Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a határ, amíg túlhordaná...

Mi az a határ, amíg túlhordanátok a babát?

Figyelt kérdés

...ha meg lehet beszélni az orvossal, hogy hány nap túlhordás legyen.

Azt ne írjátok, hogy addig amíg jól van bent a baba, mert tegyük fel ő teljesen jól érzi magát bent, csak egy napot írjatok.


Valaki közületek beszélt meg ilyesmit az orvosával esetleg?


Köszi a válaszokat és a tapasztalatokat előre is.


2010. okt. 25. 06:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen beszéltem erről a dokival. Február 17-re vagyok kiírva. És ha 19-ig nincs semmi akkor indít. Nincs ezzel semmi gond.
2010. okt. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
2008,aug. 16 re voltam kiirva. 23 án sehol semmi be kellett feküdnöm, ez volt szombaton. azt beszéltük ha nem indul meg magától csütörtökön megindítja de nem volt rá szükség mert vasárnap de. megszületett a baba.
2010. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

EZ kórháza válogatja, hol, mi a szokás. ÉS nem igazán a dokitól függ. Ő azt csinálhatja, amit neki megenged a vezetés.

Én a Szent Imre kórházban szültem, ott nem szeretnek indítani, csak ha nagyon kell.

7 nappal hordtam túl, és aznap reggel, mielőtt megindult volna magától akkor azt mondták, még legalább 4-5 nap múlva indítanának.

Ha rajtam múlott volna, a kiírt idópont körül szívesen megszültem volna már. Nehéz volt a vége.

2010. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha rajtam múlt volna, sakkor max 5 napot hordtam volna túl De mivel nem rajtam múlt, és a kicsi jól érezte magát odabent, így a kiírástól számított 13. napon született meg császárral.
2010. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak három nappal hordtam túl, viszont magzatvízvizsgálatkor kiderült, hogy már zavaros volt a magzatvíz! Így a doki burkot repesztett. Tehát én a kiírt nap után azt hiszem indítanám a szülést.

Amúgy nem beszéltük meg az orvossal, igazából nem is gondoltam volna, hogy baj lehet, mert én tök jól éreztem magam, magzati szívhang is jó volt, csak hát az a fránya magzatvíz...

2010. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én külföldön szültem 40+12 napra, akkor is indították, mivel nem sok jel volt arra, hogy magától beinduljon. Nagyon jól éreztem magam, a baba is ficánkolt vidáman, csak amikor megszületett derült ki, hogy belekaksizott a magzatvízbe. (itt egyáltalán nem ellenőrizték a túlhordás alatt a magzatvizet) Szerencsére ez nem okozott semmi problémát,nem kellett császározni sem,10-es Apgarja lett,bár 3 napot benn töltöttünk a kórházban a biztonság kedvéért. Mindent összegezve, nem bántam meg, hogy 12 napot vártunk.(bár akkor nem ezt éreztem) Az is lehet, hogy magától is kibújt volna 1-2 napon belül, de ennek így kellett történni.Azt gondolom, nyugodtan lehet egy kicsit várni az indítással,főleg ha rendszeresen ellenőrzik is a babát. És hát az okosok azt mondják 2 hét + vagy - belefér. :-))
2010. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőt túlhordtam.


Terminus lejártakor befektettek.


Az első 4 nap után megszületett. A másodikat 1 hét túlhordás után indították.

2010. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!