Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen játékok, bútorok és...

Milyen játékok, bútorok és egyéb dolgokat szükséges feltétlen megvásárolni egy újszülött babának?

Figyelt kérdés
Kulonosen arra lennem kíváncsi mire van szüksége a babának pl kiságy, babakocsi stb...h összeírhassam és apránként meg tudjuk venni. Ezen kívül az érdekelne mik azok a játékok amim 0-3 hónap között a leginkább kihasznált és hasznos játék? Pl puha csörgös labda, puha könyv stb... :)

#babajáték #0-3 hónapos kelengye
2022. ápr. 24. 12:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt se mérleg, se légzésfigyelő, se vízhőmérő, se sterilizáló... Felesleges.
2022. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk sincs mérlegünk, a védőnő néha leméri olyasmivel, mint a csomag mérő, egy kis szerkentyűre akasztja a zsákot, abba megy a gyerek. Ha muszáj lenne vennem ilyet vennék, de amúgy vesz esetén őt kiloig egy dobozban a konyhai mérleg is megteszi :D
2022. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
39%

A vízhőmérő azért volt jó, mert a férjemnek csak így volt bátorsága fürdővizet csinálni :-)


Ha helyhiány miatt a pelenkázó nem fér, készíts össze egy praktikus kis táskát a popsikrémmel stb.


Ha éjjel a szülői ágyban is alszik, nappalra jól jön a kiságy vagy bölcső, esetleg a babakocsiban is alhat. Vagy hordozóban rajtad. Szóval itt is több opció van még a helytakarékos megoldások között is.


Kiskád praktikus, de fürdetheted a nagyban is. Vagy csak leöblíted a zuhany alatt. A kádat is föl lehet akasztani, nem foglal sok helyet. Kádállvány kényelmes, de én inkább az asztalra teszem a kiskádat.


Babaruhából tökéletes a használt, 5 rend ruha elég, de olyan 8-10 a kényelmes. Lebukja, lehányja, lepisili, kakis lesz stb., néha sorozatban öltözteted. Nálunk 3x1 méternyi könyvespolcon elfértek a használatban lévő cuccok.


Egészséges gyereknek mérleg nem kell.


Egyébként ti nem kaptok babacuccot rokonoktól? Mi alig vettünk valamit.

2022. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
71%

Igazabol a ruhan es pelenkan kivul minden opcionalis 🤣


Kerdes hogy szeretned h aludjon? Kulon szoba, kulon agy, melleted a szobaban, babaobol, mozeskosar, siman az agyban veled...??


Merleg akkor ha tenyleg szukseges de tudsz kolcsonozni is. Amugy szerintem felesleges csak strasszelned magad miatta.


Babakocsi vagy kendo? Mi d a ketto praktikus. Nekem mind a ketto volt. Felvaltva szukseg szerint hasznaltam. Bevasarlashoz babakocsi ugyetintezni kendo


Cumi cumis uveg. Gondold at h erdemes e raszoktatani valamire h aztan par ev mulva harcok aran szoktasd le rola? Cumisuveg majd akkor ha nincs mas lehetoseg.

Sterilizalo felesleges jol elmosod 🙂 amugy vicces volt h a cumisuveget sterilizalja a cumit meg ha leesett akkor lenyalta es benyomta a gyerek szajaba 🤣


Homero - na ez fontos! Mindegy milyen csak legyen.


A cuccokat tarolni barmi jo. En eleve olyan szekrenyt vettem ami akar tininek is jo.


Pelenkazni barmilyen sik feluleten lehet. Agy, asztal, foldon stb. Neked hogy kenyelmes az a kerdes.


Babakocsit max 1evig hasznalod utana mar eleg a sportkocsi. Nem feltetlen eri meg a draga ...

Autosulles ha van kocsi kotelezo. Olyat valasz amiben a baba ki tud nyujtozni es nem osszecsomagolva van benne. Tipik a 3in1 babakocsikhoz ami van azok ilyenek.


Jatek - hat egy halkan zenelo forgo eleg elsore majd 3honap korul erdemes beszerezni par dolgot. Ugyis kapsz a rokonoktol 🤣


Ruhak - nem kell sok leven ugy nonek mint a gomba ,🙂 siman volt olyan h egyszer vagy egyszersem volt rajta mert kinote addigra. Tipp fillerekert adjak el a jo minosegu "hasznalt" rucikat a neten.


Legzesfigyelo ha nincs kockazati korulmeny akkor nem szukseges. Ha paraanyu vagy akkor hajra. De keszulj h lesz fals riasztas! Persze hajnali 3kor mikor vegre visszaaltattad vagy ejjel elfelejted kikapcsolni mikor kiveszed etetni 🤣


Korom ollo/csipesz - fontos

Kozmetikumok - ami jol esik nalunk nem valt be a markasak. Csak a gyogyszertari volt jo a borenek 2eves korig.


Pelus. Probalj ki tobbet. Ki tudja mi lesz jo. Ha kakis csereld rogton. Ha pisis akkor nem kell. Kb 500ml azaz fel liter folyadekot siman elnyel a pelus 🤣 (beleult a pocsolyaba meg a pancsoloba pelusban 😁)

Popsikrem- szerintem a legjobb a zsiros gyogyszertari, sudokrem max egy pici ha esetleg kipirosodik... Allando hasznalatra nem jo.


Amit erdemes a regi jo tetra turcsi es pelus! A lanyom 20 eves de meg mindig a tetra turcsit hasznalja! Komolyan semmi baja! Egy picit elvasott a szelen de megvarrtam de ennyi. A pelus jo bufizni, parna helyett a feje ala ha bukik, rongyinak, nyalkendo etc... A turcsi a legjobb nedvszivo.


Babaszoba. Legjobb ha eleve nem babasnak fested ki. Tegyel fel falmatricat. Szines fuggonyt. Szines textilek. Ha lesz kisagy hidd el nem kotelezo a pink vagy kek. Lehet narancs mintas barmilyen.


Alap a gyereknek TE es APA kell minden mas neked szukseges. Nem kell draga dologokat megvenni a babat holt nem erdekli h 10e vagy 500e volt a babakocsi vagy a kisagy! Elalszik a 5e vaterazotz bocs jofogasos hasznalt agyban is!

2022. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
65%

Jajaja a jatek


Pici ek nem igazan kell kesobb mert erdekesebb lesz az amit te hasznalsz 😁 pl nalam a konyhaban az also fiok tele volt kacatokkal. Muanyag sutikisziro, gyurorud, kanal, fakanal etc. Csupa veszelytelen konyhai ize meg sok mas ami erdekes de baja nem igazan lesz tole. Na jo a csipesz erdekes felfedezes volt 😁 plane h rajott h ha rateszi az ujjara es utan sir akkor felkapom 🤣 ki is hasznalta rendesen amig ra nem jottem a turpissagra!

Ja truk ha sok jatek lesz. Felezd el es cserelgesd kethetente. Folyamatosan "uj" jatekai lesznek! 🙂

Keszsegfejlesztobol az alap. Kockabedobos, kirako.... Elemest ne mondom neeee!!! Csak ha van soksok love a rengeteg elemre amit megveszel bele 🤣 ja es hangos bugyuta es az oruletbe fog lergetni a csingobell 200x lejatszva egymas utan! 😁

2022. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
33%

Pelenkázóból van olyan, amit a falra fursz fel és lehajtható a lapja. Ha éppen nem pelenkázol, lényegében nem foglal helyet. Az én hátam nem bírta az ágyon görnyedve pelenkázást, öltöztetést stb, ez a pelenkázó szuperül bevált viszont.

Másik opció, hogy olyan komódot veszel, amire lehet pelenkázó asztalt tenni, mivel a ruhákat amúgy is tenni kell valahova (véleményem szerint a legkényelmesebb erre a fiókos megoldás, nem a szekrény) így a pelenkázó nem foglal kvázi helyet

2022. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
71%

Egy újszülött igazából elvan egy fiókban is, neki még nagyon sok dologra nincs szüksége. Pelenka, ruhák (52-64 kb bármi méret lehet, ebben a korban még nagyon hamar kinövik), és kb ennyi a legfontosabb. Ha autótok van, akkor autós hordozó, babakocsi, nyári születésű babának napkalap, aztán minden más ráér gyakorlatilag bármikor szülés után, mikor látod, mire van szükségetek tényleg. Textilpelusok minden mennyiségben, a feje alá, nyáron takarónak, a melledből csorgó tejre, a bukásra, akármire és még mindenre is :D

Nekünk volt babafészkünk, ugyan nem létfontosságú, de nekünk sokat segített. Illetve mivel a lányom ~1 éves koráig gyűlölte a babakocsit, ezért hurcikendőbe is igen hamar beruháztunk, ami mondjuk az otthon töltött időben is rengeteget segített, de ez is olyan dolog, amire ráértek beruházni szülés után is, ha úgy látjátok, hogy kell.


Játékok esetében én azt mondanám, hogy az ilyen fekete-fehér kontrasztos mintás könyvek/képek segíthetnek a hason töltött időben meg a látás fejlesztésében. De nagyon még nem játszanak semmivel, az ilyen csörgős, puha könyvek 3+ lesznek már érdekesek szerintem, de persze azzal sosem ártasz, ha már ilyen kicsiként is felkínálod neki.

2022. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Huuu nagyon szépen köszönöm 😃 nálunk kiságyas lesz :) babakocsi, hurcikendo. Felelve arra a kérdésre is h nem-e kapunk rokontol, de novermtol igen:) viszont nekünk fontos h többnyire kifogastalan játék stb legyen, lehet ezt sokan butasagnak tartják, de az én erzetemet egy szép játék, kisagy sokkal jobban javítja, mint egy kopottabb
2022. ápr. 24. 21:52
 19/35 anonim ***** válasza:
69%

Egy csecsemo nem igazan tudja elhasznalni a ruhait jatekai.

Az mar 2-3 eves korra lesz igaz

🤣

2022. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen igazán most olvastam velősen végig mindent. Sok szupi ötlet van, olyan is ami megvalósítható és olyan is amitől messze állunk mint Makó Jerzsálemtől mint pl a baba szoba 😃 sajnos csak baba sarka lesz, egy légtér a nappali, halonk és baba szoba is plusz ebédlő. És nem mielőtt valaki mondaná h így minek vállalunk gyereket, nem nem csórók vagyunk csak rendőrségi szolgálati lakásban élünk 😄 eddig megvan a kiságy, játszószőnyeg, kap egy zörgős puha labdát, egy puha könyvet és itt tartunk. 😅 ja és van egy 0-3 h cumi szettje.
2022. ápr. 26. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!