Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség tényleg annyira...

A terhesség tényleg annyira borzasztó állapot hogy állandóan rosszul van az ember vagy csak a nők reagálják túl egy kicsit? Ki hogy élte meg a terhességi állapotot és a szülés utáni 2-3 hónapot?

Figyelt kérdés

2021. jan. 25. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Terhessége válogatja. Én ugyan még csak a harmadánál járok, szóval nem tudok mindenről nyilatkozni, de csomószor émelygek reggel-este, éhes vagyok, de a vajas pirítóson kívül sokszor nem vagyok képes mást megenni, mert elkap az undorm, ha csak rágondolok. Olyan "rossz a gyomrom" érzésem is sokszor. Nem vészes egyik sem, meg van, hogy reggel tart ez egy órát és utána egész nap jól vagyok, de az elmúlt hetekben minden nap volt valami.

A tesóm ellenben leszámítva azt, hogy egy-két kaját nem kívánt és bizonyos szagokat erősebben érzett, semmi más tünetet nem produkált 9 hónap alatt.

2021. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szintén az első trimeszter végén járok, sokkal rosszabb, mint amire számítottam. Egész napos émelygés, szagundor reggel-este hányás, akár éjjel is. A 10. hétig annyira rosszul voltam a szagoktól, ha rá gondoltam valami ételre, attól is hánynom kellett. Most már valamennyire enyhült, ellenben sokkal több a hányás csak úgy. Rossz közérzet az alap. Ismerősi körben általában mindenki könnyebben viselte kevesebb tünettel.
2021. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi kellemetlen tünetem nem volt. Se émelygés, se hányás, se étvágytalanság.


Aluszékony voltam az elején, de az nem volt annyira egetverően rossz.


20. hétig fogytam, alig híztam, szóval nem panaszkodom.


A szülés borzalmas volz, mert 11 óra vajúdás után császár lett. Rosszul reagáltam a spinális érzéstelenítésre, műtét után nagyon rosszul voltam, órákig oxigénhiánnyal küzdöttem.. Lekékültem..


Utána nem volt semmi baj, annyi tejem volt már a kórházban is, hogy folyt..

Csak a császár seb fájt. De az nagyon... Nekem nehezen múlt el a fájdalom, de túléltem.


Összességében szerintem nem panaszkodom a terhesség miatt. Talán a szülést sajnálom, mert amúgy apás szülés lett volna.. De ez van.

Annyi, hogy több okból kifolyólag, több gyereket nem vállalunk be. Ennek egyik oka a császár utáni rosszullét.

2021. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Értelmetlen a kérdés, mert minden terhesség más és nem lehet általánosítani. Majd ha terhes leszel akkor rájössz.
2021. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt eléggé nehezen lehet túlreagálásnak nevezni, ha valaki zsinórban hány 3-4 hónapon át például. Az ember nem hány jókedvéből, inkább igyekszik azt elkerülni. Egy kolléganőm májusra van kiírva, eddig csak fogyott, mert mindent kihány. Kész mázli, hogy volt rajta súlyfelesleg. De itt vagyok én, rajtam nincs súlyfelesleg, inkább deficit, egy gramm hányingerem sem volt szerencsére, viszont állandóan fájt a hasam. Az első trimeszterben folyamatosan, aztán már csak alkalmanként, napi pár órát. Aztán 3 héten át irtózatosan puffadtam, ami szintén a hányáshoz hasonló egzakt tünet, nem kell róla beszámolni, kívülről is látható. A hozzá kapcsolódó hasgörcsöktől a csillagokat láttam (persze biztos túlreagálom), aludni nem bírtam, ez viszont nyilvánvaló volt a férjem számára, hogy némán görnyedek az ágy szélén a fájdalomtól. Aztán jöttek a nyilallások, amire mindenki azt mondta, hogy a méhet tartó szalagok "nyúlnak". Éjjel álmomból riasztott fel, annyira éles fájdalmak voltak. Ez is szerintem eléggé független attól, hogy én személy szerint hogyan élek meg dolgokat. Alapból nagyon jól alszom, mégis spontán felriadtam ezekre. Mindenesetre én még így is szerencsésnek tartom magam, mert nincs hányingerem. És szerintem általánosságban inkább csak tűrik a nők ezt, nehezen tudnám elképzelni, hogy bekamuzzam, hogy émelygek ha amúgy nem is.
2021. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Alkati dolog. Van, aki meg sem érzi, más az első trimeszterben néha hány, megint más végighányja a 9 hónapot. Még az enyhe rosszullét, 2-3 naponta egy hányással is nagyon megterhelő, ha hónapokig tart, nem hogy egy 9 hónapos folyamatos hányás, te sem gondolhatod komolyan, hogy ezt a nők reagálják túl.

Persze van olyan is, nem is kevés, aki tök szerencsés, és ez az egész kimarad neki, de az nem azért van, mert olyan stramm, vagy nem hisztis, vagy mit tudom én, hanem egyszerűen mázlija van.

2021. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rosszabb, mint amire számítottam, az elején folyamatos szüntelen hányinger, hányás, szagundor, majd 20.héttől derékfájás, 25.héttől éjszakai lábfájdalom, amitől alig tudok aludni már hetek óta. Csak éjszaka fáj oldalra fordulva a csípőmtől lefelé végig a lábam, próbálok ülve aludni, de nem nagy sikerrel, így ha nem pisilni kelek éjszaka, akkor a borzasztó lábfájásra, így nem sokat tudok aludni már hetek óta. Szintén 25.héttől elkezdtem vizesedni, próbálom sokat felpolcolni a lábam és a sószegény, fehérjedús étrendet tartani, amit az orvos mondott, de annyira nem érzem hogy jobb lenne, sőt.. És messze még a vége, de biztos van akinek még ennél is nehezebb.

29 hkm

2021. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a 20.héttől kegyetlen refluxom van, már savat hánytam hiába nem ettem semmit főtt krumplin kívül. Ha nem lenne a ludea nem tudom hogy bírtam volna a végéig.

7-es voltam

2021. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első három hónap pokol volt, ludea nélkül nem tudom, mi lett volna, a 16. hétig 24 órás hányinger, gyomorégés, állandó pisilés.

A második trimeszterben ez javult, helyette bejött a derékfájás és a hasam alsó részén járás közben olyan fájdalmat éreztem, mintha késsel döfködnének. A védőnőm szerint valami összenövés lehet belül, ami húzódott. Annyira rossz volt, hogy járni sem tudtam, fel is szaladt rám pár kiló, pedig előtte jól sikerült tartanom a súlyomat. Ez tartott jó pár hétig. A harmadik trimeszterben ez javult, de most újra ég a gyomrom, éjszaka legalább háromszor kelek pisilni, és fekve alig kapok levegőt, szóval aludni hetek óta nem nagyon tudok.


És ez "csak" néhány kellemetlenség, van még más is nyilván. Nekem ez a második terhességem, az első se volt könnyű, de ott legalább járni tudtam, vagy elmehettem terhes tornára, ami segített, mert ott spéci eszközök is voltak. Első terhességemnél a szülés után viszonylag hamar felépültem, főleg, miután a begyulladt gátsebem is helyreállt. A mostanit még nem tudom, pár hét, és kiderül.


Én teljesen el tudom hinni, hogy valakinek nagyon rossz. Szerencsés az, aki alig érez valamit.

2021. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az eleje szamomra borzalmas volt. Veszes hanyasom volt, egyaltalan nem tudtam megcsak orulni sem a babanak... Aztan ez 11.hetre elmult. Onnantol viszont imadtam! De tenyleg. Persze volt nekem is gyomoreges, hatfajas,alvasi nehezseg,de ezek mind a vege fele es szamomra kibirhatoak voltak. Szules utani elso 1-2 hetben kicsit depis voltam, de nem szules utani depressziom volt,hanem nagyon hianyzott maga a terhesseg,hogy bent biztonsagban tudhatom a babat, mindig velem van, sosem vagyok egyedul,kicsit meg talan a "figyelem" is azemberek felol,illetve terhesen nem kellett aggodnom,mikor nyel felre,hogy faj a pocakja,stb. Nyilvan akkor is aggodtam,hogy ne legyen baja,es egeszsegesen szulessen meg. Plusz ratett a faradtsag, hisz terhesseg alatt,megha kicsit nehezkesen is,de azert tudtam aludni,illetve akkor,es ugy osztottam be a napom,ahogy en akartam. Azutan viszont mindent a baba dont el😅 Szoval igen,2 hetig kb naponta 10x sirtam,lenyegeben mindenen,ami a terhessegre emlekeztetett.
2021. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!