Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kb 3 hetem van a szülésig, de...

Kb 3 hetem van a szülésig, de nagyon félek. Ti hogyan győztétek le a félelmeteket?

Figyelt kérdés

Ettől függetlenül már várom,hogy láthassam a pici fiam és hogy végre megpuszilhassam,magamhoz ölelhessem.De nagyon félek és van h annyira bepánikolok h sírhatnékom van vagy sírok is.Van vmi"módszer" ennek leküzdésére?


36+3 hetes km


2010. szept. 6. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

De mitöl félsz?


Maga a fájdalomtól? vagy hogy valami történik?


a bába erre azt mondta nekem csak a pozitív gondolkodás tud segíteni, ne olvasgass rémtörténeteket stb...

2010. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem olvasok rémtörténeteket...sőt semmi ilyesmit,direkt.A fájdalomtól is félek,a kiszolgáltatott helyzettől...hogy más is jön majd nem csak a gyerek,és hogy hogy fognak bánni velem....mert mint tudjuk nem minden szülésznő vagy orvos egy két lábon járó empátia...
2010. szept. 6. 09:02
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ne gondolj se a fájdalomra, se a mogorva szülésznőre, csak arra, hogy már várod a kisfiad! Csináld amit mondanak, és ne figyelj másra, csak a nyomásra.

Ne izgulj, nem lesz semmi gond!

Könnyű gyors szülést és sok boldogságot nektek!!!

15,5 hós kislány és anyukája

2010. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Császárt intézd el és nem lesz ilyen gondod.
2010. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Elsö vagyok.


én arra gondolok, hogy ez az egész szülés csak pár óra max 2 nap. fáj fáj. de ha bele gondolsz mennyi idegeskedés és azért sokszor fájdalom a terhesség alatt volt, ami 9 hónapig tartott.


a másik pár óra fájdlamat kibír az ember még ha az iszonyat rossz is. de aztán elmúlik. DE akkor kezdödik a neheze. A baba csak sír és sír, te meg ott álssz a hormonjaid a béka feneke alatt és bögsz. az sokkal rosszabb lesz mint a szülés.


még ha a te szülésed is lesz a leg fájdalmasabb is, akkor is csak rövid ideig tart.


arra gondolj hogy nem tart örökre, kibújik és elmúlik. a gátseb pár nap alatt begyógyul és kellemtlen de nem annyira lesz vészes.


hát hogy más is jön ki attól én is félek. de ha ettöl félsz a kitolsái szakaszra küld ki a férjedet, mert veszélyes is lehet hogy ha nem tolsz eléggé.

2010. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

szia. En is kozel vagyok a szuleshez es elso baba. Megertelek, hogy felsz. En ugy tudom adnak elotte beontest, de ha elo is fordulna, nem azzal fogsz Te ott torodni. Ha pedig felsz a fajdalomtol, akkor kerj EDA-t. En is fogok kerni, ha termeszetes szules lesz.

Gondolj arra nemsokara a karodban tartod a te kis kincsedet.

Boldog babavarast!

37 es fel hetes km

2010. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha beindul a szules minden felemed elmulik.massal leszel elfoglalva.

Engem inditotak,mikor be kellet mennem a korhazba majd osszetojtam magam ugy feltem.Az ejszakam sem volt valami csucs,aztan reggel mikor jottek ertem ugy mentem mintha csokit osztogattak volna,most sem ertem akkor miert nem feltem mikor eleg betoji vagyok.

Az mar hab a tortan hogy az elso inditas nem sikerult es egy nap utan masodszor is inditotak,egesz ejszaka aludtam,pedig akkor mar tudtam mi var ram.

valahogy az ember agya atall olyankor.

2010. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem progis császárom volt, és én is nagyon féltem, bár nem mertem bevallani senkinek( eleve félek minden ilyen dologtól, tűfóbia, szike...stb). De amikor bevittek, és elkezdték az egészet, nem azzal foglalkoztam. egyszerűen olyan gyorsan történik egymás után minden, hogy nem érsz rá ezen rágódni, hogy félsz.
2010. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Vigyél realitást a félelmedbe és gondolj arra, ezen át kell esni... jó esetben természetes folyamaton mész keresztül, amit fájdalomcsillapítással megkönnyíthetnek... ha van orvosod, akiben megbízol, fogadd fel, én szülésznőt is ajánlanék, nálam nagyon bevált... Minden jót!!!!!!
2010. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen,orvost már fogadtam.

A császárt nem tudom elintézni...itt nem úgy van hogy csak úgy császároznak...hacsak nem dagad a pénztárcám.De a 2 szép szememért nem császároznak.

2010. szept. 6. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!