Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S ötleteket kérek! 38+6...

S. O. S ötleteket kérek! 38+6 hkm, az orvosom lebetegedett, nem biztos hogy ott tud lenni szüléskor! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Érdemes még ilyenkor hirtelen egy másik orvost keresni? Vagy várjam meg az ügyeletes orvost, aztán lesz ami lesz? Volt már veletek olyan, hogy volt fogadott orvosotok és nem tudott bemenni? Azt tudom, ha szabadságon vannak, akkor "át szokták adni" a kismamákat egymásnak, de ilyenkor mi a teendő?
2011. okt. 15. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp nem keresnék másik dokit, akit nem ismerek.

Az ügyeletesnél szülnék, betegség esetén is biztos "átad" másnak. Tudják mi a szitu.

2011. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvosod, ha lehet, h átadott-e valakinek v ajánl-e neked valakit. Ha nem, akkor persze ügyelet. Azért egy próbát megér.
2011. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyeletesnél szülnék. Anyukám mondta, hogy így járt valamelyikünknél, nem ért be a doki, csak a szülés végére, így az ügyeletes vezette le, de egyáltalán nem volt rosszabb.

Sőt tudom, hogy sokan vannak még ma is, akik egyáltalán nem választanak orvost, hanem az ügyeletesnél szülnek.

2011. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Egyébként ilyen esetben az ügyeletes is kedves szokott ám lenni, mivel tudja, h a választott orvosod nem kap pénzt, ezért ő fog rá számítani. Na meg reméli, h átpártolsz hozzá a későbbiekben.
2011. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az elején megkérdeztem a dokimat, hogy előre láthatólag itthon lesz e a szülés időszakában? Ők is emberek, akármi történhet velük. Én igenis megkérdezném, hogy kit ajánl maga helyett, és hogy mindenképpen beszéljen rólam azzal a dokival. Az én fogadott orvosomnál ugyanis így zajlik ilyenkor a dolog.
2011. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy bármikor szülhetsz, de lehet, hogy még kihúzod 2-3 napig (vagy tovább, hiszen még 8 napod van hivatalosan), és addigra simán meggyógyul a dokid. Az én dokim is baromi beteg volt tegnap, de már ma újra dolgozott! Nyugi!

38+3 kismama

2011. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérdezz rá, szükség esetén kit ajánl, én nem bíznám magam ügyeletesre, szülés előtt 1 nappal én ügyeleteshez kerültem és rossz a tapasztalat. Kicsit szerencse kérdése is, egy szülés viszont emlék egy életre. Sok boldogságot!!! :)
2011. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem valószínű, hogy felgyógyul, hirtelen került kórházba és nem is elérhető. Kérdeztem az osztályon is hogy ki szokta helyettesíteni, kinek szokta átadni a betegeket, de nem tudták :-( Vagy nem akarták megmondani. Én is az ügyeletes dokiban reménykedek és hogy hétvégén szülök, mert akkor mindig a fiatal, lelkes és kedves dokikat osztják be ügyelete:-)
2011. okt. 15. 19:30
 9/12 Shibuya1975 válasza:
100%
Nem irtad hogy van-e esetleg fogadott szulesznod.... Nekem volt es o valasztotta ki az ugyeletes dokik kozul a legmegfelelobbet mert az en dokim is lebetegedett a szulesemnel. Remek tapasztalatom volt mert meg csaszaros is lettem. Nagyon odafigyeltek ram. Szerintem ne felj az ugyeletes dokiktol, figyelni fognak rad mar csak a kesobbi ellenszolgaltatas miatt is :)))
2011. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak. Szülésznőre nagyobb esélyed van és segít is.
2011. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!