Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után minimum...

Császármetszés után minimum hány mm vastagnak kell lenni a hegvonalnak, hogy lehessen hüvelyi úton szülni? Tudom van egy határ ami alatt már nem lehet, nehogy szétrepedjen.

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne...de nem belül a lényeg?
2010. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mintha 2 mm-t említett volna az orvos, hogy az alatt rizikós. egyébként 16 hónapja szültem császárral, most 37 hetes vagyok és azt mondta az orvos h császárra készülünk, de semmi elől nem zárkózunk el. szóval ha lesz egy komplikációmentes villámgyors szülésem akkor jöhet a hüvelyi, de mivel ilyenkor már se oxitocin, se bármilyen tágulássegítőt nem lehet adni(legalábbis nálunk), ezért az első komplikációra, elhúzódó vajúdásra tolnak a műtőbe.
2010. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én már harmadik babámat várom. Az elsőt császárral szültem, a másodikat simán sikerült, de igen nem kaphattam semmi oxitocint, csak jöttek a fájások és egyszerűen megszültem. Nem gondoltam volna, mondjuk a 36. héttől ittam a málnalevél teát. nem emlékszem már mennyi volt a hegvonalam. Most 38 hetes vagyok, most homeosat is szedek, nem tudom mi lesz. majd ha szülték írj milyen volt.
2010. nov. 24. 21:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem 2 mm kevés, legalább fél centi kell-bár sajna nem emlékszem. nekem most 1 cm volt uh-n legutóbb.
2010. nov. 24. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán itt találsz választ: [link]
2010. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én ugy tudom hogy legalább 4-5 mm kellleni nekem 3 mm es volt a hegem és nem engedték meg 2.terheségemnél a természetes szülést de szerin tem ezt korház is vállogatja lehet máshol még ezzel szülhetem volna simán is!
2010. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is most készülök a 2. császáromra, de én 34 hetes vagyok ikrekkel..


Nekem jelenleg a hegem 7mm, amire azt mondta a doki, hogy ez még jó.

Úgy tudom, hogy 5mm a határ.


Kitartást és boldog babavárást!

2010. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!