így nem fogadott el.


A kilences válaszadó számomra is kimerítő választ adott.

2021. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
19%
Bocsánat ha megbantottam valakit, nem szeretnék én sem reagálni tovább arra, hogy elmagyarázzam mire értettem. Elég ha én tudom, a többit megbeszélem az orvosommal majd ha itt az ido. ;) Sziasztok!
2021. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, még az jutott eszembe, hogy az orvost a szülőszobán láttam utoljára. Pontosabban utána a folyosón, mikor mentem át a gyerekágyra. A nevét is csak azért tudom, mert rajta van a zárómon. Szóval nem is tudom, mikor adtam volna neki pénzt.
2021. okt. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
77%
12, te nézed hülyének a szülész-nőgyógyászokat, és én vagyok a bunkó amiért használom a kipottyan szót. Oké, nincs több kérdésem.
2021. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Márciusban szültem, nem is akartam fogadni dokit, szülésznőt senkit.

Nem várta el senki, nem adtam pénzt. A csecsemős nővéreknek meg a szülészeten lévő személyzetnek adtam 1-1doboz Raffaellot, annak nagyon örültek.

2021. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Én már régebben szültem, januárban de nem adtam pénzt senkinek , ügyeletben szültem és kiváló volt minden, a szülésznő szülész orvos, de minden kórház más
2021. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Én szülésznőt szerettem volna "fogadni", de a dokim felvilágosított, hogy ez most semmilyen formában nem fog menni. Nem aggódom, mert azt mondják nagyon kedves, rendes mindenki, de azért jó lenne ismerős arcot látni a kórházban, engem megnyugtatna. Illetve jól esett volna, ha van valaki, akivel tudunk konzultálni szülés előtt és aki azt mondja, hogy na akkor MOST induljunk el a kórházba. Persze nyilván így is bejutunk, csak kevésbé áll fenn a lehetőség, hogy túl korán, vagy túl későn indulunk el. Én ebben érzek nagy űrt, de majd lesz ami lesz. :)

Egyébként első babásként azt mondom le a kalappal a támogató rendszer előtt. Szóval én semmiben nem érzek hiányt, iszonyatos jó védőhálót érzek magam körül a védőnő/nőgyógyász/háziorvos kombóval, de pont ezzel a támogatással érzem hatalmasnak az űrt, hogy pont akkor lesz elengedve a kezem/kezünk a férjemmel, amikor valószínű a legnagyobb támogatásra lenne szükségünk.

Na mindegy, lehet csak én tolom túl, aztán sétagalopp lesz lélekben az egész. :D

Pénzezni biztosan nem fogok. Nekem ez mindig is kellemetlen érzetet keltett és örülök, hogy kivezették, avagy igyekeznek kivezetni ezt a rendszerből.

Az én szakmámban is létezik a jelenség, itt is utálom. Egy őszinte köszönöm, vagy max egy doboz finom csoki jól tud esni, így én is ezzel fogok készülni. A rafaello pl. tök jó ötlet, köszi! :)

2021. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
81%

11-es. Mikor a második gyerekemet szültem, senki nem lapozgatta a milliónyi összegyűlt leletemet. Tőlem sem kérdeztek semmit, mert megvizsgáltak és már eltűnt a méhszáj addigra. Azonnal mentem a szülőágyra és már szültem is. Pedig lehet, higy3van amire rá kellene kérdezni.

Nekem volt két vetélésem, egyik terhességem sem volt problémamentes. A másodiknál a cukrom is határérték alatt volt, de éppenhogy. Jártam diabetológiára is. Senki nem kérdezte, a baba cukrával sem foglalkozott senki (pedig úgy tudom, azt ellenőrzik, ha az anyának nem jó a cukra). Most van egy kóros rákszűrésem. Nem tudom van-e jelentősége (gondolom igen), de például sosem kérdezték eddig, hogy "amúgy rákszűrése milyen lett" Miómám is van, amit kb az első uh-on néztek, azóta is elsikkadt a téma. Nem tudom ez fontos-e vagy szülés szempontjából jelentéktelen. Mondjam? Ne mondjam? Nekem mint laikusnak honnan kéne tudnom, hogy mit mondjak, mert fontos és mi a felesleges beleokoskodás?

Ráadásul akárki akármit mond, egy szülésnél fontos a bizalom az orvos felé. Az életemet és a gyermekem életét helyezem a kezébe, nekem fontos hogy ne először lássam, bízzak benne.

És akkor még nem beszéltünk olyasmiről, hogy ma már a nők nagy része szeretne beleszólni a saját szülésébe olyan szinten, hogy például milyen pózban szeretne vajúdni, szülni. Szeretne oxitocint, fájdalomcsillapítást, beöntést stb. Ezt egy fogadott orvossal jobban meg lehet beszélni.

2021. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Nézem a SOTE árakat. Nyugtassatok meg, hogy azért továbbra is lehet ott ingyen is szülni. Volt egy szobatársam, akinek minden babája extrém koraszülött volt (24-30 hét között). Őt amint betöltötte a 24. hetet, mindig vitték tovább a SOTÉra, mert ahová tartozott, ott nem tudták volna ellátni a babákat. Neki viszont egészen biztos hogy nem lett volna 660 ezer forintja. :(
2021. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!