Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szűk a hüvelye, nagyon...

Akinek szűk a hüvelye, nagyon szétrepedt szüléskor?

Figyelt kérdés
Nagyon félek!Azt tudom, hogy a varrás fáj, nem is az érdekel, hanem az, hogy kitolás közben nagyon fájt, mikor repedt? Borzasztó szűk vagyok, a baba meg nagyon nagy. A doki minden vizsgálatnál mondogatja, hogy lazítsak, ne szorítsam a hüvelyt. Pedig nem is szorítom... :(
2008. dec. 18. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell félned! Az én hüvelyem is nagyon szűk, sportoló vagyok, talán azért. Ennek ellenére a csaknem 4 kilós, 55 centis lányomat vágás nélkül, gátvédelemmel szültem júliusban. Első baba, mégsem volt gond. Ehhez persze az kell, hogy ne gyorsítsák a vajúdást és a kitolást, ha a maga tempójában születhet meg a baba, akkor semmi gond nincs.

Ne félj, minden rendben lesz! Szép, könnyű szülést neked!

2008. dec. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szikra veronika ***** válasza:
100%
szerintem nem nem kell aggódnod. legalábbis engem érzéstelenítettek már a gátmetszés elött és a varrás előtt is így semmit nem éreztem az egészből. nyugalom. könnyű szülést egy 6 hós anyuka
2008. dec. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! mikor szülsz, nem veszed észre, hogy repedsz. Sőt, én a gátmetszést sem vettem észre. nem kaptam érzéstelenítőt. én a varrást sem éreztem, bár hallottam olyanokat, akik érezték. nekem jobban fájt az, mikor elcsípték a varratokat. Ne félj, nem lesz gond. Én mindig azt szoktam mondani, hogy a azülés, a legfájdalmasabb dolog a világon, de megéri az a fájdalom. kislányom 3300 g , és 52 cm volt, és én nagyon boldog voltam, hogy végre a kezemben tarthattam. megéri, hidd el. Én megszülném, még 10-szer is, ha kellene.....:)))
2008. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy hagynak szétrepedni, az durva lenne, a gátmetszést meg nem fogod érezni. Fájás alatt benyomják az érzéstelenítőt, a következő fájás alatt pedig vágnak. A varrásból semmit nem fogsz érezni az érzéstelenítő miatt. A varratok kiszedése valóban nem kellemes, de kb 1 perc az egész.

Ne izgulj, nem lesz baj!!!

2008. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. dec. 18. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok/voltam éppen egy tág hüvellyel rendelkező nő, de semmi gondom nem volt a szülésnél. Ugyanez volt a szitu: orvosi vizsgálatokon légzőgyakorlatokat kellett csinálnom, hogy egyáltalán beférjen a doki a kis eszközeivel...

Ennek ellenére három hete szültem meg az első babámat gátvédelemmel, mindenféle vágás és repedés nélkül megúsztam. Hihetetlen dolgokra képes a női test, soha nem gondoltam volna, hogy kifér a hüvelyemen egy ekkora baba (közel négy kiló volt, 36-os fejkörfogattal). Én mai napig azt bánom, hogy nem nézhettem végig a saját szülésemet, nem láthattam, amint kibújik a babám, mert alig-alig hiszem el, hogy kifért, szóval nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan is történt mindez. A férjem ott volt, végignézte, ő próbálja nekem szemléltetni a dolgokat, de számomra akkor is hihetetlen.

Azt is hozzáteszem, hogy a 36. héttől gátmasszázst csináltunk itthon, pontosabban a férjem csináltam, ő jobban hozzáfért. És remek szülészek segítettek, akiknek hatalmas nagy tapasztalatuk van a gátvédelemben, nélkülük biztosan nem sikerült volna.

És ami nagyon fontos: bármennyire elképzelhetetlennek tűnt szülés után, de már szinte minden a régi ott lent. Akkor a pc izmaim elég gyengék voltak napokig, de csinálom az intim tornát, ami rengeteget javított a helyzeten és a hüvelyemet is nagyjából a réginek érzem, legalábbis nekem úgy tűnik, hogy ugyanolyan szűk, mint volt.

Szóval állj hozzá pozitívan és nem árt, ha már most utána nézel olyan dolgoknak, mint intim torna, gátmasszázs.

2008. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az intimtornát évek óta csinálom, a gátmasszázst sajnos nem tudom, hogyan kell, de rákeresek itt, az oldalon, hátha írnak róla. :)
2008. dec. 18. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!