Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bármilyen jó és rossz tapaszta...

Bármilyen jó és rossz tapasztalat, tanács programozott császárnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hét múlva lesz programozott császárom. Minden tapasztalatot meghalgatnák és minden tanácsot megköszönnék. 😊
2019. máj. 30. 07:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Császárvonal app és facebook csoport, nagyon-nagyon hasznos, segít rákészülni és a műtét utáni felépülésben is!
2019. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Műtét utan igyál amennyit tudsz, ugy is katéter lesz benned. Az első felállás borzalmas, en azt hittem meghalok. A műtét maga jo élmény volt, semmit se ereztem, ellenben utana...nagyon kemény volt...de nekem nulla fajdalomkuszobom van. A barátnőm meg olyan gyorsan felépült , hogy csak lestem...
2019. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Készülj fel rá, ha eddig nem tetted. Olvass utána, ahogy írták a császár oknál csoportot olvasgast.
2019. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne az altatást válaszd, ha felajánlják a lehetőséget, hanem az érzéstelenítést. Azonnal lathatod a babát és a műtét utani fájdalom is később, fokozatosan jelentkezik majd
2019. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem a műtét volt borzalmas élmény, a felépülés mindkétszer jól ment. Az első felkelések sem fájtak, egyedül tudtam zuhanyozni is.
2019. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb, ha tudod, mi fog történni, mi a forgatókönyv. Kórházanként is eltérnek a szokások, így kérdezd meg mindenképp a dokid. A fájdalomra meg ne úgy gondolj, hogy segítség most nagy baj van, hanem úgy, hogy minden nap jobb és jobb lesz és túl leszel rajta, el fog múlni. Bízz magadban, gyorsabb úgy a felépülés, mint ha megijedsz.

Egyébként meg tényleg, ne erőltesd meg magad, de legyél mozgásban és igyál sokat.

2019. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amit már írtak mások is:

- sok víz! Sport kulacsból igyál, az ágy alá be lehet keszíteni sok üveg vizet. Én 3 litert ittam meg abban a 6 órában amíg feküdtem. A nővér nagyon rendes volt mindig jött és újra töltött, ha épp nem ő, akkor a szobatársam. Mondom ezt úgy, hogy amúgy napi fél litert alig iszom meg. De akkor éreztem hogy kell, és bizony könnyebben gyógyulsz.

- Ne hagyd el magad utána, sétálgass amennyit csak tudsz! Az első napok nehézkesek, de nem olyan vészes. Legalábbis én nem éltem meg olyan rosszul.

- vízálló kötés. Nekem ezt a szülésznőm ajánlotta hogy vegyek, ezt rá lehet tenni az eredeti kötésre, így az megvédi a leázástól. Zuhanyzás után pedig leveszed a vizeset és ott van az eredeti szárazon.

- tényleg érdemes utána járni az adott kórház protokolljának, mert sok furcsaságot olvastam már. Pl nem engedték a friss műtétest inni és hasonlók.

- ne hidd el az olyan hülyeségeket, hogy császárosként nehezen indul meg a tejed. Megindulhat nehezen, de az nem a császár miatt lesz.


Ennyi jutott eszembe! Gyors felépülést kívánok!

2019. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

sok víz, hajlított szívószál! nekem nagyon jól jött.


Bár én szülésre indultam, hát nem az lett, így semmire nemtudtam készülni.


amit senki nem mond el, de baromi kellemetlen, műtét után a köhögés, orrfújás lehetetlen, mert nemtudod használni a hasizmod.


ugyanez a fekvés, ülés, na meg a baba tartása..szoptatás.


szerintem az a legkevesebb, hogy felállítanak és irány a tusoló.


a többi dolog sokkal nehezebb

2019. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

8#-ay válaszomat még kiegészíteném annyival, hogy nekem pl a kórházban abszolút nem segítettek a nővérek.


egy szobatársam volt, aki segitett mindig felülni, inni, a csecsemősök 3 óránként hozták a babákat.


mikor segitséget kértem, hogy tegyék rám az evés miatt, akkor kinevettek, hogy úgysem fog sikerülni.


ott úgy berágtam első éjjel, hogy teljesen ki is zártam a külvilágot, csak magunkkal törődtem. második nap délután 100 milit evett a kisfiam.


Hiába volt fogadott orvosom, nekem az egész egy rémálom volt.

2019. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne olvass elotte semmit! En is igy tettem! Ne nezz videot se. Minek?! Majd mondjak, mi a teendo. A felepules szornyu, de a babaert megeri.
2019. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!