Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy győztétek le a félelmeite...

Hogy győztétek le a félelmeiteket a szüléssel kapcsolatban? 39hetes vagyok és már nagyon várom hogy meglegyen a babó, de azért félek is, hogy fog az egész zajlani.

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én még szülés előtt állok, de nincsen bennem félelem a szülés miatt. Ráérek majd akkor rajta gondolkodni, ha beindul, hiszen nem tudom mire számíthatok. De szerintem, és sok kismama is azt mondta, hogy ha beindul, akkor nem fogsz azon aggódni, hogy mennyire fáj, meg hogy épp mikor mi történik, csak az lesz a fontos, hogy végre a kezedben tarthasd a babát. Kérhetsz fájdalomcsillapítást is, bár erről megoszlanak a vélemények, én most úgy gondolom nem kérek, elég magas a fájdalom küszöböm, de még ki tudja, lehet, hogy közben meggondolom magam. Ne aggódj, bent nem marad. Minden jót, könnyű szülést! 37 hetes kismama.
2008. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ezt a félelmet soha nem lehet leküzdeni. Csak elfogadni. Arra kell gondolni, hogy ezt úgysem lehet megúszni, át kell esni rajta, lesz ami lesz.

Én két gyereket szültem, de a második előtt is bennem volt a félsz. Na, azért nem annyira, mint az első előtt, de azért mégis.

Pedig egyáltalán nem annyira fájdalmas a szülés, mint ahogy az ember elképzeli. Én egyik alkalommal sem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót, és mégis símán ki lehetett bírni. Jó, vannak nehezebb szakaszok is, de nem egy világkatasztrófa.

Az ember valahogy átkerül egy másik dimenzióba, és teljesen magába fordul. Az események pedig magukkal ragadnak, és amikor már ott vagy, nem lesz időd félni sem. És tulajdonképpen nincs is miért. :)

2008. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, talán a legjobb, hogy nem leküzdeni kell a félelmet, hanem elfogadni saját magadnak. Szerintem mindenki, ill. sokan félnek, de aztán van olyan akinek aztán ideje se lesz gondolkodni úgy beindulnak a dolgok.

Próbálj meg arra gondolni, hogy milyen jó lesz amikor már "túlleszel" rajta, amikor a kezedben tarthatod majd a picit. Ez minden fájdalmat megér, mint az is, hogy egészséges legyen. Ezt most az esetleges császárra értem.

Amúgy szerintem a természetes szülés van akinek könnyebb, van akinek nehezebb, egyéni.

Ne félj, úgy is kijön onnan vhogy. Persze könnyebb volt mikor bement :)

Meg sok függ az orvostól és a szülésznőtől is szerintem, de nem feltétlenül.

Próbáld a gondolataidat vmi mással elterelni, aztán ha eljön az idő akkor minden megy a maga útján.

2008. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
nagyon féltem az első szülésnél,főleg mikor közölte a doki hogy most megyünk és szülünk....de ahogy felfeküdtem az ágyra nem arra gondoltam hogy félek hanem tudtam hogy órák kérdése és életet adok egy csöpségnek.visszatérve(mikor közölte a doki hogy szülünk)jól kisírtam magam(azért mert féltem)
2008. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia 12 napja szültem!Már annyira vártam-mindig mondtam babámnak,hogy na ma megszületsz-és a végén így is lett :-)

Azt gondoltam felkészültem rá-tévedtem,mire odakerült a sor,szörnyen megijedtem,de leküzdöttem-muszáj volt.Tudtam hogy a babának jobb ha nyugodt maradok!Igazándiból fáradt voltam(éjféltől vajúdtam reggel 6:42ig),és fájt nagyon.Főleg a burokrepesztés után volt rossz-ha teheted,valakit vigyél be magaddal-tartja benned a lelket.Eltereli a figyelmed.

Szerintem az a lényeg,hogy próbálj nyugodt,higgadt maradni,és csak a babára koncentrálni.

Sikeres szülést

2008. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bennem változó érzések kavarognak. Egyszer félek egyszer nem. Aztán amikor elmentünk a szülés felkészítő tanfolyamra azután jobban elfogadtam a dolgokat. Szépen sorról-sorra a szülésznő elmondott mindent mi fog történni, nem mintha nem tudtam volna semmit, de jó volt az ő szájából is hallani és a szülő szobát is megmutatta.

Azóta kicsit nyugodtabb vagyok és megpróbálom elhitetni magammal, hogy nem félek. Legalábbis jó lenne, ha minden úgy történne ahogy elképzelem.

2008. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindig arra gondoltam,hogy több barátnőm /akinek alacsonyabb a fájdalom küszöbe/ túlélte,akkor biztos én is:) túl fogom!

Most még elméletileg 11 napom van hátra,de eszembe sem jut,hogy fájni fog,hiszen már egy szülést átéltem 4 éve és már nem is emlékeznék a fájdalmakra,ha a férjem nem "piszkálna" vele néha!

A pozitív hozzáállás segít!

2008. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!