Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utani depresszio?

Szules utani depresszio?

Figyelt kérdés
Egy honapja szuletett meg a kislanyom. Az elso ket es fel hetben nem volt semmi problema. Anyukam itt volt es egy csomot segitett,de hiaba kertem ra, folyton a babam szajaba tolta a cumit,hogy az kell neki. A harmadik hetre mar barhogy probalkoztam nem akarta elfogadni a cicit es tapszert kell neki adnom azota is, fejni fejtem,de azota etvagyam sincs es a tejem is apad es nagyon rosszul erzem magam, nincs jo kedvem es rossz gondolataim vannak. Azt erzem keptelen vagyok ellatni a babam ugy ahogy azt en szerettem volna, a tukorbe nezve is borzalmas a latvany, mert mar ott tartok ahol terhesseg elott. Tudom,hogy mas orulne neki,ha olvadnanak rola a kilok,de en eleve nagyon vekony voltam es terhesseg alatt is csak a vege fele lett jobb etvagyam,hogy kettot szedtem a terhes vitaminbol. Egyszeruen nem ertem,hogy mi a bajom, egy heten keresztul alig ettem par falatot es tenyleg egyik naprol a masikra ment el teljesen az etvagyam es bar hallottam arrol,hogy szules utan van, akinek nincs ugy etvagya,de ahogy beirtam a keresobe,csak a szules utani depressziot hozza ki. En nem erzem magam depressziosnak, azon kivul, amit irtam, semmi egyeb problemam nincs.

2021. nov. 28. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

A szoptatásnál még ha nagyon szeretnéd visszahozni a tejed egy szoptatási tanácsadót , db csoportotjavasolnék, de a kérdés nem ez volt.

Nem lehet az miatt vagy ilyen hullámvölgy Ben mert nem tudsz szoptatni

2021. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező, én is arra gyanakodnék, ha a szoptatás sikertelensége visel meg ennyire. De!!!!! Tessék enni, mindenfélét, változatosan, és inni jó sokat, hogy a tejecske ne apadjon. Tudom könnyű mondani... A tanácsadót én is szívből ajánlom!! 😊

Sose sose add fel, nekem a császár után 2 hét volt, mire iciripiciri tejecském lett, nem is volt sok soha, szinte mindig kapott pótlást a kislányom. Kipróbáltam tényleg MINDENT, hogy több legyen. Apadni nem engedtem még azt a keveset sem. És most: 17 hónapos és itt cicizik mellettem (szundít épp). 😉

És ha mindezek ellenére sem jönne össze, akkor legalább nem tehetsz szemrehányást magadnak, mert minden követ megmozgattál, nem lehet lelkiismeret furdalásod!! Nagyon jó anyuka vagy 🥰


Ui: a cumit vhogy le kéne építeni, ebben nincs tapasztalatom, mert az én kislányom utálta.

2021. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőtől és facebook csoportokban plusz szoptatási tanácsadótól kérjél tanácsot. Vegyél igénybe minden segítséget, találkozz barátnőkkel, menj el a városba vagy a természetbe.
2021. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Miért hagytad anyádnak hogy a cumival tömje? Kapja be ő, ha annyira kell neki 🤦🏼‍♀️ De utálom az ilyet...


Jól írja az első válaszoló, vissza lehet még hozni a szoptatást, és ha úgy érzed fordulj szakemberhez

2021. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Igen, ez lehet depresszió. Tartózkodj kifejezetten nagy fényben, ha az idő engedi menj sétálni a napsütésbe, otthon mindenhol legyen sok fény.
2021. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Miután haza jöttem a kórházból bekuckóztunk a kisfiammal a szobába, nekem még javába fájt minden, csúnyán szakadtam és nagyon fájt. Aranyerem is lett, fájt a szoptatás, nem volt elég tej, sírt a baba szopizás után miután láttam semmi nem jön a ciciből. Ki voltam idegileg, azt éreztem nem tudom mit csinálok, fájdalmat okozok a babának, éhezik, vett a férjem tápszert így kiegészítettem evés után. E miatt lelkiismeret gyötört, nem vagyok jó anya mert nincs tejem.Folyton sírtam, idegileg kivoltam, szédültem a vérveszteség miatt.

Szóval nehéz, nem könnyű ezen mind átmenni. Ez a szülés utáni depresszió kegyetlen de kapaszkodj valamibe és idővel könyebb lesz.

Ha szépen gyarapodik a baba akkor ne aggódj, ha pótolni kell pótolj de csak akkor miután szopizott és látod még éhes. Nekem ez vált be. Még mindig rosszul esik hogy nem tudom 100% ig táplálni anyatejjel de van egy szépen fejlődő egészséges kisbabám.

2021. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötleteket adtak az előttem szólók. Én csak annyit tennék hozzá, hogy a továbbiakban ne hagyd, hogy anyukád irányítsa a gyereknevelést/gyerekgondozást. Ilyenkor jön az, hogy “én már felneveltem x gyereket, jobban tudom”. Ja, 20-30-40 éve. Te vagy a babáddal 24 órát, hiába első gyerek, TE ismered a legjobban. Hallgass az ösztöneidre, és minden rendben lesz. Nyugodtan kérj anyukádtól vagy akárkitől tanácsot, de végül te döntsél! Jöhet még bármi, pl 3 hónaposan miért nem adsz húslevest, mert a kőkorszakban már lehetett ennyi idősen. De te tudod, hogy nem így van.
2021. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!