Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért normális az, hogy...

Miért normális az, hogy szülés közben vagy 8 orvos végigcsinálja a méhszájvizsgálatot? Volt még valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sote I. Számú Női Klinikán szültem, ráadásul olyan szerencsétlen időpontban, éjjel 2- délelőtt fél 11-ig, hogy kikaptam a váltást, plusz a tanulókat is. Baromira elegem volt, amúgy is rohadtul fáj olyankor ez a vizsgálat, legszívesebben fejbe rúgnám, erre meg tök vadidegenek belibbennek, hogy megvizsgálnálnának... Pedig volt orvosom, miért nem elég az, ha ő megnéz? Az első gyermekemnél ez nem volt, akkor csak a doki meg a szülésznő jött be egyáltalán a szobába.

Járt így valaki? Vissza lehet ezt utasítani?

Most ne haragudjatok meg a problémámon, de iszonyatos volt és nem szeretném a harmadik babánál is átélni.


2014. okt. 14. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En 4 napja szultem . 1. Baba. Fogadott doki es a szuleszno vizsgalt kozben. A vegen komlikacio volt. 3 foorvos es szulesznok stb.. de senki mas nem nyult hozzam. Pedig nalam indokolt volt. A te helyzetedben maximalisan megertem. A valtas dokinak es szulesznonek meg kell vizsgalni es ugy gondolom masnak nem. Tanuloknak csak akkor lehet ha elotte te beleegyezel.
2014. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg oktatókórház, de meg kell kérdezni a kismamát, hogy megvizsgálhatják-e...megnézhetik-e stb...,persze ha tb-s, szerintem kevésbé foglalkoznak ezzel Orvosoddal erről nem beszéltél közben? Hogy nem szeretnéd?? Fogadott orvos volt?
2014. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Ezért kell tisztában lenni a jogaiddal és NEMET mondani rá. Elküldeni mindenkit a francba, nyíltan és egyszerűen! Gyakoroltak rajtad, ennyi történt. Semmi szükség nincs ennyi vizsgálatra. Ha bejönnek, hogy megvizsgálnának, annyit mondasz, hogy "nem". És kész. Még az orvosodnak is engedélyt kell kérnie rá, nemhogy azoknak, akiket akkor láttál először!
2014. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Pont amiatt írtam szülési tervet . Amibe bele írtam hogy csak az ügyeletes orvos, és a fogadott Szülésznőm nyúlhat hozzàm! A szülőszoban szinten csak ok es párom legyen bent. Igy is volt :) nem hagytam volna hogy 8-an nyulkaljanak belém... Debreceni klinikan szültem, ott is volt egy csomó tanuló , volt higy bejöttek ameddig vajúdtam kukucskalni, ugy ki küldtem őket mint a szel :D
2014. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Szóltál, hogy nem akarod, hogy az egyetemisták vizsgáljanak? Biztosan megkérdezték (mert meg kell kérdezniük), hogy beleegyezel-e , hogy bent legyenek, végig nézzék a szülés, pláne azt, hogy megengeded-e , hogy megvizsgáljanak.
2014. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon durva!! Engem akkor is megkérdeztek, amikor tanuló vett tőlem vért, hogy megengedem -e. Azért nem egy darab hús az ember, hogy csak úgy gyakorlatozzanak rajta, igenis illik megkérdezni!!!

Ha nem tették, akkor én panaszkodnék az orvosomnak, főorvosnak is.

Nyugodtan visszautasíthatod, főleg, hogy azért ezek intim dolgok stb.

2014. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút visszautasíthatja bárki. A 8 ember rengeteg, de persze a tanulóknak is kell valahogy tanulni. Amúgy abszolút megértelek.
2014. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Biztosan megkérdezték (mert meg kell kérdezniük), hogy beleegyezel-e , hogy bent legyenek, végig nézzék a szülés, pláne azt, hogy megengeded-e , hogy megvizsgáljanak."


Ha megkérdezték volna, akkor nem csodálkozna a dolgon. Sajnos azonban úgy vannak vele, hogy úgysem tudja a jogait, meg úgy sem él velük, és ki nem szarja le, megvizsgálják, ha megmukkan, akkor majd jól lebässzák oszt kész. Én is elzavartam volna őket a fenébe, mert ugye tudom, hogy nem így működik. Ha megkérdezi, akkor nem, akkor hagyom, de úgy, hogy bejön és gondolja, hogy akkor már meg is vizsgál, mintha egy süket-néma szellemi fogyatékos lennék, akit meg se kell kérdezni, akkor menjen és vizsgálja az anyja p1csáját!

2014. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bármit visszautasíthatsz.a te tested...Más kérdés,hogy utána milyen bánásmódban részesülsz.

a terhesgondozás sem kötelező,nem muszáj járni...,csak ha mész szülni úgymond megfizetsz érte,ha kihagyod,meg az anyasági se jár.

vannak jogaid,csak félj használni.

az oktatókórházakban aláíratnak Veled egy papírt,hogy engedélyezed e,hogy a tanulók részt vegyenek a szülésen és aktívan a vizsgálatokban is.lehet nem is tudsz róla,hogy aláírtad,mert millió papírt dugnak az orrod alá és vajúdás közben a fene olvassa végig őket,főleg nem a kisbetűs részt.

de ha alá is írtad,bármikor visszautasíthatsz bármit.

én fulladtam szülés után.bejött egy orvos,hogy infúzióra köt.mondom,ok.7szer szúrt meg-átlátszó szinte a bőröm,látszik az érhálózatom-,aztán elküldtem az anyjába,természetesen kulturáltan és nem kértem a gyógyszert.megsértődött.kit érdekel.nem vagyok én tűpárna


hasonló élményem az utolsó spontán vetélésemnél volt.ömlött belőlem a vér 2 napja,5 orvos vizsgált meg kézzel,belső ultrahanggal,gusztustalan erőszakos módon,mert nem találták a magzat maradványát.szóltam,hogy fáj.válasz:ne nyávogjak.az utolsó bevágott a műtőbe,az ott épp műtő orvoshoz.idézem:"ezt még tudd le"elvetélt.negyed óra.

nem voltam olyan lelki állapotban,hogy bármit is mondjak.mikor magamhoz tértem omlottam össze lelkileg.saját felelősségre távoztam.

2014. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

elfelejtettem írni:39 hét 5 napos vagyok ma,és nem fogadtam orvost.magánrendelésre járok,de a dokim nem vezet le szülést.szülésznőm van,de ha valamivel nem fogok egyetérteni akkor szólok egyből.nem fogok engedni semmit amivel nem értek egyet

:)

2014. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!