Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem kötök szerződést a...

Ha nem kötök szerződést a Szemmelweisz kft.vel és az épp ügyeletes orvosnál szülök, akkor lesz szülésznő is a szülésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos kocsit kusza információkat kaptam eddig, és nem igazán igazodom ki rajtuk. Van aki ezt mondja, van aki azt….


Szeptember 1. Óta változtattak a szülést érintő törvényeken, és most nem teljesen világos mi az amit szabad és mit nem…

Eddig magán nődokihoz jártam terhesgondozásra, ő magán klinikán van, de nem terveztem magánban szülni, mert a közel egymilliós költség most nem annyira fér bele nekünk…tehát marad az állami kórház. Új szabályzat szerint, ott kell szülnöm ahová körzetileg tartozom, és ha nem kötök szerződést a Szemmelweis kft-vel, akkor az épp ügyeletes orvos-t kapom. Ez világos. Úgy gondolom felesleges 600-800 ezres költséget kiadni a szerződésért, mert akkor ennyi erővel akár mehetek magánba is, ahol a nődokim rendel….


Na de sehol sem említik a szülésznőt! Minden ismerősöm aki nemrég szült azt állítja, hogy a szülésznő a lényeg, mert ha nincsen komplikáció akkor a doki kb csak pár percre jön be a végén, de valójában a szülésznő van ott velem.

Ha nem kötök szerződést, akkor szülésznő sem jár? Vagy megkapom az épp ügyeletes szülésznő?? Vagy azt lehet fogadni külön?? Hogy működik ez?


Nagyon szépen megköszönöm ha valaki segít ezt tisztábban látni!



2021. nov. 5. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletes szülésznőt kapsz.
2021. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemész normálisan szülni oda, ahol tartozol, vagy mert már előrehaladott és a legközelebbi kórházba mész, van ügyeletes szülésznő és ügyeletes orvos, ők fogják levezetni a szülést.
2021. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol van szülésznő. Dokiból van kevesebb.
2021. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenféle rémhíreket hallottam, hogy ha nem fizetek - szülésznőt nem is kapok. Meg olyat is, hogy valójában csak munkaidőben (azaz kb reggel 8 és este 6 között) vannak “ingyenes” ügyeletes szülésznők. Azaz ha este 8kor jön rám a szülés, akkor meg kell oldanom egyedül…

Akkor bízom benne hogy úgy lesz ahogy írjátok, hogy legalább ügyeles szülésznő bent lesz!

Ha esetleg van valakinek más friss tapasztalata amit szívesen megosztana, nagyon megköszönöm!

2021. nov. 5. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletes szülésznő van! Nem lesz végig veled de többet lesz ott mint az orvos. Ki be fog járkálni mert több szülő nőre jut 1 szülésznő.

Megkerdezi hogy vagy megvizsgál ő szurja a kanült, végzi a beöntést ha kérsz stb.

Segít ha szükséges, de nem lesz végig veled mint mondjuk egy fogadott szülésznő. Én mondjuk nem is igényeltem hogy végig ott legyen. Ő szól a dokinak ha valami problémát észlel vagy mikor már a kitolas van. Akkor jön a doki is és a szülésznő is, ketten segítenek, mondják mit csinálj stb. Ne aggódj lesz szülésznő.

2021. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Éjjel mentem be a kórházba, reggel 8 után szültem. Volt éjszakás és nappalos színésznő is, nyugi :) Olyan nincs, hogy fizetni kell állami kórházban azért, hogy valaki levezesse a szülést. Fizetni akkor kell (a SOTE-n), ha azt akarod, hogy az az orvos legyen ott, akit te szeretnél. Más kórházban még nem hallottam, hogy ilyen szerződést egyáltalán lehetne kötni.
2021. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szülészeti részleg minden kórházban 0-24 ügyeletben működik. Nem tudom hol hallottál ilyet, hogy 8 után oldd meg magad, de próbáld kicsit megszűrni az infókat, és nem elhinni minden abszurd dolgot.

Esetleg a kórházban majd vizsgálatnál érdeklődj az ottani protokollról, vagy keress olyan facebook csoportot, ami az adott intézményre hoztak létre, sok kórháznak van ilyen csoportja.

2021. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszadónak! Rengeteget segítettetek!
2021. nov. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!