Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha otthonszülésnél tragédia...

Ha otthonszülésnél tragédia történik miért csak a bábát csukják le?

Figyelt kérdés

A szülőket miért nem? Holott gondolom nem a bába kényszerítette rájuk az otthon szülést, tisztában voltak a lehetséges következményekkel és vállalták. Tehát szerintem jobban hibásak mint egy bába.


Van ismerősöm aki bábapraxisban dolgozott és ő mesélte, volt hogy ő már kórházba küldte volna a nőt de az nem egyezett bele. Itt szerencsére végül nem halt meg a baba, de csak a szerencsén múlt. Ha történt volna valami mégis őt ítélik el. Nem igazságtalan?


2022. márc. 13. 16:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a bába szakember, a szülô nô meg laikus.


A bába felelôssége meghozni bizonyos döntéseket, amiket a laikus nem tud felmérni. Abban az állapotban meg fôleg nem is várható el tôle. Ha ezek a döntések elmaradnak és tragédia történik, az a szakember felelôssége.

2022. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
Az is az anya felelőssége, ha kórházban szüli a babáját. Ha ott hal meg a baba, akkor is csukjàk le az anyát?
2022. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha a bába tudja, hogy mikor kell segítséget kérni, és kér is, akkor nem az ő felelőssége szerintem. A szülő viszont ha ezt visszautasítja, akkor ő a felelősségre vonható. A bába csak akkor, ha nem jól méri fel a helyzetet. Ennek egyértelműnek kellene lennie. Ilyen otthonszüléshez pontosan az ilyenek miatt kellene hangot is rögzítő videó. Nem telibe a nunust, nyilván.
2022. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%
Mi például pont otthonszülésre készülünk (külföld). Nálunk nem kötelező, hogy a Hebamme részt vegyen a szülésen, de nálunk lesz, mivel ő hamarabb felismeri a problémákat. Ez nekem ad egy biztonságot. Neki azért ebben sokkal több tapasztalata van. Nálunk az ikerterhesség és a faros baba kizáró ok az otthonszülésnél. 37 és 42. Hét között bármikor megszülhetem a kicsit. Mivel nagyon közel van a kórház (10 perc), a mentőállomás (1 perc) is, így bevállalom. Egy nyugodt, meghitt környezetben szeretnék felesleges beavatkozás nélkül szülni. Ez csak rólunk szól (párom, én és a kicsink). A szülésznőn és a páromon kívül nem lesz ott senki. Nekem ez kell. Mások véleménye pedig pont nem érdekel. Én a szülésznőmre fogok csak hallgatni. Ha ő azt mondja, hogy kórház, akkor bemegyünk, mert mindettőnk egészsége fontos.
2022. márc. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!