Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a Flór Ferenc kórház...

Milyen a Flór Ferenc kórház szülészete? Mennyire voltatok megelégedve vele, illetve az ottani vizsgálatokkal a "terhesgondozás" alatt? Orvosok, szülésznők stb. Olyanok írjanak, akik nem régen szültek ott!

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Magánorvoshoz járok, így a terhesgondozásról nem tudok nyilatkozni, csak annyit tudok, hogy sokat kell várni. Egyébként a dokik és szülésznők is nagyon jók, a szülészet is teljesen korrekt. Az osztály az már nem a legjobb, mert vagy alapítványiba mész 5000/ nap áron. Vagy 6 ágyas szobába. A csecsemősök semmi infót nem adnak és nem nagyon foglalkoznak a babával. Tehát a szülés szempontjából nagyon jó a kórház. Az utána lévő napokra viszont fel kell készülni.

2012. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 6. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy nincs lehetőség fájdalomcsillapításra, igaz ez?
2012. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Csak ha előre 2 hónappal leegyezteted és kell fizetni érte.
2012. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012.elején szültem itt.Nagyon jó a szülészet, szépek és igényesek a szülőszobák, és a kórtermek is. Terhesgondozásról nem tudok írni, mert csak a kötelező genetikai uh.-ra mentem a kórházba, meg persze megszülni a kicsit :))UH-ra és NST-re is időpontot kell kérni.Kicsit így is várni kell, de még apuka is bejöhetett velem leskelődni. :))Szerintem orvosok és a szülésznők is mind rendesek. A csecsemősök is aranyosak, de nem túl beszédesek.Ha valamit szeretnél tőlük, szólni kell, illetve kérdezni. Nagyon érdemes elmenni a szülésfelkészítőjükre, mert itt tudsz kérdezni, ismerkedni velük. Foglalkozásokat folyamatosan tartanak egész évben. Meg lehet nézni a szülőszobákat és az újszülött osztályt is.:)
2012. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így utólag én sajnos csupa rosszat tudok mesélni erről a helyről....borzalom, ami ott működik!

május 22.-ére voltam kiírva, Takáts doki utasított aznap az nst-n, hogy 23.-án feküdjek be, mivel ortopédiai javaslatom volt császárra.Másnap megjelentem délelőtt a pakkommal, és haza akartak küldeni a nővérek, szinte könyörögnöm kellett, hogy maradhassak.Nem értették meg, hogy az 5000 Ft-os utiköltség baromi sok egy héten 3-4 alkalommal, azért mert mindenki elbeszél a másik mellett, és nem értette meg hogy orvos fektetett be.Na, nagy nehezen befektettek a nőgyógyászati osztályra.2 napja voltam bent, mire valaki tudott mondani valamit, hogy na akkor másnap reggel műtenek, reggel 6-ra legyek a szülőszobán hogy előkészíthessenek.

Megkaptam a beöntést, zuhany... stb a szülésznőkre külön ki sem térnék, mert holnap reggel is itt ülnék :D

majd bejött a kedves Takáts doki és megvizsgált, de olyan állat módon, amilyet még nem éltem meg, és közben olyan gyönyörűen káromkodott és kiabált velem,...mintha én tehetnék arról hogy a méhszájam nem esik neki kézre.Csak sírtam, és sírtam, mire mégjobban begorombult és "azistenbasszameg így én nem vizsgálom meg"-gel lezárta a dolgot és kiment.

Adott volt, hogy nem kapok gerincérzéstelenítést, mivel ott található a gerincsérvem ahová kéne adni a szurit.Erre bejött a műtőbe az anesztes és csak azért is alapon elkezdte szurkálni a gerincem.5. alkalommal sikerült is neki, de nem kívánom senkinek sem... :(

A műtét nagyjából elviselhető volt, bár elég kellemetlen volt hallgatni miközben a doki a maga 150 kg-jával gyomortájékon rámnehezedett és nyomkodta ki a babót, hogy milyen finom a nyúlpörkölt és hogy melyik vadhúst könnyebb felszeletelni illetve melyik vadat hogyan nyúzzák...:S

A császár után ugye nem lett volna szabad felkelni 12 órát minimum mint utólag kiderült, engem reggel 9:34-kor császároztak, 16:00kor bejött a nővér és kijelentette hogy na most akkor keljünk fel szépen, nem fekszünk itt egész nap...azt mmondta hogy mutassam meg a babót a családnak kint a folyosón.Amikor az osztályvezető meglátott velem kezdett el veszekedni, majd úgy lecseszték a nővért is.. aki persze azt mondta, hogy szó nem volt erről,ő direkt megkért engem és a szobatársam hogy a fejünket se emeljük meg!!!!!

29.-én hazajöttünk, aznap este megkértem a párom fürdés után, hogy cserélje le a kötést, mert mióta műtöttek azóta az a kötés volt rajtam.Valami nem stimmelt, mert 3 gombom volt.. azaz 2 és egy helyen szétnyílt a varratom (a műtét közben azt mondta a doki, hogy "na anyuka ilyen matyóhímzést a plasztikai sebészek sem csináltak volna"---hát biztos nem) és kilógott ott valami, ami nem illett oda.Hívtuk az ügyeletet, megkérdezték hogy van-e már 40 fokos lázam, mert ha nincs , majd akkor hívjuk őket.Reggel a háziorvos sem akart kijönni, végül egy betegápoló ismerős megnézett és mondta hogy azonnal vissza a kórházbA.Én azt gondoltam hogy majd összevarrják és jöhetek haza.

Dr Várkonyi volt bent, még aznap este megműtöttek újra.Iszonyúan féltem, ezt nem lehet leírni, ez az orvos is olyan bunkó volt velem, hogy hihetetlen, pedig nem kevés pénzt kapott a műtét előtt, mivel ezekután a családom már féltette az életem.

A műtét utáni figyelőbe benyitott, bejött egy nővérrel és megjegyezte, hogy le kéne meszelni a plafont majd kiment egy szó nélkül.Ha már másért nem is, de legalább a pénz miatt elvártam volna egy "hogy van?"-t....ráadásul mint kiderült a kórház hibája volt az egész... Takáts doktor úr olyan matyóhímzést csinált, hogy varrás közben megsértette több helyen a fonalat ami emiatt elpattant.Amíg bent voltam 5 napot, belövellt a tejem és el is apadt , hiába mellszívóztam.Sajnos a babót hiába hozták be látogatóba, nem szoptathattam mert altattak és antibiotikumokat kaptam.Én nem kártérítésre vágyom, sőt semmire, de legalább ember módjára bánhattak volna velem, ha már az ő hibájkból nem szoptathatom a gyermekem, és életem végéig kísérteni fog az az emlék, mikor másodszorra tolnak be a műtőbe.

Innentől mindenkit megpróbálok lebeszélni arról, hogy ott szüljön!

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett, de még Így is csak a felét írtam le körülbelül...

2012. júl. 14. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!