Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után lehet tampont...

Szülés után lehet tampont használni?

Figyelt kérdés

8 hete szültem. Szoptatok, ennek ellenére ma megjött a menzeszem.

A hat hetes kontrollon minden rendben volt?

Lehet már vajon tampont használni, vagy érdemes várni még vele?

Volt gátmetszés és belső varratom is.



2022. jan. 31. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, de sok esetben ilyenkor még a hüvely izmai lazábbak, nem biztos, hoyg megtartják benn a tampont. De orvosi szempontból nincs ellene kifogás.
2022. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

"A hat hetes kontrollon minden rendben volt?"

Azt mi honnan tudhatnánk, ha te sem?

2022. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, de én még nem feltétlenül kísérteném a sorsot, hacsak nem muszáj valamiért. Nehogy kialakuljon valami után fertőzés.
2022. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Használj intimkehylet, kényelmesebb és biztonságosabb. Egyébként elvileg szabad használni.
2022. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 4 hónappal szülés után jött meg először. Intim kelyhez használok, de kényelmetlen volt és betétre váltottam. Az következő ciklustól már tudtam használni a kelyhet bár még akkor sem volt az igazi. Engem is varrtak kívül, belül és sokáig érzékeny volt a terület.

Próbáld ki, hátha te szerencsésebb vagy.

2022. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szülés után 6 héttel jött meg nekem először, betétet használtam inkább mert még érzékeny volt a varrat helye. De következő mensinél már váltottam tamponra és nem fájt.
2022. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megoldható akkor inkább betétet használj még egy ideig, és napi többször mosd meg magad alulról menstruáció alatt.

Én szülés után kb 4 hónappal használtam újra tampont, akkor is csak akkor tettem fel ha kiléptem a házból. Én sajnos nagyon szoktam vérezni menstruáció alatt, sokszor a tampon+betét kombót alkalmazom.

2022. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!