Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni hajhullás kinek...

Szülés utáni hajhullás kinek meddig tartott, és mennyire volt intenzív?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem, és iszonyatosan elkezdett hullani a hajam. Azt tudtam, hogy szülés után hullani fog, de azt nem gondoltam, hogy ennyire.
2021. nov. 28. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Első kb nekem is akkor kezdődött és jó 4 hónapig hullott aztán sűrűbb lett,mint valaha (nulla vitamin mellett) aztán 1 évre rá megint elkezdett hullani brutál módon. Még szoptatok
2021. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Az elsőnél azt hittem megkopaszodom.. Amúgy is vékonyszálú és a pcos ir miatt kevés.

1 évig normális. Ha 1 év után is hullik akkor orvos.

2021. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
kb 1évig szenvedtem vele
2021. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-1.5 év volt mire elkezdett javulni a hajam állapota.

Addig sajnos kezelhetetlen volt, nem csak a hullás, de zsírosodás és a göndör hullámaim kinyúltak, fénytelen volt és rettenetes.

Aztán szépen visszajött a régi szép hajam. Nagy megkönnyebbülés volt.

Vitamin, egészséges életmód, sport, alvás kell azért!

Vissza kell nyerned az egyensúlyt ismét.

2021. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-4 hónapos volt a fiam, amikor brutál mód elkezdett hullani. Mondjuk nekem egy kicsit megváltás volt, mert rengeteg hajam van és nyáron a melegbe jól jött, hogy nem egy "téli sapka" van a fejemen. Aztán csak 6 hónapos koráig tudtam szoptatni. Ahogy leálltam a szoptatással megállt a hajhullás is és rá 1-2 hónapra megjelentek a babahajak.
2021. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiam és a lányom születése után is 3-4 hónappal kezdett el hullani. Nálam csak pár hétig tartott, de akkor brutál volt, én is mondtam a férjemnek első alkalommal, hogy bakker, nem fog hajam maradni. Minden reggel, minden hajmosásnál, meg kb minden fésülködésnél is kijött annyi, hogy rendesen nem láttam át rajta a tenyeremre. De aztán egyik napról a másikra abbamaradt, és rájöttem, hogy igazából csak kihullott az a "felesleg", amit terhesség alatt felhalmoztam (mert terhesen meg egyáltalán semennyi nem hullott ki). Aztán 4 évvel később a lányom születése után lezajlott full ugyanez, csak akkor már nem ijedtem meg.
2021. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor kicsit megnyugodtam, hogy normális ami most van. Nekem is ahogy az egyik válaszoló írta, annyi kijön egy fésülködés alkalmával, hogy nem látom a tenyerem az összeszedett haj alatt. Meg mindenhol ott van, hiába van felkötve. A gyerek ágyában, kezében, szájában, stb. Rendesen vedlek, mint aki téli bundára vált, mindenhol ott van.
2021. nov. 28. 12:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiammal 4honaposan volt a tetőpont. Szo szerint kopaszfoltjaim lettek. Utána meg szenvedtem a babahajaktól, mert mkndenfele álltak 😅


A lányom pont ma 2 hónapos, eddig nem hullik a hajam.

2021. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem hullott a szokásosnál jobban, sőt sokkal dúsabb és szebb lett. Igaz csak a kórházban szoptattam mert muszáj volt, ahogy hazaértünk egyből tápszert kapott.

Hüvelyi szülésem volt, most 8 hónapos. Terhesség alatt tele voltam ragyával és iszonyatosan zsírosodott a hajam.

Kezem-lábam összeteszem, hogy jobb lett, nem rosszabb 😁☺️

2021. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerencsés vagy, nekem a bőröm is hányinger volt pár hétig. Én sem szoptatok, nem indult be a tejem. Ahogy megjött az első menstruációm a bőröm kitisztult. Legalább ez pozitív, ha már megkopaszodom😄 Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.
2021. nov. 28. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!