Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs tbm és terhes vagyok...

Ha nincs tbm és terhes vagyok akkor a további terhesgondozás és az ezzel járó orvosi vizsgalatokra nincs jogom vagy pénzbe kerül vagy ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2021. nov. 10. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Menj be az a hivatalba a lakhelyeden, és intézd el h fizessek neked, ha nincs munkád és a párod is keveset keres papíron akkor jogosult vagy rá
2021. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Jelenleg 2 felé veszik az érvényes TB-vel nem rendelkező betegeket. Aki 6 hónapon belül nem fizetett még ellátják TB-re, neki piros színnel jelenik meg a TAJ száma a rendszerben. A baj akkor van, ha 6 hónapon túl nincs fizetve, ekkor a TAJ barna színűvé válik a rendszerben. Ez azt jelenti, hogy minden ellátás előtt ki kell fizetni az ellátás díját, kivéve az életmentő beavatkozásokat, mert azokat utólag kell kifizetni. Hosszabb távon jobban jársz, ha kifizeted a hátralékot. Ha erre nincs pénzed, akkor a kormányhivatalban tudod kérvényezni, hogy szociális alapon kapj TB-t.
2021. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs még 6 havi lejárt tartozás felgyűlve, akkor jogosult vagy az ellátásra, csak az orvosnak fel kell hívnia a figyelmed, hogy rendezetlen a jogviszonyod. Ha 6 havinál több tartozásod van összegyűlve, érvénytelenítik a TAJ számod, ilyenkor csak az életmentő beavatkozásokra vagy jogosult, minden egyéb esetben fizetni kell.
2021. nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak előttem.

Megigényelheted telefonon a NAV-nál a csekkeket. Havi 8000 Ft. Tel: 1819 4-es menüpont.

Én is így fizetem.

2021. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 10. 09:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Es honnan lehet érdeklődni hogy éppen milyen statuszba van a kártya? Piros vagy barna?
2021. nov. 10. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos megmondja, illetve ügyfélkapun le tudod kérdezni.
2021. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Ügyfélkapun. De ha felhívod a NAV-ot elmondják. Én is azt csináltam. Nekem a Gyed extra bonyolította meg a dolgokat. De azóta havonta fizetem.
2021. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mivel a terhesség jobb esetben nem fél évig tart, ezért ne arra alapozz, hogy milyen színű, hanem vedd fel a kapcsolatot a Nav-al, igényelj csekket, és fizesd a tb-t. Amúgy gondolom azt tudod, mióta nem fizeted.
2021. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!