Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esélyem leküzdeni a...

Van esélyem leküzdeni a depressziót?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy fiatal srác vagyok. Vannak barátaim, hobbiaim, sportolok, egyetemre járok, de sajnos a rossz külsőmből kifolyólag depressziós vagyok.

Nem igazán küzdök a depresszió ellen, inkább elfogadom. Nem látom fényesen a jövőmet. Eddig mindösszesen két dolog miatt nem adtam fel az életem. Az egyik, hogy az öngyilkosságot nem tartom helyesnek, de egyre inkább csábít. A másik a család és a barátok, hiszen nekik hiányoznék.

Jelenleg azt a jövőképet látom magam előtt, hogy befejezem az egyetemet, dolgozok pár évet, majd öngyilkos leszek egy olyan módszerrel, aminek a folyamatában esetleg meggondolhatom magam (szomj halál, lerészegedés vízzel telített kádban).

Egyszerűen nem látok indokot az élet folytatására hosszútávon. Úgy érzem ez a világ nem nekem való, nincs benne helyem. Ha bármit kíváhatnék, akkor az az lenne, hogy bár meg se születtem volna.

A depressziómat rejtem a családom és barátaim elől. Vidámnak tetetem magam, amikor velük töltöm az időmet.



2021. jún. 17. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem fordulsz szakemberhez...????


Ha eltöröd a lábadat, gondolom, azonnal a baleseti sebészetre mész...


Ha a pszichéd van "eltörve", miért nem mész orvoshoz?

2021. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, de minél előbb keress pszichológust!

Mindened megvan a sikeres élethez, csak egy kis lökés kell, hogy ezt te is belásd. Ha küldenél egy képet, akkor borítékolhatóan átlagos vagy lenne a legrosszabb válasz. Tehát olyan, mint az emberek 90%-a, akiknek ezzel semmi küzdésük nincs, elfogadják.

2021. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom ez nem depresszió. A depressziónak nincs oka. Ennek pedig van (a külsőd). Ettől függetlenül én is javasolnék neked egy pszichológust.
2021. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, van esélyed. Sürgősen fordulj szakemberhez!


3# Rosszul tudod. A depressziót rengeteg tényező is kiválthatja együttesen. Az állandó fokozott stressz, élethelyzeti nehézségek, betegségek, gyógyszerek, az illető személyisége (alacsony önbizalom, pesszimizmus...), alkohol vagy kábítószer használat...

2021. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es Akkor kicsit olvass utána.

Tessék, itt egy videó: [link]

2021. jún. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki csúnyának tartja magát és emiatt szomorú, az még nem depresszió. De ettől függetlenül természetesen lehet a problémát terápiával kezelni. Én megpróbálnék segítséget kérni. Fontos önmagunk elfogadása. Nem tudjuk, hogy pl milyen a külsőd. Dagadt vagy? Mert ha igen, azon lehet változtatni.

Az is lehet, hogy önképzavaros vagy. Vagy egyszerűen csak valóban csúnya az arcod? Azon nem lehet változtatni, de még lehet tanulni elfogadni, és a kisugárzásodon javítani.


Van olyan ember, aki tudja magáról, hogy csúnya, de mégis el tudja fogadni. Amin nem lehet változtatni, azt el kell fogadni. Ehhez kérnék segítséget.

2021. jún. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5# Tájékozódj tudományos forrásokból... Van amikor nincs kiváltó oka, és van amikor több tényező is közrejátszik. Pszichológusok között mozgok, úgyhogy jobban ismerem nálad a mentális zavarok világát.
2021. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 [link]


Ő nem elég tudományos?

2021. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ne akard már megmondani laikusként, hogy a depressziónak sosincs kiváltó oka :D Akkor hibásan tanítják az orvosoknak és a pszichológusoknak az egyetemen?
2021. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 Te se akard laikusként megmondani. Neki máshogy tanították? Pedig ő is orvos.
2021. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!