Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig dönthetek arról,...

Meddig dönthetek arról, hogyan szeretnék szülni?

Figyelt kérdés

Kérlek Titeket, hogy ne menjen át a válaszolás miért jobb a császármetszés, miért jobb a hüvelyi szülés kérdésébe, mert nem ez érdekel. Szerintem ez minden nőnek a saját döntése, amit az orvosával, szülésznőjével tárgyaljon meg, mintsem idegenekkel.


Viszont... Ugye a szülés mindenkinél más, nincs két egyforma. Nem zárkózom el teljesen a hüvelyi szülés gondolatától, de pl. hallani olyat, hogy nem hat a fájdalomcsillapító, vagy elhúzódik az egész és az oxitocinos beavatkozás miatt borzalmas fájások vannak hirtelen + órákig.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mikor, hogyan dönthetek arról, hogy ennyi bőven elég volt és inkább császármetszést szeretnék? Mi az a pont, ahonnan már nincs visszaút és muszáj hüvelyi úton szülnöm?


2022. ápr. 9. 23:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
Ezt miért nem az orvosoddal és szülésznőddel beszéled meg, mintsem idegenekkel.
2022. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Nem kell felkapni a vizet, meg cinikusnak lenni. Inkább ne válaszolj, ha normális stílusban nem megy. Szép estét neked!

(fyi: tervezzük a babát egyelőre még, de szeretnék tisztán látni)

2022. ápr. 9. 23:31
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Szép gondolat, de ezt nyugodtan elfelejtheted!

Amennyiben állami kórházban szülsz, ott ha orvosi indoka nincs, akkor hiába kéred nem fognak megcsászározni. Magánkórházban lehetnek kívánságaid, nyilván, ha 1-1,5 milliót kifizetsz, akkor ha nincs a szülőcsatornában a gyerek, akkor megcsászároznak, ha ragaszkodsz hozzá, és van bevethető műtős személyzet.

2022. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Maternity Magánklinikát és a Duna Medical Centert néztük eddig (online még csak).

Az előbbinél tételesen szerepelt a császármetszés is az áraknál. Két barátnőm is ott szült az utóbbi fél évben és semmilyen extra indok, vagy papír nem kellett nekik a műtéthez.

2022. ápr. 9. 23:41
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Olyan unalmasak ezek a kérdések.Leírták már vagy 100 hasonló kérdésnél, hogy államiba ha szerencséd van találsz kívánságra császározni hajlandó orvost, ha meg magánba mész ott akár rockkoncertet is tartanak ha épp ahhoz van kedve az anyukának szülés közben.Igen, magánba kérheted a császárt.Igen menetközben is.De amúgy ha két ismerősöd is ilyenbe szült ezt ők is le tudták volna írni vagy adni egy telefonszámot ahol bővebben tájékoztatnak...

Nem tudtok már valami értelmesebbet is kérdezni?

2022. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Nekem honnan kellett volna tudnom, hogy hány hasonló kérdés volt?

Nemrég döntöttük el, hogy kisbabánk lesz, eddig nem foglalkoztatott a téma.


Hogy segíthettek volna ebben a kérdésben azok a barátnőim, akik az első perctől a császármetszést tervezték?

Minek kötözködni? Ha unalmas, ne válaszolj.

2022. ápr. 9. 23:54
 7/35 anonim ***** válasza:
70%

Használod az oldal keresőjét és máris olvashatsz pár kérdést a témában.:D

Ha még baba sincs lehet nem ezen kellene vergődni hogy szülsz, előbb hozzátok össze.

A barátnőid nyilván tudtak volna telefonszámot adni, ahogy írtam feljebb is ,ahol felvilágosítanak az intézmény dolgozói, hogy mit hogy lehet.Minden kérdésedre abszolút szakszerű választ kapnál és főleg pontosat. Én egy komolyabb dolognál -és a gyerekemnél nem sok komolyabb dolog van a világon-tuti nem a gyakorira jönnék érdeklődni, hanem olyan szakemberhez, aki tudja mit lehet és mit nem, meg hogy hogyan.

Újra írom.Nincs bajom a császárral, se a sima szüléssel.Szerintem mindkettőnek ugyanaz a vége,lesz az embernek babája akit várt, akit szeret.De ez a császárt akarok,meeeert... más meg háborúba szül a mai vilgába a szomszéd országba és marhára az érdekli csak hogy éjenek,életbe maradjanak.Ebben az országban meg ilyen ... vannak aki a nem létező babát már egyből meg is szüli, persze csak elméletben....:D:D

2022. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

A szülőcsatornába jutás után már necces meggondolni magad, és mindkét mód tud iszonyú fájdalmas és küzdelmes lenni, ezért inkább a baba és az anya épsége kellene a fő szempont legyen. Ha ki tud jönni természetes úton nagy fájdalommal, akkor azért normális kórházban nem fogják leállítani, mert a kismamának elég volt, most már pihenne inkább. Ha gond van, akkor úgyis felvágnak és kiveszik. Így nekiindulni a gyerekvállalásnak nekem durva és nem is tudnék ilyen önző módon gondolkozni a szülésről. (Nem a levegőbe beszélek, 2 császárom volt.)

Hagyj még időt magadnak, érjetek még kicsit, mielőtt tényleg belevágtok.

2022. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
30%

Mindenki ott szül ahol akar ,de egy valamit nem értek ,miért kell ennyire büszke lenni hogy magánkorházba szülünk mikor a végeredmény ugyanaz lesz mint az államiban? Annyira megy ez a kivagyok én 🤦


Miért nem akarsz úgy szülni ahogy Isten akarta?

2022. ápr. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
94%
2.Kérdező nyugi, itt szerintem te kaptad fel a vizet a semmire. Az egyes válaszoló szerintem semennyire sem volt "cinikus" sőt normális stílusban is fogalmazott, semmi bántót nem írt csak egy javaslatot tett amit vagy elfogadsz vagy nem de nem értem a hirtelen kiakadást erre a kommentre.
2022. ápr. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!