Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár alatt bent lehet az...

Császár alatt bent lehet az apuka? Mit éreztél a műtét alatt? Rád tették a kicsit? Mennyi ideig és mennyire fájt a vágás a hasadon? Indítani kellett-e a szülést, vagy spontán indult be?

Figyelt kérdés
A Szt. Istvánban fogok szűlni és szeretném megtudni, hogy mivel jár a császár, illetve milyen lehetőségek vannak, mivel lehet könnyíteni a lábadozást, mire kell felkészűlni, hogy ne érjen semmi váratlanul. Nagyon félek, ezért kérem, hogy aki szívesen elmesélné a történetét az írja meg nekem. Köszönöm.
2010. szept. 5. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem a Jahn Ferencben császároztak, ott nem lehetett bent az apuka. Érezni nem érzel semmit. Talán egy picit, hogy rángatják a hasad. De nem fáj. Az első egy-két nap pocsék. Kb. 1-2 hét és vígan leszel, mintha mi sem történt volna. Az első egy-két nap nagyon húzódik a varrat...Mintha ki akarna esni az összes belső szerved.
2010. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, azt megkérdezhetem, hogy kb. hány perces ez a műtét? Egyből tudtál szoptatni is?
2010. szept. 5. 14:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Már elég szarul voltam addigra, de kb. 30 perc lehetett. Akkor csak egy pillanatra láttam (délután 16-kor), legközelebb este hozták be, akkor volt az első szoptatás.
2010. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! A Péterfyben bent lehetett az apuka a műtétnél. Császár közben megmutatták a babát, majd elvitték. Miközben a 2 órás megfigyelés tartott, akkor is kihozták hozzánk. Szopizni az epidurál miatt csak 1,5 óra elteltével szabadott. Maga a műtét kb. 40 perces, az első 10 percben kihalászták a picit és a többiben összeraktak, varrtak. Egyáltalán nem fájt, csak fura volt. 6 óra hosszat nem szabadott felkelni, de sokat kellett inni (hasznos a szívószál és a nagy betét). Babát hozták szopizni és első éjszaka még nem hagyták ott. Fú, az első felkelés elég cudar, de utána beleszokik az ember. Tényleg az első pár nap a legrosszabb, de nekem 2 hét alatt minden fájdalom elmúlt. Ne félj, nem olyan vészes, és a pici amúgy is feledteti a rosszabb emlékeket :)
2010. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Szia!Progis császárom volt Debrecenben!Apuka ablakon keresztül nézhette!Neki adták oda először!Én csak megpuszilhattam(odatartották a fejemhez)!Csak azt éreztem,hogy egy kicsit rángatnak!5 órával a műtét után felkeltem zuhanyozni!Fájt,de nem annyira,mint ahogy sokan azt leírják!Nekem sokkal fontosabb volt a babám,mint az hogy azzal foglalkozzak,hogy hogy fáj!Így hozták is hamar!Már első éjszaka együtt aludhattunk!:)))Isteni volt!A titok szerintem az,hogy NE HAGYD EL MAGAD!Nekem semmiféle lábadozás nem volt!Egyszerűen lesz@rtam hogy fájdogál és kész!Aki elhagyja magát(sajnos sokan hajlamosak erre),annak biztos nagyon rossz!De van olyan is akit tényleg nagyon megvisel!Egy biztos sokszor csak hozzáállas kérdése!7 napos babával és sebbel az utcán sétáltunk!Sokkal hamarabb megy a felépülés,ha nem fekszel hetekig,hogy "jaj szegény ÉN"!Én csak a kislányommal törődtem és semmi mással,hisz olyan sokat vártam rá!A műtét után 3 héttel már semmit nem érztem!Szoptatni harmadnap tudtam rendesen!De már másnap is volt pár csepp!Szóval fel a fejjel,nem olyan vacak a császár,mint ahogy sokan mondják!!!
2010. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszönöm a bíztatást és azt, hogy leírtad mindezt, kicsit jobban is érzem magam. Remélem vannak még olyan anyukák akik pozitívan élték meg színtén a császáros szülést.
2010. szept. 5. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia,nekem indították a szülést de nem tágultam ki (6 óra alatt fél ujjnyira)így vittek császárra.Semmit nem éreztem csak azt ahogy kivették(egy kis rángatás)Apuci nem lehetett bent de kint várt és ő fogta először a kezébe,nekem csak megmutatták.Majd 2 óra múlva hozták le nekem a megörzőbe néhány percre,és a rám tették.(annak nagyon örültem,de egyből kaptam egy pofont a kis drágámtól csak nem tudom miért:) A vágás?hát ahogy az előttem lévő írta,nekem nem fájta annyira,csak aznap és másnap fájt,de az csak mikor felkeltem az ágyból,meg lassabban sétáltam,ennyi.Ahogy előttem írták,ha nem hagyod el magad,nem is olyan vészes.Bocs a hosszú válaszért

1 éves kiscsaj anyucija

2010. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

szia.


én annyiban különbözök hogy sos koraszülésem volt császárral. apuka nem lehetett bent, két ajtó választot el, semmit sem látott. még a babát sem mutatták meg neki mert egyből inkubátorba tették és siettek el vele. nekem fogadott volt a dokim illetve még egy szülésznőm is igy pár másodpercre láthattam a lányomat.


mit éreztem? nekem fájt. olyan igazi erős, ám tompa gyomorfájdalom volt. a rángatás? hát kétszer fel is jajdultam. az örzőben iszonyat volt mig nem éreztem a lábamat. lényegében utánna rosszabbra számitottam, azt hittem könnyek közt fogok járni, de az nem volt vészes. igaz második éjszaka nem tudtam felkelni pisilni, úgy csengettem a nővérnek. de kb. 4-5 nap és már nem okozott gondot. leginkább az első lépések voltak nehezek egy pihenés után.


nekem az ágyra a férjem egy kapaszkodót kötött a kórházban, igy azon igyekeztem felhúzni magamat. azonkivül az ágyat azaz a fejrészt megemeltem szinte 45fokosan, majdnem ülve aludtam, igy könyebb volt a felkelés.


Ne félj, kibirható, ügyes leszel te is :-)


ja, még valami. talán 3 nap után iszonyat görcsös fejfájásom lett két napig, ami az eda utóhatása volt. na az rossz volt. nem tudtam csak feküdni vagy menni. ha ültem azt hittem szétszakad a fejem.

2010. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Spontán szülés indulás után tolásra nem fordult be a baba feje a szülőcsatornába, igy lett császár. Apuka végig bent volt (Péterfy Sándor utcai kórház). Nem éreztem semmit, csak néha valami tompa nyomást, ahogy matattak bennem, semmi fájdalom (EDA), és sajnos a babát nem tették rám egyáltalán. Bebugyolálták a törölközőjébe, odatették kicsit az arcomhoz, hogy lássam, majd elvitték. Ez éjjel volt, másnap hajnalban láttam először és szoptattam.
2010. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bent volt az apuka, és én a második császárnál borzalmasan rosszul voltam, annyira remegtem mert fáztam, hogy nem tudták mérni a vérnyomásom, amikor kiemelték a babát hánytam is (állítólag mert leesett a gyomrom, mondjuk elképzelhető, mert 4 kiló és 58 cm volt a baba, én meg alulról verem a 160 centit, úgyhogy összenyomhatta a gyomrom). Érdekes az első császárnál semmi ilyesmi bajom nem volt és senkinek az osztályon- a másodiknál viszont mindenki ezekre a tünetekre panaszkodott. Lehet változott a császármetszás technikája- nem tudom.


Ami viszont fontos, minél előbb kezdj el mozogni. Mozogni, mozogni és akkor pikk-pakk elmúlik a fájdalom. Az elsőnél én is görnyedve jártam pár hétig. A másodiknál mikor éreztem múlik az érzéstelenítő hatása elkezdtem mozgatni a lábamat, firegtem-forogtam az ágyamban. És éjfélkor volt a császár, reggel kilenckor már magam cuccoltam át a szobába és a kicsi is velem volt az első pillanattól kezdve (reggel hattól)És délutánra már úgy mentem, mintha nem is műtöttek volna.

Szóval mihamarabb mozogni, az elsőnél én nem hittem el, hogy a mozgástól elmúlik a fájdalom, de így van.

Ja és én nem hagytam, hogy felkeltsenek, magam keltem fel és feküdtem vissza az ágyra. Mondjuk az elsőnél nekem olyan fájdalmam volt, hogy a nővérke kivezetett a fürdőbe és mondta mossam meg az arcom, és ő ott állt mellettem és nem találtam el az arcom, őt fröcsöltem le vízzel. Aztán mondta, inkább hagyjuk majd ő megmosdat. De a másodiknál egyedül mentem zuhanyozni.

2010. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!