Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésnél nektek hány...

Első szülésnél nektek hány óra volt a vajúdás?

Figyelt kérdés
Azt hallom, hogy első gyereknél jóval több....és hány perces fájásoknál indultatok a kórházba (és az kb. hány km-re volt)?

2021. dec. 2. 11:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

19 vagyok

Reggel fél 9-kor szültem, fél 12 körül kerültem a szobába, és még mielőtt hozták volna az ebédet, már megettem néhány croissant-t.

2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
Igazakat írsz kérdező, mert télleg mindenhol az első babávalal megszenvednek, megkínlodnak. Hosszú nehéz, elhúzodó vajúdás,szülés lesz.
2021. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Az első gyerek 14 és fél óra alatt lett meg, vajúdni durván 12-13 órát vajúdtam.


Mivel rendszertelen volt, azt hittem csak jóslók, így ha rajtam múlt volna, nem mentem volna kórházba. Aznap volt időpontot NST-re,de a szülésznő előtte látni akart.


Apukának semmit sem csomagoltam, ő se hozott semmit se. Nyilván víz volt nálunk.


Enni azt az arany óra után a gyerekágyon tudtam, amint behozta a férjem az ételt.

2021. dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a tapasztalatokat! Mivel itt 12-20-30 órás vajúdásokról írtatok, illetve másik javasolták, hogy csomagoljak az apukának szendvicset, kekszet, valamit, mert az egy dolog, hogy én vajúdás közben biztosan nem a kaján fogok gondolkodni, de szegény összeesik, ha 12 órán át nem eszik :) Néha, gondoljunk egy picit az apukákra is:) Amúgy jó látni, hogy nem minden első babás anyuka szenved 12 meg több órát, van, akinek pár óra alatt sikerül......
2021. dec. 2. 13:33
 25/35 anonim ***** válasza:
89%
A vajúdás nem feltétlenül azt jelenti, hogy bent vagy a kórházban. Az első fájástól már vajúdásnak szokták hívni, még órák telhetnek el, mire elindulsz a kórházba. Ha pedig ott van vajúdó, a covid miatt oda a férjed nem mehet be (legalábbis ahol én szültem). Szóval ő azért elég későn kapcsolódik be a dologba.
2021. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apukának lesz nagyobb izgalma is, minthogy egyen vagy se.

Sőt, akár a tehetetlenség érzete miatt ő sem erre gondolni.


Máskülönben a szülőszöbán konkrétan az elsőnél 4 és fél órát töltöttem, ebből 2 és fél óra volt infúzióra/ágyhoz kötve.

Egyedül vajúdtam itthon.


A másodiknál előbb kerültem kórházba, ott azt mondták jósló fájásaim vannak, végül 45 percet töltöttem szülőszobán, szerencsére apuka odaért.


Úgy gondolom ennyi időt ki bír étel nélkül.


Ha meg 32 órát vajúdik valaki kórházban, akkor közben ő is és a párja is ehet. (Nyílván nem csak a 32 óránál, de egy ismerősömnek az első eddig tartott.)

2021. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

26os vagyok


Bocsánat, úgy akartam írni, hogy a másodiknál más ok miatt vettek fel a kórházba, rá másfél napra kezdtem vajúdni, de mindenki azt mondta, hogy csak jósló fájás...

Szóval apuka nem volt jelen.

2021. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Kb 11 ora volt amire az elso fajastol meglett a fiam. Viszont az elso par oraban szinte alig erezhetoek voltak csak a fajasaim,amit mar rendesen "szulesi" fajdalomkent fogtam fel,onnantol meg 3 ora volt,mire megszuletett a babam.
2021. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
11,utána megcsászároztak. Magzatvíz elfolyással indult 39+2 hetesen. Sajnos nem tágultam semmit, a baba szívhangja meg leesett. De gyorsan kivették.
2021. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Az elsö gyereknel 12 ora- a korhazba bemenetel es szüles között. A masodiknal kb. 4 ora, de joval kisebb fajdalmakkal.
2021. dec. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!