Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg egyre gyakoribb az...

Tényleg egyre gyakoribb az orvosi hiba vagy a leendő anyuka rejtett betegsége áll a háttérben? Régen is volt ennyi tragédia?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években egyre gyakrabban hallok arról, hogy szülés után meghalt az anyuka (leginkább toxémia miatt) de több esetben az orvosok hibájából.

Legfrissebb példa egy fiatal nő, aki tavaly halt meg, azt mondták a suliban, hogy szülés után összevarrták és 24 órán belül elvérzett orvosi hiba miatt.

A debreceni hármasikrekről meg szerintem sokan hallottatok, tele volt vele az internet.

Tudok még sajnos több példát is, de akkor túl hosszú lenne a kérdés.


Orvosi hibák ezek vagy szerencsétlen véletlenek? Ki mit gondol?


2018. ápr. 22. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, régebben SOKKAL több volt. Mèg sosem volt ilyen "biztonságos" gyereket szülni mint most.
2018. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor a régebbiekről nem lehetett hallani ennyire mint mostanság.

2018. ápr. 22. 17:58
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

A media ereje

Csak negativ hir terjed

Ezen kivul eszmeletlen sok a csaszar ami extra riziko es a szulesinditas ugyancsak sok komplikaciohoz vezethet.

A kismamak pedig egyre koverebbek egeszsegtelenebbek tulsuly terhessegi cukor es vernyomas triggere

2018. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régen ez mondhatni “mindennapos” volt azért nem volt ekkora hangja. Manapság ritkaságszámba megy ha tragédia történik és azért van ekkora visszhangja, meg persze a sajtó és a média is modernebb mint régen volt így meszebb elérnek a hírek.
2018. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Semmelweisről bizonyára hallottál már.

Akkor nem számított műhibának a megszokás és az abból eredő elhalálozás gyermekágyi lázban.

.

Kit érdekel, ha Juliska természetes úton komplikáció nélkül megyszült?

Ha viszont Juliska azért fizet, -hogy ne természetes úton szüljön, pedig tehetné,- hogy császározva legyen, ebből netán valami baj történik, az már igen, azon lehet ismerősnek-idegennek csámcsogni.

A másik: kisebb a világ, mint akár 50-60 éve.

Ma már a neten hamar elér mindenkihez a hír -é és az embert a rossz hír érdekli.

2018. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, lemaradt:

ez is olyan, mint a légikatasztrófák.

Senkit nem érdekel, naponta hány ezer légijáratnál nem történik semmi rendkívüli, de ha ritkán egynél igen, tele vele a net - és tele a világ szörnyülködőkkel.

2018. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nagyon ritka ma Magyarországon és a fejlett világban, hogy szülés körül egy nő meghal. Magyarországon 10-nél kevesebben halnak meg évente, kb. 80-90 ezer szülés zajlik. Semmelweis előtt a szülések akár 20%-a az anya végét jelentette, de utána is elő-előfordult.


Annak ellenére tartunk itt, hogy egyre több az öreg (bocs) és/vagy beteg kismama, ebből következően tele vannak az anyukák társbetegségekkel, rizikóval, stb.


Az orvostudomány és az orvosok sem istenek, a legfejlettebb egészségügyben is van anyai és csecsemőhalandóság. Bocsánat, de csak a nagyon naivak hiszik azt, hogy le lehet ezt szorítani nullára.

2018. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Én az orvostudománynak és a felkészült személyzetnek köszönhetem a saját és a gyerekem életét/szellemi épségét.

A szülészet "állatorvosi lova" voltam. Több olyan komplikáció lépett fel szülés közben, ami az orvos szerint is egyenként 1% alatti valószínűségű.


Problémamentes terhesség, problémamentes vajúdás. Majd hiába nyomtam, nem jött. Gyors vizsgálat, telefon, becsődült vagy tíz szakember (szülész, asszisztensek, neonatológusok, stb.). Elakadt a szülőcsatornában forgási rendellenesség miatt. Vákummal kiszedték (egyik orvos húzta, a másik alkarral préselte a hasamból.


Miután egészségen, időben napvilágra került, kiderült, hogy a méhlepényemnek eszébe sincs leválni. Amíg a műtő felszabadult, az orvos kézzel tépkedte ki (ilyenkor van egy rövid időkapu, amíg nyitva van a méhszáj és magas a vérveszteség miatti további komplikáció lehetősége).

Kis termetű vagyok, valószínűleg 4-4,5 vérem lehet. Ebből nyolc decit szétlocsoltam a szülőszobán. Amint felszabadult a műtő, ott folytatták a küretet.


Ha nem kórházban vagyunk, jó eséllyel mindketten meghalunk. Ennek már sok éve, a gyerek és én is prímán vagyunk. Az orvos csak jóval utólag merte elmondani, hogy komoly életveszélybe voltunk. Császár már kiesett, mivel a szülőcsatornába szorult be, így egyedül az játszott, amit csináltak.


Akkor és ott valamennyire feltűnt, hogy az amúgy csendes, úriember orvos káromkodik, mint egy kocsis és idegesnek tűnik, de túl fáradt voltam, hogy agyaljak rajta és ott helyben összerakjam a jeleket.

Utólag meg mindegy, szerencsére mindketten megúsztuk. Nekem volt pár helyreállító műtétem utána, mert az alvázam traumásan sérült, de már én is köszönöm, prímán vagyok, mindent visszalegóztak a helyére. Sőt, olcsón megúsztam, mert állítólag inkontinencia és egyéb nyalánkságok is kinéztek nekem.


A szülés utáni néhány hét elég tré volt, kísérő nélkül a mosdóig se jutottam ki, tejem egyáltalán nem volt. Szerencsére a család besegített, így nem volt probléma, hogy én 3-4 hétre kiestem a baba gondozásából. Ha foglalkozni akartam vele, akkor külön meg kellett kérnem valakit, hogy hozza be, mert saját erőből nem tudtam kikelni az ágyból. Erősen szétnyílt a hasizmom, eltört a farokcsontom és a vérveszteséget is tablettákkal pótoltam, mert mire a transzfúziót felajánlották, már felöltözve vártuk, hogy hazamehessünk.

2018. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Vakum elofordul naponta a szuleszeten

Sokszor a tul korai tolofajas hanyatt fekves okozza

Hasnyomas barbar dolog

Egy elso baba szuloszeken akar 120 percig is lehet nyomni gond nelkul

Lepeny tepkedese turelmetlen surgetese nagy verzest okoz es mutet kell

Lepenyre is lehet varni 1-2 orat szoptatva amire megszuletik

800ml igazan nem nagy verzes 1000ml ig teljesen normalis.

Otthon szulesnel nincs turelmetlenseg se tepkedes se hasnyomkodas igy nem kerultel volna ilyen helyzetbe

Ps en 2.5 litert veteztem es mutottek majd embolisaltak a mehem es megis szules utan 4 nappal mar kint setaltunk

Termeszetesen gatmetszes es eroszak nelkul szultem

2018. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért hallasz ezekről, mert olyan ritka, hogy hírértékű. Régen sokkal több anyuka és kisbaba halt meg szüléskor.
2018. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!