Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnének nekem azok, akik...

Mesélnének nekem azok, akik nem a sztenderd háton fekve pózban szültek?

Figyelt kérdés
Milyen pózban szültél, milyen volt, melyik kórházban....

2021. dec. 1. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Majdnem ülő pózban szültem tavaly békéscsabán. A saját lábamba kapaszkodva nyomtam. Jobb volt mint anno fekve egy másik kórházban.
2021. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülésnél, más és más pózok a jók, a kényelmesek.
2021. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első szülés fekve történt.

A második félig ülve.


Ugyanott szültem mindkétszer.


A második annyival volt jobb, hogy az utolsó 45 percet töltöttem ebben a pózban (szülőszobán) és amikor rám tették a babát, könnyebben tartottam (kényelmesebb is volt, mint fekve).

2021. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha a kórházban szülsz, fekve vagy félig ülve kell szülnöd, ez a protokoll, ez kényelmes az orvosnak, az még teljesen mindegy, hogy így a.legszűkebb a medence, ezért így a legnehezebb megszülni a gyereket. Kórházban ez van sajnos.
2021. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy a kérdésedre is válaszoljak, az első fiamat fekve szültem kórházban, más opció nem is nagyon volt, pedig éreztem,hogy borzasztó így. A második fiamat térdelő pózban szültem, ezerszer jobb volt. Nem kórházban.
2021. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Kòrhàzban, hagyomànyos szülőàgyon szültem nègykèzlàb, fèlhomàlyban, gàtvèdelemmel.

Otthonszülèst terveztem, de a magzatvìz elfolyasa utàn napokig nem született meg a gyerekem. Kòrhazban oxytocint kaptam, ami nemcsak a gyereket, de szinte a lelket is kiprèselte belőlem. Mozogni terveztem tàgulas alatt. Kèrtem, ès kaptam sètàlòs ctg-t. De csak feküdni bìrtam a fàjdalomtòl. Mikor èszrevettem, hogy màr a kitolasnàl tartok, akkor nègykèzlàbra àlltam, ùgy szültem meg a fiam.

Magyarorszàgon megerőszakoltak volna. UK-ban szültem, nem vagyom megelègedve a szolgaltatàssal,de messzire megelőzi minden tekintetben a magyar àllapotokat.

2021. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
6-os vagyok, Royal Preston Hospital, ès mindent egybevetve nem volt jò a szülèsèlmèny. Úgy érzem, minden ami jò volt rajtam múlott, a szemèlyzet csak zavart ès hàtràltatott. Szültem volna inkàbb az àrokparton :/
2021. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


Nem minden kórházban van így.

Nálunk van alternatív szoba, igaz azt hiszem 1 db.

Ezen kívül pedig van lehetőség kádban is szülni. Mindegyik szülőszobában van kád.


Gondolom ha kettő opció közül választ a kismama, nem fekve szül.

2021. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8-as! Ahol én szültem az első fiamat, ott is van alternatív szoba. Ez mind szép és jó, de amíg a protokoll és a túlmedikalizált szemlélet nem változik, addig ezek a szobák csak jól hangzanak, de nagyon ritka, hogy ezt ténylegesen, a szülő nő igényeinek megfelelően fogják használni.
2021. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es!


Nem értem a lepontozást nálam.


Sajnálom, hogy olyan városban lakom, ahol igen is van lehetőség az alternatív szobára, a zavartalan vagy a kádban szülésre.

Elsőnél kijelentettem, hogy nem akarok az alternatív szobába menni, de megmutatták. Majd egy idő után elém állt az orvos és mondta, hogy két lehetőség van: repesztés-epi vagy saját tempóban, nem ágyhoz kötve, kádban, kád nélkül, labdával vagy a nélkül. Én választottam.


Közel hozzánk egy másik városban is működik az alternatív szoba.


Jó pár ismerősöm szült ezekben a szobákban, kádban stb.


Ha azért lepontoznak akkor tessék. Nem tehetek róla, hogy ez itt működik.

Remélem a többi kórházban is változni fog a szemlélet és lesz rá mód olyan szülés élményhez juttatni nőket, mint itt.

2021. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!