Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vaginizmus befolyásolja a...

A vaginizmus befolyásolja a szülést? Megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Sokáig egyáltalán nem ment a szex, most már "sikerül", de még mindig fájdalmas. A nőgyógyászti vizsgálatok is szerintem kellemetlenebbek nekem, mint az átlagnak, de legalább már meg tud vizsgálni a doki. Hamarosan szülni fogok, és elképzelésem sincs róla, hogy mire számítsak! Előre is köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
2021. nov. 25. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire vagy tág vagy szűk hüvelyednél,szülőcsatornánál nem befolyásolja.valakinek befolyásolja.valaki szült természetes úton hogy, szűk ott lent
2021. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es: Badboy, már megint te? Most már felcsaptál nőgyógyásznak is és osztod az észt a szűk hüvelyekről?


Kedves kérdező! Nekem nem befolyásolta. Konkrétan az életemért küzdöttem, semmire nem tudtam koncentrálni. Hidd el, amikor ott tartasz, akkor eszedbe sem fog jutni, hogy összeszorítsd magad. Nálam legalábbis így volt. De rögtön a szülés után, amikor varrtak össze, akkor már szorítottam. Folyamatosan rám szóltak, hogy ne feszítsek, de hát ezt ugye nem nagyon lehet kontrollálni.

2021. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és a varrás után nem lett rosszabb a helyzet?
2021. nov. 25. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
De igen, sajnos rosszabb egyelőre, mert még elég érzékeny odalent. 3 hónapja szültem. És még feszít maga a varrás helye. Teljesen szétszakadtam, és maga a tudat, hogy ott tűvel meg cérnával varrnak iszonyat volt és akaratlanul állandóan össze akartam csukni a lábam és feszítettem. Ezért a szex is nehézkes. De nálam egy rutin vizsgálat is ilyen sajnos. Mindig rám kell szólni, hogy lazítsam el.
2021. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem befolyásolja, mert nem te döntöd el, hogy tágulsz, meg jön a gyerek, hanem a hormonok és a gyerek.


Ami a szülés után jön, a varrás, stb, na azt már igen.

2021. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kérdés feltétele óta már biztos megszültél, de a tapasztalatom hátha hasznos lehet másoknak. Nekem valószínűleg súlyosabb vaginizmusom van, ha hozzám ér az orvos, összerándulok, zihálok, nagyon nehéz megvizsgálni. Szülés előtt mindenki azt mondta jajj ne aggódjak, szülésnél tök más lesz, nem azzal fogok foglalkozni, stb... Illetve terápiára is jártam. A szülés során viszont nem tudtam alkalmazni az ott "tanultakat" abban a fokozott lelkiállapotban, így nagyon durva beszólásokat kaptam az orvosoktól, szülésznőktől, hiába szóltam nekik ne haragudjanak, nekem van egy ilyen problémám, kezelni is próbáltam. Biológiailag lehetséges a szülés, természetes úton szültem, de azt a bánásmódot amit emiatt kaptam senkinek nem kívánom. Azóta megtudtam, az epidurális érzéstelenítés lehet segített volna, elvileg akkor kevésbé érzed ott a dolgokat, el is lazulsz egy picit. Én viszont visszagondolva úgy látom, nem szerencsés így szülni, gátvédelem lehetetlen volt, egy méhlepénydarab bennem maradt amiért meg kellett utána műteni, ha komplikáció lett volna lehet nehezebben veszik észre mivel nehezen tudtam együttműködni. Lelkileg is nagyon megviselt, mindenki nagyon ideges lett miattam, és nagyon nagy szégyenérzet maradt bennem a szülés után. De lehet nem mindenkinek ilyen súlyos a probléma.
2022. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Császárral született a babám :( de tényleg szörnyű volt, ahogy ott vizsgáltak. És így császár után sem tudok szexelni újra :'(
2022. jún. 10. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!