Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kellemetlen élmény a szoptatás...

Kellemetlen élmény a szoptatással kapcsolatban. Lehet szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

A helyzeten a következő. Amikor a kisfiam megszületett (császár) nem indult be a tejem. 2 napig szenvedtünk le is adott 400 grammot és a második nap estéjére hőemelkedése lett. Én már mondtam hogy jó lenne tápszert adni mert hiába van 0-24 a cicin nem jön belőle szinte semmi. Miután hőemelkedése lett kapott pótlás. Abban a két napban mind a ketten szenvedtünk. Ő az éhség miatt én meg amiatt mert nem tudtán teljesíteni anyai kötelességem. Miután haza jöttünk szerencsémre volt tejem elegendő így a pótlást abba is hagytuk. Ám a második este hasfájása volt a picurnak. Rákövetkező két este is végig mentünk a hasfájáson de minden este egyre rosszabb lett feszítette magát üvöltött az arcára volt írva a fájdalma. Senki se én se az apja nem tudta megnyugtatni csak az anyukám, így oda mentünk hozzá pár napra. Azok a napok elég jók voltak viszont észrevettem hogy amit az elmúlt napokban szedtünk fel súlyt elkezdett csökkeni, igy tapszert is adtam neki. Arra lettünk figyelmesek hogy már nem annyira sír és faj neki igy jött az az ötletem hogy megpróbálom 2 napig tápszerrel etetni és abban a 2 napban én étrendet is váltottam ( semmi tej, huvelyesek k betűs zöldségek stb..). Az a 2 nap álom volt így haza is jöttünk. Most jelen pillanatban ott tartunk hogy nagyon szeretném szopiztatni mert tudom hogy arra van a legnagyobb szüksége, de egyrészt kb a két mellemből 30 ml tudd enni másrészt meg alig áll rá a szopizásra. Teljesen ki vagyok készülve minden eves előtt egy stressz vagyok félve kezdem el a napot, hatha valamit rosszul csinálok nem tudok neki enni adni, nem tudom megnyugtatni. Tele vagyok félelemmel és mindenki csak azt mondogatja szopizni szopizni szopizni. Egyik orvos azt mondta minimum 30 perc egyik mellen meg a másikon a másik azt mondta egész nap a cicin kell legyen. Nem tudom mikor mivel csinálok jót. Szerettem imádom a kisfiam de úgy érzem teljesen totál csődöt mondtam és ha tehetném visszatekerném az időt és nem adnék neki 2 napig tapszert mert most meg teljes szenvedés a cívis szoptatás.

Valakinek valami tanács hogy egy kicsit kilépjek ebből a gödörből, hogy leküzdjem a félelmeimet és hogy a rossz élményt elfelejtsem?



2021. júl. 26. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Lépj be a Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek Fb csoportba. Csak szakértők válaszolnak.


És legyél magabiztos! Te vagy az anyukája a kisbabadnak, te vagy számára a legjobb. Hidd el, nemcsak a nagymama tudja megnyugtatni.

2021. júl. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem gond ha nem bírja tejed, te mindent megtettél. Valószínűleg nem bírja a laktóz és csak a tápszer a megoldás.egy jó orvos kíséretével nem lesz gond ha csak tápszeres, van akinek alapból nincs teje és egyből tápszerezi. Ettől nem leszel rosszabb anya, csak jobb orvost kell keresned.
2021. júl. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Jajj, detto!


Kapot odabenn pótlást, mert sokat vedztett a súlyából és be is sárgult.

Azóta nálunk "vegyes táplálású".

Amiért mi nem lettünk cumizavarosak, hogy mindig cicin kezdjük a kajálást és utána jött a pótlás.

Nálam ugye az a dilemma, hogy szarul esik, ha nem tudom táplálni a testemből, viszont a tápszer meg megnyugvás, mert azzal együtt jól lakik és boldog, békés, nyugodt. Ha csak cicin van egész nap akkor vannak periódusok amikor keservesen sír szegény. Viszont ha kap pótlást édesdeden alszik.


Akármit csinálok szarul érzem magam. Viszont a védőnő szerint ez hormonális is és nagyon gyakori.

2021. júl. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Második naptól tápszeres a fiam, egy csepp tejem sem volt. Aztan itt vagyunk és élünk. Emiatt nem szaba kikészítened magad. Csináld ugy ahogy mindkettőtöknek jó.
2021. júl. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem attól leszel jó vagy rossz anya hogy szoptatsz vagy nem. Van ami nem megy, kész. Meg próbáltad, nem volt jó akkor nyugodtan adj tápszert neki. Nem ordogtol valo :)
2021. júl. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Én az első gyerek 3 hetes korában kórházba kerültem két hétre, azt hittem annyi a szoptatásnak, de 3 hónaposan tudtam utolérni az étvágyát, hogy újra anyatejes legyen. Mondjuk ő akart és szeretett nagyon szopni, ezért volt "muszáj". Az áttörést szerintem az hozta meg a mindenféle csodabogyók után (amikből talán a legjobban a görögszénamag vált be), hogy egyrészt először mindig szoptattam (olyan sokat és addig, amíg a gyerek hajlandó volt), egyik cici, másik cici, egyik cici, másik cici... így mindig talált egy lelkesítő cseppet és 2-in-1 így a fejés is megvolt. Utána jött a pótlás. Ő pont addig volt hasfájós, amíg tápszert is kapott, bár az is lehet, hogy pont kinőtte 3 hós korára. Ez a hibrid táplálás egyébként szerintem a legnagyobb macera és a legtöbb idő.

A másik gyereknél volt az, hogy ránk szólt a doki, hogy nem hízik, tápszerezni is kellene. Aztán meg a következő hónapban rám szólt, hogy ne etessem túl, mert már kövér. Pedig nem tápszereztem végül (épp beteg volt a nagy és sok helyen olvastam, hogy jobban véd az anyatej, ha csak az van). Nála magam miatt (kiderült az ételintoleranciám még terhesen) kellett diétáznom gluténra, tejre és tojásra és ő nem lett sem hasfájós, sem ekcémás. (Sem allergiás később a tejre vagy a gluténra. A nagyobbik viszont még mindig ekcémás lesz, ha több tejet iszik.)

Mindkét gyerekem magától kétóránként evett vagy egy óráig az első időkben és a barátnőim ugyanerről számoltak be, szóval szerintem ez a normális élettani náluk. Ahogy nőnek, ez fokozatosan és magától beáll napi 5-6 evésre (babától függ) és már elég lesz 20 majd 10 majd 5 perc, szóval nem marad örökre így, nem kell tőle megijedni.

2021. júl. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Miért kell rágörcsölni?

miért kell stresszelni?

miért kell erőltetni?

azt hiszed csak attól leszel jó anya ha szoptatsz?

hát nem.

2021. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Ne készítsd ki magad a szoptatás miatt! Én 4,5 hónapig stresszeltem rajta. Ha visszatekerhetném az időt, akkor nem erőltetném!

A mai tápszerek már nagyon jók, semmilyen hátránya nem lesz abból, ha azt eszi.

Ha mégis kitartanál a szoptatás mellett, keress tanácsadót. Sokat tud segíteni.

2021. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Én is így voltam, depressziós lettem.

2 hónapos volt mikor aztmondtam elég, tápszert kap. Hiába mondták h jajj az ördögtől való, nem érdekelt. Minden megváltozott, enis kiegyensúlyozottabb lettem.

1 hónap múlva szüetik a második babám, nem fogok ennyit szenvedni a szoptatással! Ha lesz tej, nyilván odaadom, de ha nem, nem fogok belebetegedni.

Vedd Lazábban, tudom hogy mindenhol a szoptatás istenitik,ezert érezzük magunkat szrul ha nem megy..

2021. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha szeretnél szoptatni, fordulj szoptatási tanácsadóhoz. Az Fb-s csoport is jó, de nem azonnal kerül ki a kérdés, a személyes (telefonos) segítségkérés gyorsabb.

Minden baba veszít a születési súlyából, ez teljesen normális, ahogy az is, hogy nem indul be azonnal. Átlagosan a 3-5. napon van belövellés. De aki non-stop szoptat, van hogy észre sem veszi. A születési súlyát a gyerek ideálisan a 10. nap környékére szedi vissza.

Valószínűleg most cumizavaros lett a tápszerezéstől.

A laktóz emlegetése marhaság, akkor a tápszertől is fájna, hisz gondolom nem egyből laktózmentest kapott. Lányom sugárban hányta ki a tápszert is.

2021. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!