Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sürgősségi császárral szült...

Sürgősségi császárral szült anyukák akiknek be sem indult meg a szülés mesélnenek?

Figyelt kérdés
Részletekre lennék kíváncsi. Miért kellett? Mi lett végül? Hogyan történt? Mit ereztek utána?
2018. ápr. 19. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
3 napig indítgattak zselével, brutál fájásaim voltak, de nem tágultam. 48 óra 2 perces fájások után repedt meg a burok és sűrű, mekoniumos víz miatt lett császár. 5 hónap telt el azóta, de nem tudom feldolgozni, hogy nem tudtam megszülni őt, pedig nagyon készültem rá.
2018. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Toxemia miatt. 37. Héten ctg után mondták, hogy műteni kell.
2018. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Toxemias lettem(a nehez mozgason kivul semmi bajom nem volt, nem ereztem rosszul magam) aznap vizsgalatokra mentem be, bar orvosom tanacsara osszepakolt boronddel. Meg nem toltottem be a 37.hetet, csutortokon toltottem volna, kedd este ki kellett venni az ikreket. Ctg kozbe mondta az ugyeletes orvos hogy akkor kb egy ora alatt megszervezi, hivja az orvosom hogy jojjon, szulunk. Meg jo hogy akkor mar ott volt mellettem a ferjem. Harom leresztes lett a vizeletem, es a vernyomasom mar 172/100 korul volt.
2018. ápr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Indították a szülést, kaptam oxitocint is de nem tágultam semennyire. A kisfiam szívhangja leesett. Akkor vittek a műtőbe.
2018. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pre-eklampsia miatt, ami már a toxémia következő fokozata...


35 hetes voltam ikrekkel, csak később mondták el, hogy mindhárman nagy veszélyben voltunk.


Hogy mit éreztem, hát... koraszülöttjeimet csak inkubálva láthattam, nem is voltak szoptathatóak.

Testileg... nagyon legyengült állapotban műtöttek, talán ezért is nekem rendkívül nehéz volt a talpraállás utána. Hadd ne részletezzem.

A következő császárom után összehasonlíthatatlanul gyorsabban gyógyultam, mint az elsőnél.

2018. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
40+6 hetes voltam, reggel mentem ctg-re és estére visszahívtak, hogy feküdjek be és másnap reggel megindítják mert nem tágultam. Este felraktak ctg-re és 2x lement a pici pulzusa 80-ra és akkor mondták az orvosok, hogy irány a műtő. Ma vagyunk 7 hetesek és minden rendben van mindkettőnkkel (bár a gerincem az néha úgy tud fájni, hogy azt hiszem mindjárt meghalok, de valószínűleg azért mert a 4. héten megerőltettem magam). :)
2018. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Befektettek mert jócskán tulhordtam, voltam uh-n és mondta hogy ebből császár lesz mert mehcsavarodasom van. Szerencsére nem lett semmi gond, a gyerekre és rám se volt hazással pedig hajszalon múlt mindkettőnk élete. Nem tudtak megmondani mióta allhatott fent az állapot de a verellatas hihetetlen módon tökéletes volt. Valaki fentről velünk volt!
2018. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lepényleválás és toxémia (ez ott aznap kezdődött a kórházban).

36 hetes voltam. Brutálisan véreztem. Az orvosom pont ügyeletes volt, megvizsgált, mondta, hogy picit várunk, ctg-re raktak, uh-t csináltak. Egy óra múlva jött be a dokim, még mindig véreztem a lábaim már be voltak dagadva, a vérnyomásom 180 volt. Azonnal toltak a műtőbe, altattak is.

Akkor nagyon féltem, rettegtem, hogy valami baj lesz. A műtőben már úgy remegtem, hogy azt hittem ott ájulok el. Szerencsére gyorsan elaltattak. Ébredni nagyon rossz volt, de voltam már altatva, így tudtam mire számítsak.

Szerencsére egészséges babám született, én is jól voltam, igaz a vérnyomásom sokáig magas volt szülés után.

4 napig voltunk kórházban.

Lelkileg annyira nem viselt meg, hiszen a “végeredmény” a kislányom, akit már alig vártam.

2018. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én úgy vajúdtam itthon hogy leszakadt a hátam, de tényleg olyan erősen mint ha egy kést szúrtak volna bele, görnyedve ültem egész éjszaka míg férjem masszírozott majd 1-2 órára bealudt, én nem bírtam lefeküdni se.

Aztán másnap ctg, keményedéseknél szívhang leesett, azonnal műtő, hogy hogy éltem meg? Azt se tudtam fiú vagyok e- vagy lány, de max annyira volt időm hogy ezt átgondoljam míg a beöntést megkaptam és ültem a wc-n és úristen anya leszek mindjárt, úristen.. Műtőasztalon úgy éreztem nem volt elég 9 hónap :)

Műtét után rossz volt a kontrollálhatatlan remegés, hogy nem tudtma úgy babusgatni a kisfiam mint anyukám meg férjem, az első felkelés borzasztó majdnem elájultam viszont cserébe nem hagytam el magam nagyon hamar felépültem.

Hogy miért esett le szívhang rejtély, egészéges kisfiam született az a lényeg.

Miért kérdezed amúgy?

2018. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Epilepsziás rohamot kaptam a kórházban a 37. héten. Előre zuhantam az ebédlőben a járólapra, levált a méhlepény, életmentő sürgősségi császár lett belőle. Én arra eszméltem, hogy fekszem egy ágyon, ébresztget egy ismeretlen fehér köpenyes ember (ő volt a doki, aki megmentette az életünket), meg még vagy két fehér köpenyes alak. Nagyon nehezen tértem magamhoz és fogtam fel, amit mondott. Végtelenül kimerült voltam és üresnek éreztem magam. A kislányomat átszállították egy másik kórházba, mert nem volt megfelelő a légzése és helyben nem tudták volna kezelni. Nem foghattam a kezembe három napig a távolság miatt. Én nagyon nehezen épültem fel, s bár a műtétről nincs semmi emlékem, az utána következő napok nem hoztak sok pozitìv élményt...Amikor végre először a karomban tarthattam az egészséges kislányomat, mindenért kárpótolt.
2018. ápr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!