Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nyugtatott mindenki...

Miért nyugtatott mindenki azzal, hogyha beindul a szülés, minden félelmem elszáll? Az én esetemben épp akkor tört rám a legszörnyűbb félelem.

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted összeesküdött ellened az egész világ, és direkt jól félrevezettek és becsaptak? Szerintem mindenki a saját tapasztalatairól beszélt. A szülő nők többsége képes higgadtan kezelni a dolgot.

Lehetséges, hogy Te előtte túl sokat agyaltál a szülésen, és emiatt bepánikoltál.

2010. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, sokat agyaltál.

Nekem két gyermekem van és mikor beindult a szülés, akkor nem volt idő gondolkodni. Az elsőnél a szülésznőre és az orvosra figyeltem a másodiknál meg magamra és a babára.

2010. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én szerencsés tipus vagyok abból a szempontból, hogy bár hajlamos vagyok túl sokat agyalni előre a dolgokon, mégis, ha beüt a krach, ha helyzet van, akkor képes vagyok higgadt fejjel gondolkozni. engem elkerül a pánik.

szerintem ez leginkább beálílítottság kérdése, ők valószínűleg a saját tapasztalataikat osztották meg veled, és tényleg így élték meg. ez nyilván nem általános érvényű mindenkire. nem hiszem, hogy félre akartak volna vezetni vagy ilyesmi.

2010. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak én voltam ennyire betojva???????????????? Mindenki másnak tényleg elszállt a félelme? (én a kitolástól rettegtem)
2010. szept. 30. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szomszédom annyira szurkolt, hogy ez csak jósló lehet, hogy folyamatosan zuhanyzott, nem akarta elhinni, hogy tényleg itt az idő...nem akart még szülni, pedig csak előtte 1 nappal jött a fia! Végül császár lett 6 óra vajúdás után 3 ujjnyinál, és ő nem bánja, mert ahogy erősödtek a fájások, annál jobban parázott.


Én mosolyogva fogadtam az elején a fájásokat, éreztem, hogy a kiírás napján érkezni fog a babócám, és jött is rendületlenül, persze a 4 ujjnyi után már nem mosolyogtam, levegőt is alig kaptam, és az utolsó fél órában már elveszett minden reményem, hogy ezt épp ésszel túl fogom élni, na akkor én is mondtam a dokimnak, hogy vegyük ki, de nem hajlott a témára, mondta, hogy percek vannak hátra tolásig, várjunk..lassan teltek a fájások addig, de utána 5 perc alatt kitoltam.


Ki előbb, ki utóbb ijed meg...Szerintem sok nő gondolja azt a szülése közben, hogy fél, és nem bírja tovább. Az egyik szakirodalom szerint, egyébként a vajúdás menetének utolsó fél órája így is van nevén nevezve: "Nem bírom tovább" szakasz, ezt követi a Tolás szakasz.


Egyébként szabad érdeklődni, hogy végül hogy élted meg a további folyamatot? :)

2010. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is igy voltam,előtte végképp nem féltem,amikor beindult utána reszkettem vagy 5óra hosszán át.
2010. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is féltem a második szüléstől.Ráadásul a doki befektetett 1 nappal előtte.A gyomrom akkora lett mint egy dió.És mikor megrepesztette a burkot, úgymond megkezdődött a folyamat, olyan nyugodság fogott el.
2010. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!