Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első szülés császár...

Ha az első szülés császár lett, akkor a második is az lesz? Ki az aki ezt eldönti, dönthet-e erről a kismama?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvastam már, illetve hallottam is, hogy a kismama dönthet erről, hogy másodszorra bevállalja -e a természetes szülést vagy sem...40+2 hetes kismama vagyok, és nem hagynak választási lehetőséget, muszáj oxival beindítani és természetesnek nekirugaszkodni (azt mondják, ha nem megy zökkenőmentesen, visznek a műtőbe) ...

Az az igazság, hogy számtalanszor mondtam már, hogy császárt szeretnék, de mindig csak ezt a választ kapom, hogy majd meglátjuk...Szeretném, ha mesélnétek nekem, hogy akik hasonló cipőben jártak, náluk hogy történt...azt hittem, van jogom eldönteni, hogy másodszorra hogy szeretnék szülni...Tévedtem volna?


2014. jún. 4. 13:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és hogy miért szeretnék császárt: nagyon rossz emlékeim vannak az elsőről, óriási baba volt, és most a kislányom is hasonló paraméterekkel rendelkezik a mérések alapján, szóval nagyon be vagyok tojva....
2014. jún. 4. 13:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak kritériumok amik indokolttá teszik a császárt,inkább azzal van gondjuk ha anyuka a simához ragaszkodik.Egyes kórházakban túlhordáskor automatikusan császároznak ha az 1. is az volt.Minden orvos és kórházfüggő.
2014. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szülésznõ vagyok, nálunk, ha valaki elõzményi császár után császárt akar, annak mindenki örül. Általában javasolni is szokták.
2014. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem, nálam miért nem engedik? Illetve úgy tűnik nekem, hogy mintha nem szeretnének előre nyilatkozni...nem mondanak sem A-t, sem B-t, és emiatt bizonytalanságot érzek, ami nagyon idegesít. Jó lenne tudni, hogy mire számítsak, ehelyett kételyek között hagynak :(

A második válaszadó szülésznőt szeretném megkérdezni, hogy vannak -e ilyen esetben "jogaim"...annyit tudok csupán, hogy oxival indítanak, ha nem indul be a szülés magától (első babánál sem indult be magától)...van-e az a pont, ahol már tényleg "joggal" kérhetem a császárt? Meddig hagynak vajon így vajúdni? ÁÁÁ, nem értem hogy miért pont ebben a kórházban van ez az idióta protokoll...

2014. jún. 4. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kerhetsz csaszarmetszest, azaz nincs "jogod" hozza. Oriasi hiany ez, nagyon fontos volna, hogy ebben a tekintetben is donthessen a szulo no. Gyakorlatban nalunk a legtobb orvos respektalja a kerest, elso szuloknel igyekszunk ervelni a huvelyi ut mellett, de ha ennek olyan erzelmi (plane elettani) akadalyat latjak, akkor operalnak (meg mielott valaki: penz nelkul is). De mondom, nalunk iagazbol csaszar utani szulesne, elektiv sectioval szuletik alt. A masodik.
2014. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A jogokról nem tudok nyilatkozni, csak leírom nálam hogy történt.

Első baba nagy súllyal császárral született, rá volt tekeredve a köldökzsinór.

Második is nagy súlyú lett (4,5kg..), már készültünk, hogy valszeg ez is császár lesz. Indítani úgy tudom mindenképp kell előtte, akkor is ha program császár, hogy legyen a babának vajúdás élménye + így jobban beindul a tej.

Végül beindult magától és megszültem rendesen.

Nálam az volt a hozzáállás - az enyém is - hogy megpróbáljuk természetesen, csak akkor lesz műtét, ha nem megy. Szóval nem erőltették.

2014. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Abszolut nem kell inditani, a programozott csaszarok elott total felesleges szenvedtetni barkit. A tejtermelodes a lepenylevalashoz kotodik ehhez nem kell vajudni.
2014. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én az első fiamat császárral szültem mert nagyon nehezen tágultam és rajta volt a köldökzsinór. a másodiknál burkot repesztettek de 2 óra múlva császároztak mert szintén nem tágultam. Most hogy a harmadik babámat várom most biztos a császár. Habár éppen ma mondta az orvosom hogy vannak akik még 2 császár után is ragaszkodnak,hogy ők természetesen szülnek. Hát én nem ragaszkodom.
2014. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is császárral született az első lányom,relatív téraránytalanság miatt,4330 grammosan 2006-ban. a huga 2012-ben szintén császárral született,nem várta meg a dokim,hogy beinduljon,39+3 naposan műtött,4050 grammos lett a pici lánykám.Már a 32.heti UH után megmondta a dokim,hogy ebből nem lesz sima szülés,nem látja értelmét annak,hogy a végén kapkodni kelljen az esetleges komplikációk miatt....Sajnos az a tapasztalat,hogy jogod nincsen kérni konkrétan a császárt,de egy ehhez hozzáértő orvos azért fel szokta ajánlani.Meg lehet próbálni,van akinek sikerül a spontán szülés is,de az esetek nagy százalékában császár a vége.Kitartás,és könnyű szülést neked!Üdv:egy szülésznő
2014. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!