Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan támogassam, reagáljak...

Hogyan támogassam, reagáljak arra, hogy az egyik közeli barátnőmnek és a férjének, nem lehet gyermeke?

Figyelt kérdés

Nemrég kiderült, hogy egy jó barátnőmnél és a férjénél nagyon nagyon kicsi az esély arra, hogy gyerekük legyen. Abban kérnék tanácsot, hogy ilyenkor mi az, amivel tudnék neki segíteni vagy mi az, ami úgymond tiltólistás?

Nagyon rossz ez, mert ugyanabban az évben házasodtunk, előtte mondogattuk, hogy majd lehet egyszerre leszünk várandósak, együtt fognak játszani a gyerekeink. Fáj a szívem értük. Nekünk azóta született gyerekünk egyébként, aki még kicsi, igyekszem nem sokat beszélni róla, vagy “panaszkodni” pl az éjszakák miatt, mert tudom, hogy ők meg mennyire szeretnének.



2021. ápr. 23. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Örökbe fogadhatnak, házaspárnak van esélye, ha nem teszik, nem is olyan fontos nekik a gyerek.
2021. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hallgasd meg, viselkedj velük természetesen. Ne sajnáld őket, ne kerüld feltűnően kerülni a témát.


Lombikra tudnak menni?

2021. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz így ismeretlenül.

Neked kell tudmod h a barátnőd ezt hogyan éli meg.


Barátnőmmel egyszerre estünk tejerbe (1 hét eltéréssel) én sajmos elvetéltem 8 hetesen. Nagyon kivoltam. A munkatársaink meg álandóan azzal jöttek hogy "milyeen rossz lehet látni nekem h nő a pocakja"

Pedig nem így volt. Szerettem vele vásárolgatni, dumálni. Látta ő is rajtam h nem "zavar" h továbbra is együtt lógunk, h babás témáról beszélünk.

Fájt a szívem nyilván.

De ez én vagyok. Más meg másként érzett volna.


Látni fogod a barátnődön h mire van szüksége

2021. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó lehet. Az en barátnőm szeret erről beszélni. Jobban szereti ha nem kerülhetjük a témát. De lehet más másként gondolja. Mi sokat beszélgetünk a következő lépésről. Hogy milyen vizsgálat, beültetés, mi van ha nem sikerül stb stb.
2021. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én expliciten rákérdeznék, hogy szeretne-e beszélgetni róla, vagy inkább jegeljük a témát. Nem biztos, hogy az a jó neki, ha kerülöd. Nekem egy darabig úgy nézett ki, hogy valószínű nem lehet gyerekünk, és közben a tesómnak megszületett az első. És ő is aggódva kérdezte előtte, hogy mit szólnék hozzá, ha nekik születne. De én nagyon örültem neki, és szívesen beszéltem vele erről. Persze éreztem irigységet is, de ezt is meg tudtuk beszélni, normális emberi érzés egy ilyen helyzetben. Aztán happy end lett belőle, mert végül mégis terhes lettem.
2021. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az kedves Tőled, hogy erre rá tudsz hangolódni mindenképp, mert sokakban fel sem merül, hogy egy ártatlan megjegyzéssel is tőrt döfnek egy nehezített gyermekvállalással küzdő szívébe. Van erről egy jó videó, hogy hogyan érdemes viszonyulni az ilyen párokhoz: [link] Egyébként ha csak "nagyon-nagyon kicsi az esély", abból még simán lehet gyerek. Nálunk is pont ugyanennyi volt rá az orvostudományi esély, csakhogy van egy csomó alternatív irány, amit én nem szégyelltem kipróbálni. Sajnos a meddőségi kivizsgálások pontosan csak kivizsgálások maradnak és elmarad a kiváltó okok kezelése, de még sokszor a gyökerek megtalálása is. Pl. a korai petefészek kimerülés az már valaminek a tünete, mégis rásütik, hogy az a fő ok, és persze nem tudják gyógyítani, így csak a lombikozás jöhet számításba. Czeizel szerint oki kezeléssel a 90%-uk gyógyítható lenne.
2021. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fentebb írják fontos, hogy szeretne-e róla beszélni, vagy nem. Lehet lesznek olyan időszakok amikor szívesen kibeszéli magából, de olyan is lehet amikor inkább teljesen másról akar inkább beszélni. Viszont a szokásos zavaró mondatokat pbáld mellőzni: ne stresszelj rá, engedd el majd akkor összejön, biztos nektek is sikerülni fog. Sokan nem tudják ilyenkor mit mondjanak, így jönnek ezek az inkább frusztráló mondatok. És a végén még rosszabbul fogja magát érezni, mert ezek a mondatok kicsit azt is sugallhatják mintha az ő hibája lenne, pedig nem tehet róla.
2021. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni, amit utolsó mond, a "ne stresszelj rá, engedd el, találj más célt, foglald le magad" szöveget én is rátenném a "tiltólistára", ha lenne ilyen, borzalmasan idegesítő hallgatni. A legtöbben a kéretlen tanácsoktól amúgy is falnak mennek. Az is jó ötlet, hogy figyelsz a panaszkodásra, mert valószínűleg ő mindennél jobban örülne az anyasággal kapcsolatos problémáidnak, engem pl. nagyon zavarnak a panaszkodó anyukák. Az is idegesíteni szokott, amikor valaki úgy állítja be, mintha járt volna a cipőmben, annak ellenére, hogy egyáltalán nem, és fogalma sincs az egészről, pl. "Jaj, ne is mondd, nekünk is nehezen jött a baba, 3 hónapig próbálkoztunk!". Ez tök kedves amúgy tőled, hogy igyekszel támogatni őt, és odafigyelsz rá, ilyen egy igazi barát. :)
2021. ápr. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az én barátőm minden egyes alkalommal boldogan ír rám és újságolta el a hírt, hogy éppen kinek lesz babája miközben tudja, hogy nekünk évek óta nem jön és a korom miatt már valószínűleg nem is lesz(37)....nagyon jó, hogy így átérzed, hogy milyen lehet neki, hogy mit érezhet. Egy ez nehéz élethelyzet és sokan el sem tudják képzelni, hogy mennyire befolyásolja egy pár , főleg egy nő életét....Házasságok, barátságok mehetnek tönkre miatta és észrevétlenül válhatnak magányossá és elszigeteltté a párok..
2023. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!