Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány cm magasság alatt császár...

Hány cm magasság alatt császároznak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nincs olyan testmagasság ami automatikusan hozná magával a császárt. A relatív téraránytalanság is szokta indokolni a császárt. Ez valószínűleg gyakoribb lehet az átlagosnál alacsonyabbak között, de egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinél így van. Volt egy osztálytársam aki bőven 150 centi alatt volt, két gyereket szült természetes úton.
2009. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez mien kérdés? Én még ilyet nem hallottam. Engem is császároztak de engem azért mert nem volt magzat vízem! Szerintem nem számit hogy hány cm magas vagy!

3 hónapos baba anyukája

2009. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan, hogy automatikus határ. Anyósom 148 cm, 2 gyereket szült simán. Te mennyi vagy?
2009. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Tényleg nem a testmagasságtól függ, h császároznak-e. :)

Attól függ, h mekkora a babád buksija, ill. a medencéd mérete, ha nagyobb a buksi, akkor beszélünk téraránytalanságról, akkor ugye nem fér ki, tehát muszáj a császár. Vagy pl. farfekvéses v. harántfekvéses a baba, akkor is ált. császároznak, bár tökéletes farfekvés esetén elvileg nem lenne akadálya a sima szülésnek, de sajnos ezt nem nagyon vállalják be a dokik (amit sajnálok is, m az én kislányom is csücsül, és 36+3 hetes vagyok :( )Na meg persze ott van még sok más is, pl. ha a baba vagy a mama egészsége van veszélyben, akkor is császároznak, stb.

Na, de a lényeg: nem a magasságon múlik :P

Üdv

2009. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi ha sokaknak meghökkentő a kérdésem, én is csak hallottam róla, hogy a magasság is számít. 150 cm magas vagyok. Azért kérdeztem, mert az én szülésem nem volt átlagos. A részleteket nem írnám le, de nagyon szétszakadtam és még vár rám műtét pár hét múlva is, pedig a babám kicsi volt. :-( Szóval igyekszem mindent kideríteni, hogy megtudjam nem az orvosok hibáztak-e.
2009. máj. 26. 14:30
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Látom sokan válaszoltak,de mivel én tapasztalatból tudom,hogy nem a magasságtól függ,hogy császároznak-e,ezért úgy gondoltam le írom neked.Én 140 cm magas vagyok 2 fiam van,mind a kettő természetes úton született.Az első 3 kg és 50 cm volt,ő 1 óra alatt jött a világra.A másik 3,630kg és 53 cm ő pedig 2 óra alatt.Tehát nem a magasságtól függ!Biztos,hogy nagyon sok mindenen múlik a szülés lefolyása és szerintem a szerencsén is.Pl.nekem a második szülésemnél nem volt ott a nőgyógyász csak a szülésznő,de nagyon ügyes volt így tehát nem volt gond!

2009. máj. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod
2009. jún. 1. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!