Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülès törtènetek?

Szülès törtènetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hamarosan eljön a nagynap, első szülès. Szívesen olvasnèk szülèstörtèneteket. (Találtam pár ilyen kèrdèst itt, de már nem mai kèrdèsek). Kinek, hogy indult be? Meddig tartott? Volt e bármi vicces törtènet a szülès alatt? Minden, minden èrdekel. Köszönöm ha megosztjátok velem.

2021. dec. 21. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

A Bezzeganyán is rengeteg szüléstörténet van.

Nekem mindkét szülés más volt.

Az első gyerek állami kórházban fogadott orvos nélkül született.

Mondjuk utólag megbántam.

Azt is,hogy a körzetiben szültem és azt is, hogy fogadott orvos nélkül.

Borzasztó volt sajnos.

Le se sz@rtak.

Bunkóskodtak folyamtosan.

Emberségből ötös hely.

Főleg így, hogy az első szülésem volt.

Amikor beindult a szülés benn voltam az osztályon magasvérnyomás miatt.

Felálltam elfolyt a magzatvíz.

Azt sem tudtam mivan hirtelen.

Amikor összepakoltatták a holmimat hallottam, hogy morognak mért pont ide a folyosóra folyt el a magzatvíz..

Mindegy ezen nem akadtam fenn.

Ez volt délben.

Először kettő körül vizsgált meg egy orvos igen keményen.

Utána oxitocint kaptam mert nem tágultam.

Betadinnal lekellett zuhanyoznom és kaptam is az infúziót.

Háromtól este tízig kaptam az oxit mire történt valami.

De addig egy orvost és egy szülésznőt nem láttam.

Jelzett a gép, hogy a gyerek szívverése nagyon lelassult. Akkor kiszaladtak.

Igaz nem voltak tolófájásaim de kikönyökölte az orvos belőlem a babát. A köldökzsinór a nyakán volt.

Nem lett semmi baja.

38+5 napra született.


A második babánál már tudtam, hogy ebbe a kórházba többet látogatóba se megyek nemhogy szülni.

60 km-re találtam egy kórházat és egy orvost.

Teljesen más volt.

Éjfélkor elfolyt itthon a magzatvizem. Nem siettem, tudtam hogy van időm.

Az orvosom óránként vizsgált.

Amikor itt sem tágultam ő is bekötötte az oxitocint.

Az oxitocint reggel nyolckor kaptam.

Háromnegyed kettőkor lett meg a baba.

37+1 napra lett meg a baba.

Teljesen nyugodt emberi körülmények között.

Folyamatosan mellettem volt vagy az orvos vagy a szülésznő.

Teljesen más volt a két szülés.

2021. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem lassan egy éve hogy szültem. Este Tv-t néztünk pénteki napon 11-ig, majd lefeküdtünk aludni. Én nem tudtam elaludni valamilyen oknál fogva, persze 39+3 hetesen amúgy is nehezebb volt, de akkor különösen. Éjfél volt mikor éreztem a derekamból körbe előre sugárzó fájdalmat, hát tény és való teljesen más volt mint az addigi sima haskeményedések. Aztán rá nem sok időre ismét. Akkor kimentem mosdóba, mert iszonyat pisilési ingerem volt. Majd visszafeküdtem és elkezdtem mérni egy telefonos fájás mérő applikációval, hogy milyen sűrűn jönnek és meddig tartanak. 20 percesekkel indult.Közben futkoztam wc-re, mert hasmenésem is lett, illetve elkezdett távozni a nyákdugó. Ez ment reggel 5-ig nagyjából, amikor is 5 és 7 percesek váltakoztak és akkor keltettem fel a páromat, hogy lehet menni a kórházba.( Gondoltam hagyom szegényt aludni, tudtam nem lesz egy gyors menet, legalább rá tudott készülni😅) Itthon még gyors letusoltam, aztán indultunk is a kórházba. Ott bejelentkeztem, már lent a vizsgálóban mondták öltözzek át hálóruhába és vegyek papucsot, felvették az adatokat és vittek fel a szülészetre. Addig páromat hazaküldték. Mondanom se kell kitettem a taccsot az egyik csapba, szóval alul-felül kipucolódtam.Nagyjából reggel 6-tól délelőtt 9-10-ig fent vajúdtam, de nem voltak elég erősek a fájások ezért levittek a nőgyógyászati részre és a doki javaslatára adtak két nospat, hogy vagy beindul attól vagy ha csak jóslók akkor elmulasztja. Hát kb. fél órán belül hatott és elkezdett szivárogni a magzatvíz és erősödtek a fájások. Akkor szóltam az egyik nővérnek, hogy már 5 percesek, aki le se tojt, mondta majd jön. Vártam fél órát, majd újra kimentem, hogy szóljak, ő pedig kint traccsolt a kollégáival és kávézott. Neki állt feljebb hogy jelezni mertem mi is a helyzet, mert szerinte biztos nincs még semmi mert nem vajúdok eléggé. 😅 Aztán jött az orvos megvizsgálni, már 4 ujjnyira tágultam. Mikor hallotta ez az ápoló egyből visszavett és már vitt is fel a szülőszobára. Útközben hívhattam a páromat, hogy jöhet, mert indul a buli! Kaptam egy külön vajúdót, ahol rákötöttek megint NST-re. Közben párom is megérkezett, aztán megüresedett a hely az egyik szülőszobában, oda át is mehettünk. Aztán ott elszenvedtem kb. 2 órát a gumilabdán, közben ránk néztek a fiatal ápolólányok vagy nőgyógyász rezidens, nagyon aranyosak voltak. Aztán jött az orvos megvizsgálni megint, kb. 3 óra volt mikor észrevette, hogy nem jól repedt meg a burok, ezért burkot repesztett, de ez egyáltalán nem fáj, semmit nem éreztem. Aztán 4 óra körül kaptam oxitocint, attól indult be igazán. Mondták még nem tűnt el teljesen a méhszáj úgyhogy ne nyomjak. Doki közben elment valamint a másik fiatal tanuló is, szóval csak az egyik fiatal ápoló csaj maradt bent, aki figyelte az NST-n, hogy minden rendben legyen. Aztán éreztem, hogy egyre jobban jön az inger a kitolásra és hogy nagyon feszít már a hüvelyem, akkor szóltam a kiscsajnak, hogy olyan mintha valami ott lenne. Ő felhajtotta a lepedőt, kikerekedtek a szemei, majd egyből kiordított, hogy: Lááányoook, jööna babaaa!! A fiatal rezidens és egy idősebb szülésznő rohantak be, gyors magukra kapták a steril zsákot és mondták, ha szólnak húzzam fel a lábaim és nyomjak. Ez nagyjából be is következett következő fájásra és két fájás alatt kint is volt. Abban a pillanatban megszűnt a fájdalmam. Ja és az orvos csak a varrásra ért be, szülés után nem sokkal jött a méhlepény is. És gátvédelemmel szültem, épp egy kis felszíni sérülés lett. 16.50-re lett meg a kisbabám, azaz 31 óra fent lét és 17 óra vajúdás után, de makk egészségesen és komplikáció mentes szülés volt. ☺️
2021. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hajnal kettőkor arra ebredtem, hogy megrepedt a burok és folyik belőlem a víz. Felébresztettem férjem, megfürödtem, osszepakoltunk. Mire beértünk a kórházba kb úgy 3 lehetett. Belőlem folyt a magzatvíz folyamatosan, a kocsiban is torolkozon ültem, de mig elsetaltunk a szuleszetre addig nem birtam odarakni semmit sem, ugyhogy huztam magam utan egyfajta csíkot. 😃 Nem volt túl közel a szuleszet a parkolótól, at kellett menni az egesz korhazon, remelem senki nem csuszott meg benne. Megvizsgaltak, az fajt, nem tudom mit csinaltak, de akkor elfolyt hirtelen az osszes magzatvizem. Bekisertek a vajudoba az agyamhoz, elkezdodtek a fajasok, mensi szeruek 5 percenkent, teljesen jol birtam, azok nem fajtak. reggel7kor kaptam beontest, utana felerosodtek a fajasok, az mar fajt remdesen 2 percesek voltak. Haromnegyed 9kor szuletett meg a fiam, az utolso 1 oraban mar szinte folyamatos volt a fajdalom. Ferjem bent volt a szulesnel, orulok neki, vegig legyezett engem, mert nagyon melegem volt. 😃 A kitolasi szakasz rovid volt, repedtem picit, igy vágtak, nem ereztem semmit. Mikor megszuletett a baba, hirtelen elmult minden fajdalom, raraktak a mellkasomra es csak megkonnyebbulest ereztem. A doki osszevart kozben, az fajt, de azert nem annyira, mint a szules. Később elvittek feloltoztetni a fiam, kicsit hagytak engem pihenni, talan 1 órát. Persze nem birtam aludni olyan extazisban voltam. Majd atvittek minket a gyermekagyra. Ennyi. Kicsit osszefolynak nekem az esemenyek, pedig tavalyelőtt történt. Annyira gyorsan telt az idő, hipp hopp a kezedben tartod. Nekem jó élmény volt a szülés. Nemrég teszteltem újra pozitívat, én várom a szülést is. 😁
2021. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, lemaradt, hogy kereken a 42. heten szültem, és 4100 gramm, 58 cm volt a fiam.
2021. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!