Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy természete...

Császármetszés vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. De aki esetleg mindkettőt átélte, melyikkel távozott "jobb" élménnyel/kevesebb szenvedéssel?

2022. máj. 10. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez heti 1x kérdés szokott lenni
2022. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én természetesen szültem. Komplikációmentesen, gyors felépülés követte. De ha ugyanígy lettem volna, csak császármetszéssel, akkor valószínűleg azt mondanám jobbnak. Nézz utána mindkettőnek. Pl a természetes szülés folyamatát ha ismered, könnyebben tudod átélni magát a folyamatot. De ha a csm után nézel, kapsz pár tippet ami megkönnyíti az életet utána.
2022. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Tegnapi kérdés:


gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules__11734769-miert-nem-szeretnenek-sokan-csaszart-miert-ragaszkodnak-sokan-a-huvelyi-szulesh

2022. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Mar legalabb 30 ugyan ilyen kerdes van a forumon...
2022. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jólvan, azért mert az első után ide kommenteled újra, nem lesz jobb a világ, felfogtam köszönöm, és szíves elnézéseteket kérem ha ekkora bajt okoztam hogy ilyen kérdést tettem fel! Utána nézek a többi ilyen kérdésnek, sziasztok.
2022. máj. 11. 08:35
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Mi az előnye a császármetszésnek azonkívül,hogy kivételesen, életmentésre kellene alkalmazni?
2022. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van pozitív és negatív része.

Természetes szülés mellett szólnak ezek: Ha minden rendben zajlik, a legjobb esetben egyáltalán nem repednek, van aki 1 óra múlva úgy futkozik, mintha mi sem történt volna, friss, fitt. Ha gátmetszés kell is, annak is van gyógyulási ideje, de fél nap max és azzal is tűrhetően lehet létezni. Babának is jobb, ha ki tud jönni a szülőcsatornán, mivel a tüdőben víz van egész addig, a születés közben préselődik ki.

Negatív, hogy itt is akadhatnak komplikációk, pl belekakil a vízbe, stb, akkor ugye segíteni kell, rosszabb esetben sürgősségi császár lesz belőle, ami remek megoldás, mert életeket ment meg, ha rossz a fekvés és program császár ugye akkor fel tudnak készülni is. Sajnos jobb esetben max fel segítenek más nap, lehet azért jönni menni, de sokkal lassabban gyógyul meg az a nagy seb a hason, az erősebb fájdalomcsillapítónak/altatónak is vannak rizikói.

2022. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nekem az első hüvelyi volt,majd egy napi kínlódással.. a második császár a baba miatt..

Na és soha többet nem szülnék császárral!!! Fújjj!! Nekem borzalmas volt.. én azt hittem ott halok meg szó szerint 😅

Bár én itt meg is álltam,3.baba biztos nem lesz!

Hatalmas vágásom volt,hetekig azt hittem szétszakadok.. szülés után a kábaim akkorák voltak,mint egy mamuté.. sírva mentem a wc-re is itthon annyira fájt a hasam amikor emeltem a lábam!

A hüvelyi szülésemmel már aznap simán jöttem mentem..ültem.. eltudtam látni a babát. Ég és föld!

2022. máj. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen meglepő, hogy le lett pontozva a 8as, pedig csak tapasztalatot írt le, hogy nála mi volt...
2022. máj. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem értem én sem, most felpontoztam. Köszönöm a tapasztalatból írt válaszodat/válaszokat!
2022. máj. 27. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!