Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit reagáljak erre ? Normális...

Mit reagáljak erre ? Normális ezt kérdezni egy friss anyukától ? Mástól is kérdeztek ilyet?

Figyelt kérdés

Anyós itt volt a hétvégén és szinte rögtön rá is tért a lényegre .

- Miért nem ment még le a hasad ? Nekem ilyenkor már rég visszahúzódott. Ez biztosan nem normális . Menj vissza újra a dokihoz.

Hozzáteszem most töltötte a kisfiam a három hónapot és sajnos én 20 kg ot híztam , a nagyrésze a végén jött fel ( vizesedtem, toxémia gyanús voltam , végig magas vérnyomás gyógyszert szedtem és végig veszélyeztet voltam) . Alapból is hajlamos vagyok hízásra de a terhesség előtt nem volt gondom ilyen téren. Ő a terhessége alatt csak 8 kgot szedett fel . Persze hogy hamar eltűnt a hasa . Nekem ez olyan rosszul esett, hiszen mióta megszültem próbálok csak a kisbabát figyelni és nem ostorozni magam . Türelmesnek lenni a testemmel, ami egyáltalán nem könnyű. Volt hogy sírtam is hogy sosem leszek olyan mint régen és ő még képes belém rúgni .



2021. nov. 30. 03:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Megmondtam volna, hogy nem vagyunk egyformák, amúgy meg 20-40 év távlatából nem is biztos, hogy jól emlékszik. Tegyél rá magasról, és folyékonyan. 3 hónap az semmi, idő, míg formába kerülsz.
2021. nov. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez még ugyanannál a nőnél sem egyértelmű… én szinte semmit nem híztam terhesen, kevesebb kilóval mentem haza a kórházból, mint amennyivel teherbe estem. Az első gyerek után 4 nappal a régi farmeromban mentem haza. A második után meg megmaradt a hasam és akármennyit fogyok, ott marad…
2021. nov. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszotokat. Szerintem is ez teljesen egyén függő .

Ő az a típus aki mindenre tökéletes emlékszik . Sőt szülés után elmeséltem ugye hogy mi volt és hogy mit éreztem mikor elkezdődött az egész . Mit éreztem , de ő képes volt megmagyarázni hogy biztosan nem ott fájt ahol mondom . Mert neki máshol fájt és három szülés után csak tudja .

Teljesen lesokkoltam mikor megkérdezte . Hirtelen köpni nyelni nem tudtam és még én éreztem rosszul magam ...

2021. nov. 30. 04:00
 4/22 A kérdező kommentje:
Azért annyit még hozzá fűznék hogy néha néha jön csak át és mióta megvan a pici sosem hívott fel . Max a férjemet hívta és kérdezte hogy van a " Baba" ( sosem szólítja a nevén mert nem tetszik neki ) . Sem a gyermek ágy alatt nem kérdezte hogy segítsen, sem utána . Nem mintha nem oldanám meg nélküle is , de maga a gesztus is jól esett volna . Persze nekem csak okoskodik de mióta kijöttem a kórházból rólam egyszer sem kérdezett hogy hogy vagyok .
2021. nov. 30. 04:06
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az utolsó hozzaszolasodbol egyértelmű, hogy miért is ne foglalkozz az anyósod ilyen jellegű megnyilvanulasaival. Nem jó a kapcsolatotok, és nem ez az egyetlen, amivel szomorúságot/bosszúságot okoz.


Legyél felkeszulve a hasonló megjegyzései, és fegyverezd le valami nem várt válasszal - pl. tudja mama, ez nem a szülés után maradt vissza, hanem már várjuk a következőt..

2021. nov. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én se híztam többet 6-11kg-nál, de sok idő volt amíg a hasam visszahúzódott, főleg a másodiknál. Ez teljesen normális. Ha megnézed a nők többsége szülés után úgy néz ki, mint egy 5-6 hónapos terhes vagy mint aki nem is szült. Ez normális, az anyósod viszont nem.
2021. nov. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért szétnyílva lehet a hasizmod. Nagyon sok nőnek (nekem is) azért nem megy vissza. Gyógytornásszal érdemes megnézetni ha nem háj, nem csak bőrkötény, hanem könnyen előreesik amolyan tényleg terheshasra (pl. estére puffadástól vagy ha görbén tartod magad). Ha nagyon durva, akár sebész is kellhet (rokonomnak lett sérve, hogy ráemelgetett az ikrektől szétnyílt hasizomra).

Ha meg szoptatsz, sajnos az is olyan, hogy valaki fogy, valaki meg hízik tőle, mindegy, mit csinál. Én az egyiknél 72, a másiknál 42 kiló voltam, és becsszó a fejem tetejére is állhattam, akkor sem tudtam az elsőnél lefogyni, a másodiknál meg nem fogyni (utóbbinál vizsgáltak is agyba-főbe, még tápszert is kaptam). Aztán ahogy már nem szoptattam, mindig visszaálltam a kettő közötti normál súlyomra (plusz a leadhatatlan 2-3 kiló:D).

2021. nov. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondtam volna, hogy nem mindenki nyer a génlottón és hogy felnőtt létére tudhatná, hogy ha jót nem tud mondani, inkább semmit sem mondjon
2021. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

En is félek előre az ilyen megjegyzésektol, mert az én anyósom ennél sokkal csunyabban mondaná.

A saját lányának 4 hónappal szülés után azt mondta mikor oldalt fekve szoptatta a picit, hogy "uram isteeeen... Hát milyen nagy kövér logo hasad van lányom! Hát hogy lehetsz ilyen kövér?!?"

Hozzáteszem a lánya összesen 3,5 kilót hízott, szülés után kevesebb kiló volt mint előtte, a szoptatás alatt jöttek rá kilók, mert eszik normálisan, nem dietazik, hogy legyen teje.

Nekem mondjon majd valamit, elküldöm a jó K*va ....

2021. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak nagyon lassan, fokozatosan ment vissza a hasam, és utána is csak akkor kezdett látszani, hogy jobb, amikor már csináltam a tornát a szétnyílt hasizomra. Az meg ugye eleve csak a 6 hetes kontroll után kezdődött. Most már alakul, de nekem brutál étvágyam van a szoptatástól, úgyhogy fogyni se könnyű. Szerintem ne ostorozd magad, nekem egy idősebb barátnőm adta a legjobb tanácsot a gyerekkel kapcsolatban, ami az volt, hogy készülj fel rá, hogy mindegy hogy és mit csinálsz, az valaki szerint sz.r lesz, tehát ne törődj vele.

Biztos javulni fog a hasad, majd ha kell csinálsz regeneráló tornát, de most ne ezeken izgulj, ott a baba, az a lényeg, hogy egymásra hangolódjatok. Biztos ügyes vagy. :) anyós meg ha nem tud hasznos lenni, jobb ha nem is látod...

2021. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!