Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik már szültetek...

Kismamák, akik már szültetek és rooming-in-ben voltatok. (Székesfehérvár) tapasztalatok, tippek a csomaggal, ellátással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igazából pár kérdésem lenne amire csak ti, tapasztalt, már szült anyukák tudtok értelmes választ adni.

Székesfehérváron szülünk ha minden igaz jövő hónap vége felé.

kislány lesz, valószínű 4kg körüli.úgy hallottam hogy nincs már lehetőség választani szoba-szoba között, bár én eleve a babámmal szeretnék lenni.Tudnátok tippeket adni, mi az amit nem mondtak hogy vigyetek de mégis jobb volt, hogy van, mi az ami nagyon nagyon kellett volna de nem volt.a védőnőtől kaptam listát, az alapján vásároltam, pakolgattam, de félek,hogy majd valami kimarad, vagy csak vannak olyan dolgok amik ott derülnek ki, hogy kellene.(persze apuka be tudja hozni, de mégis.)

elvileg nem császár lesz, sima, apukás szülésre készülünk.eleve nagyon "félek" de nem a szüléstől!én evvel a magyar egészségügyi ellátással nem vagyok kibékülve, sok rossz tapasztalatot hallottam a bunkó, arrogáns nővérkékkel akik nem segítenek, lealázzák a fiatal, huszonéves kismamákat.főleg hogy nem tudom hogy kell egy kisbabát gondozni.( de magtanulom:) )

szóval visszatérve:

1.mi az amit javasoltok, de nem szokták a listára írni, 2.mik azok a tippek, amik amiket adnátok így, szülés előtt?mire figyeljek, amiből gond lehet, stb.


bocsánat a sok sok infoért, és várom a tapasztalatokat, tanácsokat!

üdvözlettel: 33hetes 21éves kismama


2010. szept. 16. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy a babának mindent

(1 body, 1 rugi, 1 állkendő, 1 textilpelus és 3- papirpelus-) egy nejlonzacsiba tettem még otthon igy nem kellett hajolgatni reggel első pelenkázás elött kivettem egy ilyen csomagot.


vigyél ennivalót kekszet csokit mert van hogy embertelen későn van reggeli v. vacsi után még éhes leszel.


legyen bennt nálad szoptatós tea akár a párod főzi v. granulátum formájában


vigyen be egy karton vizet -bubi menteset- azt iszogassad. el fog fogyni....

2010. szept. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A papirpelus azért csak ennnyi mert néha később adnak mint reggel 6 -7 és pelenkázni akkor is kell.

Nem kell bevinni egy zacsival hanem igy szétosztogatni...

2010. szept. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 33 hetes vagyok és Fehérváron fogok szülni:) Szerintem egy percig se félj a személyzet viselkedésétől, nekik az a dolguk, hogy segítsenek. Rosszabb napja meg mindenkinek lehet. De kérdezősködtem és mindenki azt mondta, hogy a nővérkék többsége kedves.

Gyakorlatilag mindent kell vinni, ami a baba ellátásához kell, kivéve ruhát. Azt majd csak akkor, amikor hazaviszitek.

Sajnos nem tudok konkrét választ adni, mert még nem vagyok túl a dolgon:) De úgy fogom csinálni, hogy mindent viszek, amiről úgy gondolom, hogy kell-meg persze nézem a listát is, amit a védőnő adott- és, ha valami mégis kimaradna, akkor marad Apuka, ahogy Te is írtad.:)

2010. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:)

aranyosak vagytok.a babának viszem az egész tasiját, itthon majd összekészítem a hazahozós cumóját is, és akkor neki tuti:)

viszont a kérdésem inkább az én cuccom miatt van, hátha van valami amit nem írnak a listára, de azt egy tapasztaltabb esetleg tudja :)

utolsó válaszoló: még az is lehet, hogy összefutunk :D

ha majd jön a front :)

még annyit hozzáteszek, hogy csak reménykedni tudok az ellátás pozitív és kellemes oldalában mert mióta itthon vagyok Magyarországon, azóta sorban érnek a csalódások :(

mind doki, mind kereskedelem és egyéb más téren.előtte Svájcban tartózkodtam időm nagy részében, így sajna akarva akaratlan összehasonlítom a kettőt, és ilyenkor kezdek "félni".

na de ha kellemesen csalódom, visszatérek ide :D

addig is várom a további tapasztalatokat, esetleg tippeket :) boldog babavárást, jó gyermek nevelést.

2010. szept. 16. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,én 3hónapja szültem fehérváron.Az apukának majd kell vennie(1000Ft)egy ruhát amibe bemehet.

Hát igen nem mindegyik nővér kedves,de pl.én a fürdetésnél kifogtam egy kedves nővért mert elkezdtem vetköztetni a kislányom és abba akartam hagyni hadd csinálja a nővér mert ő rutinosabb és biztos nem ér rá hogy rám várjon de azt mondta hogy megvárja hogy én vetköztessem le mert úgyis meg kell tanulnom,kérdéseimre válaszoltak,és inkább kérdezz rá mert nembiztos hogy elmondják maguktól.

A szoptatást nekem csak a szülőszobába mutatták meg miután visszahozták a kislányomat.

Szülés utáni első éjszaka lehet bent hagyni a megőrzőbe a babát,de bármikor oda lehet vinni ha valami baj van,vagy nem tudsz valamit,és a tisztába tevést iis megmutatják és a köldök ápolást is.

Ajánlom hogy vigyél a melledre garmastan krémet és vitess a látogatokkal már be a kórházba tejserkentő teát.

Könnyű szülést!

2010. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ezeket pakoltam!


Két csomagom volt az egyik a szülőszobás amit vittem a szobába is, és volt egy másik is.


Szülőszoba:iratok, papucs két féle, törölköző, köntös, wc papaír, wc papír ülőke, eldobható bugyi, víz, zokni, zsepi, fényképezőgép, csoki, szőlőcukor. homaos boygók ha használsz!


apukának papucs és pénz a ruhához amibe bemehet és neki is valami kaja!


Másik: pizsama, zokni, poló, melltartó + betét, mellszívó, mellbimbókrém, eldobható bugyi, betét, fogkrém, fogkefe, pohár, kés villa, kanál, tusfürdő, konyharuha, telefontöltő, fésű. Hozattam be sampont és hajszárító, már nagyon muszáj volt. + még pelenkázófeltét, popsitörlő, kesztyű vagy kiszokni a kezére, textilpelus, popsikrém, kissapka.


HAlottam hogy most már kell vinni pelenkát alkoholt, mull lapot, hintőport a köldökre.


kispárnát, telefontöltő, tejserkentő teát is vittem


ami fontos, hogy legyen nálad egy műanyag doboz amire ragasztasz valamit hogy a nevedet és a szobaszámodat majd ráírod, mert így könnyebb a kajádat a hütőben tárolni! Nekem nagy segítség volt ez!!!


hátha kihagytam valamit akkor majd még potóljáa valaki.

2010. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én a "nagy utazó", és egy alapvető dolgot felejtek el mint a hajszárító :)

igen, jól hallottad, nekünk is mondták a felkészítőn hogy mindent kell vinni a babónak mert nem tudnak már nagyon semmit biztosítani..

nagyon köszi nektek:) kicsit olyan mint egy nagy ismeretlen kirándulás ahová mindent vinni akarok, de mégse lehet :))

2010. szept. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!