Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak én ijedtem meg ez a...

Csak én ijedtem meg ez a tragédia után?

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 31. 11:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
első babás vagyok!
2014. okt. 31. 11:49
 2/24 anonim ***** válasza:
Olvasd el, ha érdekel valami, de lépj túl rajta! Ne gondolj rossz dolgokra, nem szabad!
2014. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Én is fennakadtam rajta, a második babát tervezzük. Vannak tragédiák, évente kb. 4-6 nő hal bele a szülésbe még manapság is. Ettől függetlenül nem állhatunk meg, és retteghetünk, mert ennyi erővel az utcára sem szabad kilépni, mert elüt egy autó. Meghallgatni, megemészteni és továbblépni... muszáj!
2014. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap beszéltük a férjemmel, hogy mikor terhes lettem a kislányommal úgymond mennyire "tudatlanok" voltunk még.

Ha akkor ennyi minden rosszat hallottam és tudtam volna mint amióta megszületett a kislányom.... hát lehet még mindig nem lenne gyerekünk..

Persze ez csak amolyan elméleti szinten.

Tényleg túl kell lépni és nem beleásni magunkat bizonyos témákba.

2014. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom mivan velem de az elmúlt pár hetekben folyton csak rettegek, a baba egészsége miatt is, most meg ez is. Előtte sose gondoltam ilyen negatív dolgokra, most meg mindennap eszembe jutnak.
2014. okt. 31. 11:59
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Bármi megtürténhet.

Mindig az a hír sokkol ami akár téged is érinthet.

Engem az a hír sokkolt, hogy pár hete meghalt egy kisgyerek agyhártya gyulladásban, reggel lázas lett, délután már halott... Nekem a lányaim pont ilyen picik, így ez a hír sokkolt.

Ezen lépj túl, tegyél meg mindent, hogy veletek ne tudjon megtörténni, de ne idegesítsd magadat, vannak dolgok amiket nem tudsz befolyásolni.

2014. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5%
ha ennyire fennakadsz mindenen inkább ne olvass ilyeneket,mert sajnos több ilyen eset van mint amit a tévében bemondanak, ha csak megnézed az angyalokszüleivagyunk oldalt ott is sok baba halt meg szülés közben, előtte egy nappal, vagy kiderült hogy beteg.Itt gyakorin pl egy anyuka története is fent van akinek bölcsőhalál miatt meghalt a babája ,majd többször elvetélt ,ezekután öngyilkos lett az anyuka.
2014. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nem csak te ijedtél meg!! Én is félek attól,hogy komplikáció adódik szülés közben/után és nem láthatom nem nevelhetem fel a kisbabámat. Borzasztó érzés,elég sokat gondolok ilyenekre mostanában:( Azóta amióta egyre csak közeledik az idő. Bár be kell, hogy valljam én sokkal többet agyalok "hülyeségeken" ha egyedül vagyok,mint mikor a párom itthon van velem! Nyugtatgatom magam,hogy ugyan mi baj történhetne,nem lesz semmi gond! Erre benyomták ezt a hírt,hozzá téve,hogy problémamentes terhessége volt,23 éves.. Én is annyi vagyok:/

Na ott bekattantam kicsit:)

Nem tudom mitől vannak ezek a félelmeim,de szerintem attól,hogy túl sokat olvasok,fórumozok,és túl sokat agyalok...:) Nem szabadna... Legalábbis most nem:)

33+5 hetes tök parás kismama:)

2014. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
7-es, te sem vagy százas! Azt írod, hogy ha nem bírod az ilyesmit, ne olvass ilyeneket, aztán melléírsz neki egy weboldalt halott gyerekekről, meg mondasz még 1-2 példát, a biztonság kedvéért? Elment az eszed??
2014. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A hír leírásában nincs benne, hogy elvérzett volna, hiszen még hátravannak a hatósági vizsgálatok. Addig találgatnak.


Ha jó az orvos és jól felszerelt a kórház, akkor ilyennek az esélye nullához közelít. Nekem számos komplikáció adódott, többet között nem vált le a méhlepény (ami elég gyorsan bőséges vérzéshez vezet, tehát életveszélyes állapot). Műtő foglalt volt, más műtőt se találtak.

A doki tépkedte kézzel. Aztán amikor felszabadult a műtő, akkor ott fejezték be küretkanállal.


A baba meg előtte még elakadt a szülőcsatornában. De amint észlelték, egy percen belül tele lett a szülőszoba orvosokkal, rövid tájékoztatás után gyakorlatilag kihúzták belőlem.


Mivel szakmailag felkészült volt az orvos és a kollégái is, maradandó károsodás nélkül megúsztuk mindketten. Nekem volt két xar hetem utána, amíg az ödémás alvázam összeszedtem magát, de nyom nélkül gyógyult minden.


Szóval a komplikációk túlnyomó többsége nem okoz gondot megfelelő orvos kezében.

2014. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!