Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyucik, szülés utáni együttlét?

Anyucik, szülés utáni együttlét?

Figyelt kérdés

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, mégis mi lehet a megoldás a helyzetemre :(


2. gyerekem 3 hónapja született, és nálunk azóta nem volt szex.


A probléma nálam van, ugyanis szülés óta bármi hozzáér a gát környékhez (törlőkendő, tampon, betét, esetleg a férjem ujja.. Vagy más..) rögvest azt érzem, mint amikor a kislányom feje éppen "kicsusszant" ott. Pontosan ugyanolyan feszítő-égető érzés, teljesen megegyezik azzal, amikor már csak egyet kell nyomni és kint a feje, és ahogy az kibújik (bocs, nem tudom szebben elmagyarázni) na, szóval azt érzem én, és már egyszerűen ráz a hideg a gondolattól, ha tudom hogy éppen közeleg a mensi és mondjuk betét kell használnom, mert egész nap olyan mintha a lányom feje ott lenne.


Arról, hogy a férjem közeledik felém, már ne is beszéljünk, a sírás kerülget néha, hogy ismét azt kell érezni, mintha újra és újra átélném a szülés azon pontját.


Voltam nőgyógyásznál, a gátsebem rendben van, szép, nem gyulladt, semmi, de fogalmam sincs mi lehet gond így, és hogyan tudnám ezt megoldani


Van itt olyan anyuka, aki hasonló gonddal küzdött? Vagy aki tud nekem tanácsot adni, mit próbáljak?



2022. márc. 2. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Szexuálpszichológust kéne keresned.
2022. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha a betétet ennyire érzed, akkor bugyit sem tudsz felvenni?
2022. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez inkább hangzik lelki, mint testi eredetű problémának. Pszichológust keresnék meg elsősorban
2022. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tangát pl nem veszek fel, francia bugyi nem zavar.


Lehet pszichológiai gond? Erre nem gondoltam, nem volt rossz szülésem, 2 óra alatt megvolt a pici vajúdással, szóval nem tudom.. Nem éltem meg rossznak

2022. márc. 2. 14:22
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez mindenképpen szakember segítségét igényli, akár sima pszichológus, akár szexuálpszichológus. Nem érdemes megúszni, mert nemigen fog magától rendeződni, aktívan kell tenned a feldolgozásért.
2022. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Repedtem picit, ugyhogy vágtak, belul is volt öltésem. Sokaig fajt nekem is a szex utana. Olyan erzesem volt, mimtha ujbol szuz lennek, csak nem mulik el. Kb 3 honappal szules utan voltunk egyutt eloszor, Probaltam heti egyszer ravenni magam a szexre, mindig en voltam felul, csak ez a poz valt be, amig fajt, mert igy iranyithattam a tempot, ami nagyon lassu volt 😆. Nekem valamikor 6 honap utan mult el, minden hettel egyre jobb volt. De 3 honappal utana még nekem is nagyon fajt. Szerintem még adj időt magadnak. 😊
2022. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha az orvos nem lát semmi elvaltozást, akkor tényleg a ,,fejben van a probléma”. Nagyon sok nő szenved a terhesség után gondokkal. Sokuknál depresszióként jön elő, van akinék viszont a szex terén vannak gátlások. Neked sajnos ez jutott, de hidd el, hogy kezelhető. Egy jó szakember kell neked most, aki segít neked. Otthoniakban annyit tudok ajánlani emellett (a szakember viszont így is kell), hogy próbáljatok meg kicsit többet együtt lenni (telefonmentes napok). Bújjatok össze, ölelkezzetek, csókolózzatok, simogassátok, esetleg maszírozzátok meg egymást. Ez nekem nagyon sokat segített, amikor lelki eredetű gondjaim voltak. A másik, hogy én ilyenkor páromnak azért adtam egy kényeztetést. Ez nekem például sokat dobott a kedvemen mindig. Intimtorna nem tudom mennyit tudna még ezen segíteni (egy ezt oktató szakemberrel beszélj azért).
2022. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem állsz még készen... Nekerm 4 hónap kellett szülés után mire rá bírtam magam venni.
2022. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
nem biztos, hogy pszhihologus kell neked. Mindenkinek szülés után máskor jön meg kedve, mindenkinek máskor jön meg az étvágya a szexhez.kinek elöbb, kinek később. adjál időt még magadnak.
2022. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is beszélnék róla a párommal,és nem hagynám hogy erőltesse a dolgot ameddig nem vagyok kész rá.


Másrészt elmennék orvoshoz,mert ott valamilyen testi vagy valamilyen lelki oka van a dolgoknak.Ameddig valamire nem állsz készen ne csináld.A tested is elutasítja az amit nem akarsz,és sebbel együtt már ott a mentális problémákból adódó fájdalom..

2022. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!