Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy fogadta a család, ha nem...

Hogy fogadta a család, ha nem akartatok látogatókat az első 6 hétben?

Figyelt kérdés

Második babánk érkezik. Az első születésénél még a szüleimnél laktunk, a kifejezett kérésem ellenére is boldog-boldogtalan beállított az első 1-2 hétben megnézni a kicsit. Akkor a COVID első hulláma utáni csitulás volt, nem örültem, de mivel nem a saját otthonunk volt, és beengedték a látogatókat mondván, hogy csak egy percre néznek be, így kénytelen voltam jó arcot vágni hozzá.

Most már saját házban lakunk, így ebből a szempontból mi kontrolláljuk az érkezőket. Tekintve, hogy az új variáns elvileg gyorsabban, könnyebben terjed, mint a régi, és voltunk is COVID-osak mind a hárman (én terhesség alatt, plusz a 16 hós gyerekünk), elég betegek is voltunk, így tudjuk, milyen is elkapni, nem szeretnénk kockáztatni. Abban maradtunk a férjemmel, hogy a nagyszülők átjöhetnek megnézni a picit az elején, de én szeretném, ha utána ők se jönnének, hanem négyesben nyugton lehetnénk, amíg a férjem itthon tud maradni a munkából. Több gyereket nem tervezünk, így kihasználnám az alkalmat, hogy utoljára kiélvezhessük az újdonság varázsát. A nagyobbik gyerekünk nem tudom, hogy fogja a kicsit fogadni, szeretném, ha tudnánk rá is koncentrálni, és nem kéne a látogatókkal foglalkozni, hanem ő is megszokná az új helyzetet. Nyilván, ha úgy látom, könnyen veszi a dolgokat, és inkább jót tenne neki a más társaság, és nem bántaná, hogy távol van tőlem, amíg én a kicsivel itthon maradok, akkor a férjem átviszi majd a nagyszülőkhöz többször.

A nagyszülőkön kívül mindenkit 6 hét, de legalább a kicsi első oltásai után szeretnék csak fogadni. Viszont ismerve a családomat (és az első gyereknél tapasztalt önzőségüket) már előre félek, hogy ebből hiszti lesz, és azt sem értenék majd meg, ha már csak önmagában a járvány miatt nem szeretnék ide senkit. Testvéreméknél ráadásul van 3 év alatti gyerek, akivel eljárkálnak (múltkor is átragasztott valami nyavalyát a mi gyerekünkre 5 perc alatt, mondván, hogy már jól van, erre egyáltalán nem volt jobban még, csak tojtak ránk magasról), a férje is összevissza mászkál állandóan. Dédszülők közül 3 él, közülük 1 lenne, aki ilyen szempontból ártalmatlan, mert szinte sehova sem megy otthonról, de mivel a másik 2 igen, így nem akarunk ebből nézeteltérést (nyíltan legalábbis, a férjem nagymamájáról lenne szó, neki mondtam, hogy ha szeretné, pont a fentiek miatt őt nyugodtan áthozhatja. Az én mamáimat nem szeretném az elején).

Irreális gondolat tőlem, amit kérnék?

Aki hasonló helyzetben volt, ott hogy zajlott?

Mindenki elérhető távolságban lakik, tehát még csak arról sincs szó, hogy most feljönnének messziről, mert utána 1 évig úgyse találkozunk...



2022. jan. 26. 13:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen igazad van! A nagyszülők, mint írod, megnézik, az első hat hétben ne menjenek más látogatók. Beteg gyerekkel meg pláne ne! Állj a sarkadra! Nem is értem az ilyet, nekem járványos időszakban eszembe sem jutna babanézőbe menni.
2022. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, nekem kicsit beteg, hogy hazamegyünk, és közel 2 hónapra magunkra zárjuk a bejárati ajtót és senki se ki, se be. Én is megmakkantam volna így, a lányom 5 napos korában már sétálni mentünk.

Nekem is jót tett, a baba is jókat aludt a levegőn.


De én annak is örültem, ha barátnők munka után beugrottak, vagy ebédszünetben hoztak nekem is ebédet, és itt ebédeltek. Nekem abban semmi élvezet nem lett volna, ha hetekig, hónapkig a férjemen kívül nem látok felnőtt embert. De mindenkinek más az igénye, ha ti így akarjátok, hát csináljátok így. Felnőtt emberek vagytok.

2022. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
2. gyereknel hozzank sem jott senki az elso 4 hetben, de mi mindenkitol messze lakunk. Elso gyereknel jotek 1-1 hetre, es akkor nagyon farasztonak tartottam, pedig segitettek. Ott eleg szar allapotban voltam fizikailag, masodiknal ket het volt nehezebb, utana felolem mar johettek volna, ha csak fel orarol van szo, en szeretek veluk egyuttlenni, es tudom, milyen ritkan lat az ember kisbabat. Harmadiknal remelem, hogyha mar jobban vagyok, jonni fognak.
2022. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
2# arról szó sem volt, hogy mi nem lépünk ki az ajtón, hogy elmenjünk sétálni. Természetesen megyünk majd. Itt a konkrét kérdés/probléma arra vonatkozik, hogy hozzánk, a házba jöjjön más, illetve velünk és a gyerek(ek)kel szoros kontaktba kerüljenek a legelején, mert bárki bármit behozhat, nem kell annak feltétlenül koronavírusnak lennie. Elég "rizikó" lesz az, hogy a férjem dolgozni, boltba jár majd, nyilván ez elkerülhetetlen, és nem akarom tetézni.
2022. jan. 26. 13:25
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Tettek rá.

Anyósom úgy várta az első unokát, azon izgultam nehogy előbb otthon legyen mint mi a kórházból...

Szabadságot akart kivenni a szülés előtti héttől 2 hétre, hogy majd "segít", ez a mániája, nem érti hogy nem vagyok tehetetlen hülyegyerek, meg mit segít szülés előtt, meg amúgy utána is...

Na mindegy, végül amikor a Pici 10 napos lett jöttek egy hétre, szerencsére pici a lakás így panzióba mentek. Egész nap hívott meg írt hogy na mikor mehetünk, na mikor kel már, séta stb... Azt se tudtam hogy keljek fel az ágyról könnyek nélkül, ő meg segít... Szoptatni?!

A többi rokonnak, barátnak szóltunk mikor jöhetnek, ők kivárták.

Szerintem erre az egyetlen mód, hogy megmondod, 6 hétig senki, covid, új helyzet, blablabla és nincs apelláta. Se sajnálkozás, se érzelmi zsarolásnál engedés, de akkor 6 hétig senki.

A második babánál én is így fogom, bár ők messze laknak, ha jönnek, sok időre jönnek, de nekem az első hetekben rohadtul nem kell, hogy még hozzájuk is alkalmazkodnom kelljen.

2022. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

De Kérdező, nem kell magyarázkodnod. Se nekünk, se a családnak.

Annak semmi értelme, hogy elmennek és feszült lesz a légkör végig. Mondjátok meg, hogy most a vírus miatt így döntöttetek, nem kell a két gyerek mellé átjáróház. Fel lehet hozni azt is, hogy múltkor is beteg lett a másik gyerektől a lányod, nincs rá garancia, hogy a kicsi megúszná akár az első látogatókat nátha nélkül.

2022. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Van erre egy egyszeru, jo megoldas. Jojjenek setalni, amikor amugyis kimennetek. A kecske es a kaposzta is :)
2022. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem túl drasztikus vagy, kezd az agyadra menni minden. 6 hétig szinte senki? Nem tudom, szerintem túl reagálod az egészet. Én sem azt mondom, hogy legyen nálad átjáróház, ne üljenek a nyakadon egész nap, de hogy szinte senki nem mehet, még azt is kiválogatod ki. Szerintem kezdesz becsavarodni, de ne legyen igazam.
2022. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet amit a 7-es írt. Pont ez akartam mondani. Viszont ha neked ez sem lesz jó, akkor a 8-nak van igaza.
2022. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

7# köszi, a közös séta tényleg jó ötlet, erre nem gondoltam!

8# nem kezdek becsavarodni, köszi. Nyilván nem lógna itt senki egész nap, hogy ne lehessünk tőlük magunkban. Egyszerűen elsődlegesen a betegséget kerülném el, mint mondtam, átmentünk rajta, nem akarom ezt mégegyszer, főleg egy újszülöttel, ne adj Isten kórházba kerülni vele. A másik oldalról pedig nem tudom megérteni, hogy mit nem lehet 6 hétig kibírni azon, hogy valaki ne lássa élőben a gyereket. Képet nyilván mutatunk, de alap, hogy ha jönnek is, nem dajkálgatják, puszilgatják, ha meg csak az ágya fölé hajolva nézik, akkor meg ugyanott tartunk, mintha képen látják.

2022. jan. 26. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!