Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy történik szülés közben a...

Hogy történik szülés közben a méhszájvizsgálat? Tényleg nagyon fájdalmas, sokszor rosszabb mint a szülés?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy a méhszájvizsgálat szülés közben sokszor jobban fáj, mint maga a szülés. De hát hogyan csinálják? Még nem szültem, terhes vagyok, minden hónapban ellenőrzi a doki a méhszájat, hogy minden rendben van-e, de azt sokszor meg sem érzem (nagyon óvatos dokim van), de akkor ezek szerint szülés közben nem így nézik?
2013. máj. 4. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én semmit nem éreztem belőle, mert megvárta míg jött egy fájás és akkor nézte.
2013. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy nézik mint sima vizsgálatkor. Nekem nem fájt szülés alatt.
2013. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a kérdés, pedig egyszer szültem már... Amikor elment a magzatvíz és még nem voltak erősek a fájások, akkor nagyon-nagyon fájt és majdnem leájultam. Később már nem éreztem semmit, amikor erősek voltak a fájások. De az az első vizsgálat... Mondjuk, más doki is vizsgált, először az ügyeletes, amíg be nem ért a saját orvosom. Szerintem függ ez az orvostól is, vannak ügyetlenek vagy nem tudom. De most megint fogok szülni és ettől félek a legjobban, nem a szüléstől.
2013. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha normálisan halad előre a vajúdás, akkor szülés közben már nem vizsgálgatják, legalábbis nálam mindig így volt (3 szülés).


Amikor felvesznek a szülőszobára, akkor muszáj megnézniük, hogy tudják, milyen stádiumban vagy, kell-e hívni már az orvost stb.


Fájás közben csinálják, mert akkor lehet legjobban érezni, sajnos elég kellemetlen, de ki lehet bírni, nem mondanám, hogy "rosszabb mint a szülés", inkább, hogy ez is a szülés része.

2013. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én dokim is nagyon óvatos volt a terhesség alatt, ott csak tájékoztató jellegű a vizsgálat. Nekem szinte zárt volt a méhszájam és 3 óra oxi után vizsgált, de monda, hogy kellemetlen lesz.....azt hittem elájulok, annyira fájt. Elkaptam a vállát és izomból megszorítottam. Nem tágultam továbbra sem, császár lett, de életem legrosszabb élménye maradt az az egy vizsgálat, szerintem tágítani próbált kicsit, de azt hittem ott maradok. A császár utáni felépülés nem volt fele annyira fájdalmas, mint az az 1 perc.
2013. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nálam is megvárta a fájást, ami persze nem fájt, mert olyanom nem volt a8 óra alatt, pedig 100-as összehúzódásokat mutatott végig. A másik rettenet az volt, hogy az infúzió miatt nem kelhettem fel.
2013. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nekem fájt. nem tudom miért, mert a dokim bármikor vizsgált (a szülésen kívül) soha egy szisszenést sem kellett hallatnom,annyira nem is éreztem szinte semmit (kivéve,amikor szülésmegindító célzattal "vizsgált meg").

de szülés közben fájt. kb. egyenértékű volt egy jó erős fájással,csak máshol érzi az ember lánya.

2013. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél iszonyúan fájt. Löktem el a dokit magamtól, és morogtam vele, hogy azonnal vegye ki a kezét. :)

A második szülésemnél egyáltalán nem éreztem semmit belőle. Akkor csak azért aggódtam, mert az első élménye még megmaradt bennem.

2013. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Semmit nem éreztem belőle, azt sem tudom, hogy fájás alatt csinálta-e. Pedig néhányszor biztosan nézte. Nagyon ügyes amúgy :)
2013. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem mind két szülésnél nagyon fájt.
2013. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!