Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben nyilvanul meg a szules...

Miben nyilvanul meg a szules utani depresszio, es mikor jelentkezhet? Csak kozvetlen a szules utan?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezhet 2-3 nappal a szülés után,de akár hónapokkal később is.

Kedvetlenség,fáradékonyság,gyakori sírás,negatív gondolatok(akár a babával kapcsolatban is),szomorúság,étvágytalanság(ritkább esetben megnőtt étvágy),befele fordulás,társaság kerülése,szorongás,álmatlanság vagy túl sok alvás.

2011. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%

Nincs olyan, hogy szülés utáni depresszió. Inkább csak szeretethiány, olyankor jobban igényli az anya a gondoskodást,szeretet a párjától,családtagjaitól.ááá

Istenem!..-.-

2011. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Doktor Második...

[link]

2011. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2011. ápr. 5. 16:13
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

de igen van szülés utáni depresszió,-különben nem foglalkoznának a kismamás könyvek ezzel.

ja,és én át is éltem.sajnos

2011. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem majdnem 6 hónapos volt a babám,mikor kijött rajtam.Nekem testi tüneteim voltak,rossz volt a közérzetem,izzadtam mint a ló,gyomorideg,sziv fájdalmak,szédülés.Most kezek jobban lenni,5 hónappal később,de még mindig nem az igazi.Az orvos szerint ez is a szülés utáni depresszió,nyugtatót kell szedjek,igy jobb.
2011. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 3 éve tart.ez nem vicc
2011. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos erről sem tanulnak semmit a leendő anyukák.

A terhesség alatt egy új kis életet táplálunk odabent, ellátjuk mindenféle tápanyaggal, oxigénnel, éltető elemekkel a kis jövevényt. Sokszor még az anyai szervezet kárára is juttatunk neki ezekből a létfontosságú anyagokból, amikor az anya is hiányt szenved vitaminokból, ásványi anyagokból, fehérjékből. Nagyon sok esetben igen silányul van táplálva az anya, ezért mikor megszületik a pici, előbb vagy utóbb jelentkeznek a kellemetlen jelzések, fáradékonyság, idegesség, lelki problémák, és sok más egyéb olyan dolog, amit szülés utáni depressziónak hív az orvostudomány, és erre is mi mást, mint antidepresszánsokat adnak a szoptató, vagy nem szoptató kismamáknak. Gratulálok. Nem akarják felismerni az egyszerű tényt, hogy ezeknek az anyukáknak csak vitamin hiányuk keletkezett, mert odaadtak mindent a pocakjukban fejlődő babának.

Teljesen egyértelmű jelei vannak pl. a B-vitaminok, és a kalcium, magnézium hiányának, ugyanis ez okozza a depresszív viselkedést. Mihelyt pótoljuk a megfelelő mennyiségben ezekett az anyagokat, onnantól kezdve már nincs is probléma, ráadásul mellékhatások nélkül jött rendbe a mama. Fáradékonyságot okozhat pl. vas hiány, vagy éppen a C-vitamin hiánya.

Persze abban a világban, ahol tilos egy táplálékkiegészítőn feltüntetni hogy a mai élelmiszerek rossz állapota miatt muszály kiegészíteni táplálékkiegészítőkkel a táplálkozásunkat, abban a világban ne csodálkozzunk azon sem, ha vitaminhiányra antidepresszánsokat irnak fel nekünk.

Csak az a szomorú, hogy az emberek nagy része még mindig vakon bízik azokban az orvosokban, akik a gyógyszeripar nyomása alatt kell hogy végezzék a feladatukat. És sajnálom a lelkiismeretes orvosokat, akiket meg kiközösítenek maguk közül, mert nem akar indokolatlanul gyógyszereket felírni.

Tehát válaszolva a kérdésre, a szülés utáni depresszió csak abban az esetben jelentkezik, ha hagyjuk a szervezetünket olyannyira leépülni, hogy nem állnak rendelkezésére a létfontosságú eszközök (ezek a vitaminok, ásványok)ahhoz, hogy rendeltetésének megfelelően, kiválóan tudjon működni.

Ebből pedig következik az, hogy természetesen nem csak a szülő anyukáknak lehetnek ilyen gondjai, hanem bárkinek, aki a mai világban úgy táplálkozik, hogy közben nem pótolja a hiányzó tápanyagokat. Erre pedig azért van nagy szükség, mert a mai élelmiszerek elkeserítően keveset tartalmaznak vitaminokból. Pl. a burgonya, a káposzta 1964 és 1990 közt 95%-vitamintartalmát elvesztette!!!! Ugyanígy a tej.Sajnos a legtöbb élelmiszerrel így állunk. Ugye ezekről nem hallunk? Vajon miért? Kinek érdeke hogy ne tudjuk, a szülő anyukáknak létfontosságú a vitamin pótlás?

2011. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó

Mi a foglalkozásod?Melyik táplálékkiegészítős céggel vagy kapcsolatban?Hasznos dolgokat írtál.

2011. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak annyit tudok irni,hogy szedem a magnéziumot,b -komplexet,és kalciumot,mégis kijön még emiatt a szorongásom.
2011. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!