Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés előtti, közbeni...

A szülés előtti, közbeni méhszájvizsgálat elutasításakor mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Ha úgy megyek be szülni, hogy hogy elutasítom a méhszájvizsgálatot, akkor mi történik? Hazaküldenek, vagy erőszakkal megnézik, vagy hagyják, hogy egyedül megszüljek, ha úgy szeretném?
2022. máj. 10. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Jogodban áll nemet mondani szükségtelen beavatkozásokra. Az más kérdés, honnan döntöd el mi nem szükséges? Így ha valami történik a magzattal vagy veled, utólag nem reklamálhatsz
2022. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

ne itt kérdezd meg, hanem ott, ahol szülni fogsz.

miért baj neked, ha megvizsgálnak?

2022. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Én nem bántam, hogy nézték mennyire vagyok már kitágulva, már bármit megengedtem volna, csak valahogy szedjék ki belőlem, olyan elviselhetetlen fájdalmaim voltak. Neked miért baj, ha vizsgálják?
2022. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha már aktív vajúdásban vagy, akkor hagynak szülni, hazaküldeni biztos nem fognak 3-4 perces fájásokkal
2022. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy a kézzel rásegítést megtagadnád, na azt teljesen megértem. De hogy vajúdás alatt legalább meg se vizsgálják, hogy hogy áll a folyamat, az én szememben már a ló túloldala. Egy sima vizsgálat, melyből eldöntik, hogy mennyire haladt előre a dolog. Ha engem nem vizsgál meg a sürgősségi részén a csajszi, nem tudták volna, hogy már megvan a teljes tágulás és lehet hogy ugyanúgy az idő húzása miatt tolódik a szülésem. Én annó amiatt, mert nem figyeltek anyukámra, oxigénhiánnyal születtem és 6 év múlva jött helyre az érintett rész. Nyilván azóta fejlődött minden, de Nem csak a te életeddel játszol, hanem a babáéval is.

Ez egy sima vizsgálat, amiről beszélsz, nem a tágítás. Legfeljebb előre kommunikáld le, hogy eszébe ne jusson rásegíteni

2022. máj. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Közlik veled,hogy veszélyezteted a babát. Ami igaz is.


Jegyezd meg: a szülés NEM rólad szól,hanem a babáról! Neki kell egészségesen megszületnie,ezt te semmiben nem akadályozhatod!

2022. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Én ezt nem értem.

Tagja vagyok egy szülészeti Magánklinika Facebook csoportjának, nőgyógyászati műtétem volt ott, és rengeteg olyan anyuka van, aki arról erdeklodik hogy melyik az az orvos, aki nem ragaszkodik a terhes gondozás során egyáltalán a belső ultrahanghoz és a kézzel való méhszáj vizsgálathoz.

Miert?

Ezek a vizsgálatok nem fájnak, szerintem kellemetlennek sem mondhatók. És az ilyen akkor rákszűrésre se megy el?

A gyerek egészségéről van szó basszus. És ez nem beavatkozás, nem oxitocin vagy akármi, hanem egy vizsgálat. Nem viccből csinálják.

2022. máj. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7 az ultrahangot én sem értem, hogy negy kismama miért találja fölöslegesnek, de a kézzel való méhszájvizsgálat terhesség során értelmetlen, fölösleges. Ami fontos, azt ultrahangon is látják. És amúgy sem jelez előre semmit sem a külső mehszaj állapota. Más szituáció ez a vizsgálat a vajúdás közben, szülés előtt. Ott én szükségesnek gondolom, a vizsgálatot, nem azt, hogy közben kínok kínjával tágítsák azt. 5 voltam
2022. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Én nem utasítanám el. Hidd el, jópár óra szenvedés után már te is szeretnéd majd tudni, hogy áll a folyamat. Nem mindegy ha már 6 órája vajúdsz és azt mondják, hogy 4 ujjnyi, vagy azt, hogy teljesen zárt.
2022. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Baj van a fejedben.
2022. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!